Su-22

Su-22
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No150 Su-22 M4 Fitter K Seria: Angraf Wydawnictwo: Answer Skala: 1:33

Su-22 z wydawnictwa Answer. Wiem, że nie którzy nie pochwalą ale kupiłem cały zestaw (bez kół) w sumie pierwsze doświadczenie z tą firmą i o ile po dostaniu przesyłki był trochę zawód, oczekiwałem czegoś lepszego to w miarę klejenia było coraz lepiej. Ukłony dla projektanta modelu, spasowanie super u mnie bez zastrzeżeń. Co do mojego wykonania to jestem w miarę zadowolony, chociaż ponownie nie uniknąłem błędów jak pobrudzony farbą segment, rozcięte skalpelem poszycie skrzydła i koła do których się niezbyt przyłożyłem. Zakładałem, że będzie to wykonanie konkursowe ale z tymi błędami i niezbyt kołami nie ma się co wygłupiać. Zdjęcia jak zwykle obnażają. W zamyśle miałem robić zasobniki metodą na Kurta ;), ale jak przestudiowałem temat to jest póki co poza moim zasięgiem, dlatego zrobiłem klasycznie. Ogólnie model polecam. Chociaż teraz wybrałbym malowanie szare. Relacja z budowy tegoż Su jest prowadzona u nas ale gdyby były jakieś pytania zapraszam do oglądania i wyrażania opinii. I teraz pytanie do doświadczonych modelarzy jestem gotowy na Hala i czy na wystawie zespół sędziowski popatrzyłby na to wykonanie (o wyróżnieniach nie wspominam)? Pozdrawiam i do zobaczenia a kolejny temat będzie się ciągnął ;)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
a to kolejny temat tym razem około lotniczy ;) czyli lotniskowiec

Komentarze

 1. primo2019-07-14 12:59:34

  Model najlepiej wziąć na wystawę i się przekonać ;-). Jeśli chodzi o galerię to model wygląda ciekawie. Lepiej na pewno byłoby coś o nim napisać gdyby zdjęcia były ostrzejsze i lepiej doświetlone. Brakuje też spodu modelu. Z tego co widać to symetria ok, kolor retuszu też. Jedna drobnostka tyczy się osłony kabiny. Jeśli ma być otwarta to przy dolnej ramie powinien być kawałek poszycia samolotu. Widać to na zdjęciu 17.

 1. Jacek-KP2019-05-28 20:32:12

  Niezłe wykonanie. Niedawno stałem się właścicielem tego modelu, więc twoje doświadczenie bardzo mi się przyda. Model bardzo starannie wykonany. Mam uwagę do zdjęć - postaraj się je robić w naturalnym świetle, bo cienie, które się kładą na modelu i wokół niego zaciemniają obraz.

 1. Zbyszek0012019-05-27 07:07:05

  Fajnie się prezentuje. Kuleje retusz. Zrobiłeś na jasnych polach ciemna farbą, do tego po sklejeniu. Co niestety widać. Szkoda, że galeria nie wyszła do końca i nie ma zdjęć interesującego spodu modelu. Model bardzo mi się podoba. Galeria do poprawy.

 1. peter2019-05-26 14:29:19

  Model prezentuje się znakomicie.Jest czysto i bardzo dokładnie wykonany ,jedynie galeria nieco kuleje zdjęcia nie do końca wyszły.

 1. Zygfryd2019-05-25 13:56:37

  To fakt, tak świetnie sklejony model wyglądałby świetnie gdzieś w plenerze pokazany w świetle dziennym. Sporo detali i precyzyjna robota. Gratulacje ukończenia modelu i podziwiam :)

 1. Popeczek252019-05-25 13:43:04

  Szanowny Sztukmistrzu. Nie bądź taki samokrytyczny i skromny . Zbudowałeś piękny odrzutowiec na bardzo dobrym poziomie . Niedociągnięcia , jeżeli są , to aby je wypatrzeć, należy użyć lupy ! Bardzo podoba mi się wykonanie hamulców aerodynamicznych . Uważam, ze z powodzeniem możesz wystartować nim na konkursach modelarskich i wcale nie zdziwi mnie , jeśli trafi Ci się któreś z zaszczytnych pierwszych trzech miejsc. Gdybym był na takim konkursie , na pewno zatrzymałbym wzrok na dłużej przy Twojej replice. Bardzo elegancka robota.

 1. karakan19822019-05-25 07:08:12

  Witam swietna robota gratuluje .Swoja droga jestem na etapie tworzenia Su 22 z MM moze nie jest tak efektownie wymalowany jak z Answer, ale tez zaczyna wygladac fajnie i jest bardzo dobrze opracowany . Jeszcze raz gratuluje piekna suczka pozdrawiam

 1. Maciejesław2019-05-24 22:56:11

  Jak Jerry napisał, galeria do gruntownej poprawki. Tak dobrze zrobiony model zasługuje na coś więcej!

 1. Jerry K2019-05-24 22:22:20

  Pytasz Kolegów o opinię, ale wcale nie Ułatwiasz im oceny i odpowiedzi. Z tego co widać Twój model sklejony jest bardzo ładnie i precyzyjnie, z ruchomymi skrzydłami i mnóstwem atrakcyjnych, wartych obejrzenia elementów. Ale…, no właśnie…, z tego co widać! A widać niewiele przez nieostre lub "ciemne" fotki. Nie Gniewaj się… - myślę że dobrze by było, nie spiesząc się, zrobić nowe (lub dodatkowe) wyraźne zdjęcia, bo model naprawdę jest tego wart. Zrobisz nam prawdziwą frajdę z oglądania Su, a galeria będzie ukoronowaniem Twojej wielomiesięcznej pracy. A tak jak jest teraz, to frajda z oglądania jest trochę mniejsza, ale za to duży niedosyt:(. Mimo wszystko widać, choć niezbyt wyraźnie, że to bardzo dobry model. Gratuluję.

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie