BWP-1, GPM.

BWP-1, GPM.
 • Pojazdy gąsienicowe

Cześć, skończyłem BWP. Co do wieży to nie było większych problemów oprócz lufy, a nałożyły się na to dość dziwny projekt i moje braki w zręczności. Ogólnie przydałby się jeden rysunek więcej ale nie ma tragedii. Problemem znowu może być kolejność numeracji, która jest dość od czapy i na przykład automat ladujacy, który ma być we wnętrzu ma jedne z ostatnich numerów, dalej jest już tylko lampa. Podsumowując opracowanie ogólnie to w skali od 1 do 6 daje 4+, dlatego że było parę problemów ze spasowaniem i to dość poważnych jak żaluzje silnika czy zbyt małe wszystkie elementy wewnętrzne w częściach dwustronnych. Do tego plany które mają drobne bolaczki + brak opisowki i kolejność numeracji w zawieszeniu i w wieży totalnie z czapy, dla przykładu wspominany już automat ladujacy czy w zawieszeniu numeracja typu : najpierw sklej koło jezdne, dopiero potem wahacz do tego koła a na samym końcu jak już całe zawieszenie będzie zrobione zrób odboje wahaczy. Do tego brak kilku części i kolorystyka modelu, która niestety **** nie urywa daje ogólna ocenę 4+. Modelu nie polecam początkującym z racji skomplikowania niektórych elementów i właśnie nie przemyślanej numeracji. Model postanowiłem mocno przybrudzic.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. aragorn0012019-03-19 11:45:49

  Ładny tank i ładne wykonanie. Sam czołg ma ładną sylwetkę. Gratuluję i pozdrawiam.

 1. Zbyszek0012019-03-18 08:01:46

  Brawo ukończenia. To naprawdę trudny model. W tak "sterylnym" modelu o jakości decyduje każdy element. Dałeś radę ale i parę rzeczy nie pykło. Bardzo brak mi zbliżeń. I co mnie jakoś tak się nasuwa to chyba pospiech na końcu. Żeby już było po. Stąd antena grubo za gruba i parę elementów na szybko, a i brak konsekwencji w bardzo ciekawym brudzeniu. Podoba mi się brudzenie spodu. Ale koła i burty jakos tak nie do końca mnie przekonują. Brak lin holowniczych, kilku drobiazgów jak siatka na wylocie spalin. A naprawdę takie detale powodują, że model bardzo zyskuje. Ja poproszę więcej zdjęć detali.

 1. Kurt2019-03-18 07:06:41

  Andrzej mało precyzyjnie się wypowiedziałem na temat patyczka. Nie zarzucam że nie trzyma wymiarów a jedynie to że widać iż jest to cieniutka gałązka nożem strugana a nie belka która powinna w rzeczywistości powinna być kawałem porządnego drzewa.

 1. warmiak662019-03-17 17:03:01

  Model bardzo mi sie podoba,,znam go dobrze w realu /bwp/nie bedę sie czepiał bo to nie w moim stylu kazdy powinien sam dostrzegac co jest nie tak ,,nie przejmuj sie ocena innych nie wszyscy potrafią wykonywac tak jak prosto z fabryki,,,wazne ze tobie daje wiele satysfakcji,,,powodzenia

 1. peter2019-03-17 16:44:58

  Model ładnie wykonany ale faktycznie trochę brudzenie nie wyszło (za czysta wieża i tył pojazdu w stosunku do reszty modelu),ale model ogólnie może się podobać.

 1. Luzak2019-03-16 19:10:24

  Jeśli chodzi o te koła to wiem o tym, że są za blisko siebie niestety już ich nie odkleję. Błotniki od tyłu faktycznie trochę klapły i spróbuję je poprawić. Gąsienica na kole napinającym też już poprawiona. Kurt, jeśli chodzi o belkę do wyciągania z błota, czyli ten patyczek to wymiarami wzorowałem się na elemencie z wycinanki i jest dokładnie takiej samej grubości i długości jak element wycinankowy. Od góry model jest delikatnie przyprószony, ale na fotkach tego nie widać, widocznie aparat nie wyłapał bo jest za delikatnie. Przy brudzeniu dość luźno wzorowałem sie na tej fotce.

 1. Grzecho2019-03-16 10:20:50

  Świetnie wykonałeś ten model. Z Twoich opisów i relacji wynika, że nie jest ona łatwy w budowie. Brawa zasłużone. Faktycznie brakuje lekkiego przyprószenia brudem modelu od góry. W relacji napisałeś, że niektóre włazy są otwierane. Możesz do galerii dodać kilka takich fotek z widokiem na silnik?

 1. Zygfryd2019-03-15 13:21:22

  Świetny BWP. Mi się podoba, chociaż odstęp między kołami rzuca się trochę w oczy, ale ogólnie świetnie wykonany model. Lubię go, bo mój tata był w woju kierowcą tego cuda i często opowiadał co się działo na poligonie :D Szczególnie jak podpalili las pociskiem kierowanym, który się zerwał z kabelka i już nie był kierowany :D

 1. Kilminster2019-03-15 10:57:49

  Ogólnie jest OK, bardzo fajna sylwetka. Tylko w paru miejscach drobne niedokładności na styku elementów. Mnie nie odpowiada specjalnie brudzenie, wydaje mi się niekonsekwentne i wykonane bez odpowiedniej cierpliwości. Te "placki" na błotnikach to takie pojedyncze plamy, które chyba niewiele mają z "rzeczywistością". Podobne niekonsekwencje na bandażach (tak to się nazywa ?) kół, to wygląda tak jakby pojazd STAŁ od miesięcy w błocie...

 1. Popeczek252019-03-15 10:34:44

  Hej :-) fajny jest , zawsze podziwiam modelarzy klejących pancerkę , do której niestety nie mam cierpliwości .Ale do takiego ubabranego byłoby jeszcze fajniej , gdybyś wyprodukował jakąś dioramkę , jakiś kawałek poligonu z błotkiem , trawą i koleinami , z gipsu np. następnie więcej fotek i taki efekt byłby jeszcze lepszy :-)

 1. Kurt2019-03-15 07:05:05

  No i ja pomarudzę. Pierwsze co rzuca się w oczy to ten "patyczek" ni jak nie pasuje skalą do modelu. Dwa podoba mi się brudzenie ale nie podoba mi się zbyt duża różnica ww jego wykonaniu. A mianowicie model u dołu jest bardzo ubrudzony a od góry to wręcz standard. Przykurz trochę górę i powinno być dobrze.

 1. tulipan740i2019-03-15 03:31:50

  Witaj. Najpierw gratulacje ukończonego pancerniaka. Ładna strzelisty linia czyni ten wóz jednym z ładniejszych pojazdów na gąskach. Ogólnie podoba mi się wykonanie razem z mocnym brudzeniem. Ładna kolorystyka gąski i koła też niezłe. Galeria uboga. Można było dać więcej fotek szczegółów zamiast skupiać się tylko na całej sylwetce pojazdu. To co mi nie leży to zbyt małe odległości między sobą trzech pierwszych kół na foto 3. Wiem że w pojazdach gąsienicowych one nie zawsze są równe ale nie mogą się prawie stykać ze sobą ponieważ koło pracuje na wahaczu i ma pewną amplitude zakresy roboczego. Aż potpatrywalem foto oryginału no i jest większy odstęp. Druga rzecz co mnie wali o gałach to tylne zakończenie blotników. Jak na mój gust za bardzo oklapłe. Nie wiem czy to efekt zamierzony sugerujący mocne zmęczenie pojazdu no ale jak dla mnie proste ładniejsze. Na 5 foto coś nie pykło z geometrią prawego koła napinającego bo gąska na nim leży krzywo. Niemniej jednak pojazd może się podobać.

Rezultaty 0 - 12 z 12 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie