Su-22

Su-22
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No150 Su-22 M4 Fitter K Seria: Angraf Wydawnictwo: Answer Skala: 1:33

Su-22 z wydawnictwa Answer. Wiem, że nie którzy nie pochwalą ale kupiłem cały zestaw (bez kół) w sumie pierwsze doświadczenie z tą firmą i o ile po dostaniu przesyłki był trochę zawód, oczekiwałem czegoś lepszego to w miarę klejenia było coraz lepiej. Ukłony dla projektanta modelu, spasowanie super u mnie bez zastrzeżeń. Co do mojego wykonania to jestem w miarę zadowolony, chociaż ponownie nie uniknąłem błędów jak pobrudzony farbą segment, rozcięte skalpelem poszycie skrzydła i koła do których się niezbyt przyłożyłem. Zakładałem, że będzie to wykonanie konkursowe ale z tymi błędami i niezbyt kołami nie ma się co wygłupiać. Zdjęcia jak zwykle obnażają. W zamyśle miałem robić zasobniki metodą na Kurta ;), ale jak przestudiowałem temat to jest póki co poza moim zasięgiem, dlatego zrobiłem klasycznie. Ogólnie model polecam. Chociaż teraz wybrałbym malowanie szare. Relacja z budowy tegoż Su jest prowadzona u nas ale gdyby były jakieś pytania zapraszam do oglądania i wyrażania opinii. I teraz pytanie do doświadczonych modelarzy jestem gotowy na Hala i czy na wystawie zespół sędziowski popatrzyłby na to wykonanie (o wyróżnieniach nie wspominam)? Pozdrawiam i do zobaczenia a kolejny temat będzie się ciągnął ;)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
a to kolejny temat tym razem około lotniczy ;) czyli lotniskowiec

Komentarze

 1. Jacek-KP2019-05-28 20:32:12

  Niezłe wykonanie. Niedawno stałem się właścicielem tego modelu, więc twoje doświadczenie bardzo mi się przyda. Model bardzo starannie wykonany. Mam uwagę do zdjęć - postaraj się je robić w naturalnym świetle, bo cienie, które się kładą na modelu i wokół niego zaciemniają obraz.

 1. Zbyszek0012019-05-27 07:07:05

  Fajnie się prezentuje. Kuleje retusz. Zrobiłeś na jasnych polach ciemna farbą, do tego po sklejeniu. Co niestety widać. Szkoda, że galeria nie wyszła do końca i nie ma zdjęć interesującego spodu modelu. Model bardzo mi się podoba. Galeria do poprawy.

 1. peter2019-05-26 14:29:19

  Model prezentuje się znakomicie.Jest czysto i bardzo dokładnie wykonany ,jedynie galeria nieco kuleje zdjęcia nie do końca wyszły.

 1. Zygfryd2019-05-25 13:56:37

  To fakt, tak świetnie sklejony model wyglądałby świetnie gdzieś w plenerze pokazany w świetle dziennym. Sporo detali i precyzyjna robota. Gratulacje ukończenia modelu i podziwiam :)

 1. Popeczek252019-05-25 13:43:04

  Szanowny Sztukmistrzu. Nie bądź taki samokrytyczny i skromny . Zbudowałeś piękny odrzutowiec na bardzo dobrym poziomie . Niedociągnięcia , jeżeli są , to aby je wypatrzeć, należy użyć lupy ! Bardzo podoba mi się wykonanie hamulców aerodynamicznych . Uważam, ze z powodzeniem możesz wystartować nim na konkursach modelarskich i wcale nie zdziwi mnie , jeśli trafi Ci się któreś z zaszczytnych pierwszych trzech miejsc. Gdybym był na takim konkursie , na pewno zatrzymałbym wzrok na dłużej przy Twojej replice. Bardzo elegancka robota.

 1. karakan19822019-05-25 07:08:12

  Witam swietna robota gratuluje .Swoja droga jestem na etapie tworzenia Su 22 z MM moze nie jest tak efektownie wymalowany jak z Answer, ale tez zaczyna wygladac fajnie i jest bardzo dobrze opracowany . Jeszcze raz gratuluje piekna suczka pozdrawiam

 1. Maciejesław2019-05-24 22:56:11

  Jak Jerry napisał, galeria do gruntownej poprawki. Tak dobrze zrobiony model zasługuje na coś więcej!

 1. Jerry K2019-05-24 22:22:20

  Pytasz Kolegów o opinię, ale wcale nie Ułatwiasz im oceny i odpowiedzi. Z tego co widać Twój model sklejony jest bardzo ładnie i precyzyjnie, z ruchomymi skrzydłami i mnóstwem atrakcyjnych, wartych obejrzenia elementów. Ale…, no właśnie…, z tego co widać! A widać niewiele przez nieostre lub "ciemne" fotki. Nie Gniewaj się… - myślę że dobrze by było, nie spiesząc się, zrobić nowe (lub dodatkowe) wyraźne zdjęcia, bo model naprawdę jest tego wart. Zrobisz nam prawdziwą frajdę z oglądania Su, a galeria będzie ukoronowaniem Twojej wielomiesięcznej pracy. A tak jak jest teraz, to frajda z oglądania jest trochę mniejsza, ale za to duży niedosyt:(. Mimo wszystko widać, choć niezbyt wyraźnie, że to bardzo dobry model. Gratuluję.

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie