Panther Pz.Kpfw. V Ausf. G

Panther  Pz.Kpfw. V Ausf. G
 • Pojazdy gąsienicowe
 • Waloryzacja
Wydanie: No086 Pz.Kpfw. V ausf.G Panther Befehlswagen Seria: Orlik Wydawnictwo: Orlik Skala: 1:25
Model tygodnia 2020/20

Po Tygrysie przyszedł czas na Panterę. Był to jeden z najlepszych czołgów II wś. Na każdą zniszczoną Panterę przypadało 5 zniszczonych Shermanów i aż 9 T-34. Model przyjemny w budowie , choć dość pracochłonny.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Tutaj udało mi się złapać kolor najbliższy temu na żywo. Zdjęcie podczas klejenia tu kolor też jest bliższy naturalnemu

Komentarze

 1. peter2020-05-19 17:23:05

  Bardzo ładnie wykonana i zaprezentowana Panterka.oczywiście same maksy na Mt się spóźniłem ale zasługuje na niego.

 1. aragorn0012020-05-19 11:04:54

  Gratuluję wspaniałego modelu i wykonania. Bardzo mi się podoba i model i prezentacja. Podziwiam za malowanie tak skomplikowanego kamuflażu. Brawo MT się należało.

 1. anber2020-05-17 20:43:32

  Po ilości zdjęć wnioskuję, że jesteś ze swojego wykonania bardzo zadowolony. I bardzo słusznie. Pomalowałeś model w trójkolorowym kamuflażu, a to jest nie lada wyzwanie. Moje uznanie za wykon własny gąsek i zabawę w ślady po cieciach palnikiem.;-) Pewnie że zawsze coś można było wykonać lepiej. Np. jak dla mnie to karabin trochę odstaje od reszty. I choć fotograf ze mnie żaden, to już wiem, ze nie robi się zdjęć pod światło. Zdjęcia robimy zawsze ze światłem. To tak na przyszłość. Moje gratulacje, za bardzo fajny i dobrze sklejony model.

 1. tulipan740i2020-05-17 12:56:40

  Warmiak66 zanim zaczniesz twierdzić że wybrzydzam czytaj ze zrozumieniem. Napisałem skromnie i wyraźnie że nie jestem znawcą tych czołgów i nie wiem czy odcienie kamuflażu są poprawne. Jak kamuflaż jest poprawny to ok. Wystarczy to po prostu napisać a ja się dowiem czegoś nowego w nie swojej dziedzinie. Nie jestem może tak uniwersalny w każdej dziedzinie jak Ty. Nie wystawiam też modeli z kardynalnymi błędami w budowie jak Twój Corsair, gdzie chyba nie kierowałeś się cytowaną przez siebie złotą myślą. Jak widać czasem jak coś jest od wszystkiego to jest do niczego. z całym szacunkiem dla Twoje wiedzy. A to że kamuflaż nie w moim guście o już tylko moja osobista opinia.

 1. warmiak662020-05-17 12:24:40

  Model bardzo ładnie wykonany z zachowaniem autentycznego malowania maskującego wystepujacego na terenach południowej europy a w szczególnosci na Wegrzech zanim zaczniecie wybrzydzać zajrzyjcie do archiwum IIwś gdzie są wyczerpujące materiały na każdy temat dotyczący zagadnienia.Ja wiele z nich posiadam ze żródeł niemieckich,,,,A może do wszystkich,,,,,,,,Pracowitoscią i biegłością mozna osiągnąć prawie wszystko .Wielkie dzieła nie rodza się z siły ale z wytrwałości ,,/Samuel Johnson/ a dla Pyra Bądż twórczy w nazywaniu swych zajęć .Pomoże ci to podchodzić z pasją do tego co robisz..I nie przejmuj się jest dobrze ,,,i nie trzeba psuc niczego. Łączę Pozdrowienia

 1. tulipan740i2020-05-16 23:13:53

  Sam czołg nie podoba mi się może jako że nie gustuje w okresie II w.ś. Zresztą nie jarały mnie nigdy czołgi niemieckie z tamtego okresu. Już bardziej radzieckie KW i IS były bliższe mojej orientacji pancernej . Co do wykonania to ok starannie detali dużo.Plus za siatki, gąski itp. Zdjęcia kuleją. Natomiast co najbardziej mi nie podchodzi to ten kamuflaż. Wygląda jak taki cukierkowy-zabawkowy. Nie jestem znawcą tych czołgów i nie wiem czy faktycznie oryginał miał dokładnie takie odcienie tych żółci, fioletów i zieleni. Taki bardzo jaskrawy. Chyba z kilometra rzucał się w oczy. W każdym razie nie moja kolorystyka.

 1. dzeja2020-05-16 21:54:06

  Dyskusja się wywiązała. To dobrze. A u mnie jest tak-nie umiem malować i nie powinienem oceniać ale użyte kolory nie są barwami maskującymi. Nastawienie na malowanie powoduje, że można coś zaszpachlować , ale nie skorzystałeś. Widać nierówności cięcia lub złe rozprowadzenie farby na krawędziach. Model skomplikowany , bardzo pracochłonny , wiele fajnych dodatków dobrze wkomponowanych. W prezentacji zdecydowana większość ujęć mi się podoba. Szczególnie docenię zbliżenia na detale i ujęcia na wprost . Praca z "głębią" też ma swe zalety. Należy eksperymentować. Model oceniam wysoko.

 1. szaman2020-05-16 21:15:04

  To jeszcze ja się dorzucę. Na początek do Jacka. "HOWGH" należy do szamana i proszę tego przestrzegać!... Teraz o modelu. Nie jestem pancerniakiem, więc nie doszukam się żadnych niedociągnięć jeśli chodzi o wykonanie. Całkowicie jednak Podzielam opinię na temat fotografii w galerii. Z fotografią mam trochę do czynienia, więc uważam, że większość fotek jest robiona z za bliska i można było to wszystko lepiej wykadrować. Z głębią ostrości też nie jest najlepiej Poza tym niestety, ale robienie tego typu zdjęć w pełnym słońcu na pewno nie dodaje fotkom uroku ( też mi się zdarzało).. Taka moja opinia i uważam, że każdy może odbierać to inaczej. Zwracamy uwagę nie po to aby komuś dokuczyć lub zniechęcić, tylko pomóc. Niestety jak to czasem bywa, nie każdy potrafi znieść konstruktywną krytykę. Mam nadzieję, że kolega Pyra do tej grupy nie należy.

 1. Jacek-KP2020-05-16 20:43:39

  Panowie - wyluzujcie. Kolega Pyra oczekuje na komentarze i oceny jego pracy (jakie by nie były), a nie wzajemnego wytykania innym osobistych opinii. To nie jest miejsce na komentowanie komentarzy. Demokracja na tym forum polega między innymi na tym, że każdy mówi i pisze co chce (niezależnie od tego czy ma rację, czy nie). Dyskusję na temat ocen i "kartonowej demokracji" proponuję przenieść do Kafeterii. Howgh!

 1. AndDi2020-05-16 20:24:14

  Nie chce mi się pisać, ale napiszę :) Widziałem tu gorsze prezentacje, ale też widziałem tu lepsze prezentacje. Szkoda, że skala za prezentację składa się tylko z trzech stopni. A co do efektu światła i cieni, to nie jest go trudno osiągnąć, każdy to potrafi, ale go umiejętnie zastosować, to już wyższa szkoła jazdy. Jeden kolega wpadł w zachwyt nad prezentacją i zdjęciami, a inni nie, i co w tym dziwnego i nie na miejscu - po prostu inne poczucie estetyki i już :)

 1. Wojok2020-05-16 17:23:02

  Hmm, a cóż takiego powaliło Cię kolego marszałek24 na kolana ? Informacja, że nasze oceny są subiektywne ? Przykro mi, że taki koledze sprawiłem zawód. A jak już kolega się z tych kolan podniesie, to niech kolega założy w dziale Kafeteria wątek na temat ocen modeli w galerii i będzie ok. Bo kolega pyra niekoniecznie musi być zadowolony, że tutaj kolega sprowokował taką dyskusję.

 1. marszalek242020-05-16 16:29:49

  Obrażonych Panów Modelarzy mogę tylko prosić o uważne przeczytanie pierwszego zdania mojej poprzedniej wypowiedzi. Panie Zbyszku nie za bardzo mogę zrozumieć Pański wywód na temat fotografii 19 i 20.Przyjrzałem się im i jedyne co tam widzę, to zjawisko które w fotografii określane jest jako głębia ostrości. Nie łapię jaki to ma związek z plamami na Słońcu, moim zdaniem podstawową rolę odgrywa tu odpowiednie ustawienie przysłony w aparacie fotograficznym. Niektóre ze zdjęć Kolegi Pyry znakomicie pokazują grę świateł zwaną światłocieniem. Nawet średnio zaawansowany amator fotografii wie, jak trudno taki efekt osiągnąć. Za same te zdjęcia powinny być same maxy za prezentację. A wypowiedź Pana Wojoka, to dosłownie na kolana mnie powala. Jeszcze nie zgubiłem wiary w to, że oceniając pracę, w końcu swoich kolegów, kierujecie się pełnym obiektywizmem a nie takim kapryśnym widzimisię jakie on zaprezentował.

 1. Zbyszek0012020-05-16 13:45:27

  Poczuwam się wezwany do tablicy kolego Marszałek a pokarz mi jedną moją opinię gdzie kiepsko sfotografowany model oceniłem za prezentację na maksa często dopisuje np. Ładną masz kanapę czy ładny widok za oknem nie będę się powtarzał co do oceny prezentacji bo sam model oceniłem wysoko i nawet słowem nie pisnąłem o.... Właśnie mamt 3 skale i w 2 model oceniłem bardzo wysoko a teraz pytanie do Ciebie co widzisz na zdjęciu nr 20. Albo na 19 nie proszę o referat może ocena punktowa tych zdjęć. A teraz coś wyjaśnię popatrzcie na Słońce a dokładnie na plamy na słońcu. Czy sądzicie ze gdyby stanąć na powierzchni słońca w miejscu plamy to byłoby ciemno. Oczywiście że byłoby bardzo widno a jednak my tu na ziemi widzimy te czarne plamy. Dokładnie nie pamiętam jak się to zjawisko fizyczne nazywa ale powoduje że przy batdzo dużej jasności powierzchni sąsiadujących te o mniejszej jasności nasze oko postrzega jako ciemną im większa różnica natężenia światła tym większa różnica jasności widzianych przedmiotów. I taki tu mamy efekt na zdjęciach. Muszę dodać że zapewne autor nawet gołym okiem w trakcie robienia zdjęć tego nie widział wszystko wylazło na zdjęciach. Niestety moim zdaniem z kiepskim rezultatem. Ok mamy rozbierze opinie tyle że ja jak demokracji będę bronił Twego prawa do wyrażania własnych ocen i nie zależnie jak długo tu jesteś na forum dzień czy 10 lat. Mamy takie same prawa.

 1. Wojok2020-05-16 11:45:03

  Kolega marszałek24, jak sam pisze, jest tu od niedawna, więc może nie wie, że galeria jest miejscem gdzie oceniamy modele według własnego widzimisię. A więc, jeżeli będę chciał ocenić gniota na maksa, a perfekt model zbezcześcić, to mam do tego prawo. Owszem, można się odnieść do innych opinii, ale robienie wymówek, to jednak za dużo. Pozdrawiam :-) :-) :-)

 1. marszalek242020-05-16 10:39:32

  Koledzy Zbyszek i AndDi oczywiście mają prawo do swoich opinii. Jestem tu od niedawna ale już widziałem tu kilka modeli fotografowanych na jakichś obrusach, panelach czy wykładzinach i dostawały najwyższe noty za prezentację. Ba, nawet Modele Tygodnia. Tymczasem jak Pyra wykazał inicjatywę i zrobił sesję z jak zwał, tak zwał dioramą, nawet jeżeli jest to kawałek ogródka, to jest jechany jak bura suka. Coś tu chyba jest nie halo.

 1. AndDi2020-05-15 22:15:14

  W bardzo dużej części zgadzam się z opinią Zbyszka001. Zdjęcia niby ostre, ale jakoś nie powalają, takie czysto techniczne, brak im polotu. Diorama (jeżeli to diorama, a nie kawałek ogródka, hi hi) też średnia. Czołg się może podobać, ale przez tą oprawę wiele stracił. Zbyszek dobrze zauważył, że zbyt ostre słońce nie jest zbyt dobre do robienia fotek. Mimo tej małej krytyki należy model uznać za udany.

 1. Zbyszek0012020-05-15 18:39:50

  Pozwolisz ze najpierw napiszę o prezentacji bardzo mnie zmęczyła fotografowanie w pełnym słońcu nie jest chyba dobrym pomysłem i tutaj są tego efekty. Ciężko ogląda się półcienie całkowite cienie. Mnie to się nie podoba sory za opinię inną niż kolegów do tego masa powtarzających się zdjęć naliczyłem coś koło 18 ujęć pantery z góry w różnej wielkości i skalowaniu podobnie z ujęciami z burt. Masakra to zdjęcia 19 i 20. Na tym drugim chciałeś pokazać gniazgo km ale wyszła w tym miejscu czarna plama. Sporo zdjęć nieostrych. Taka moja zapewne inna niż większości opinia o prezentacji. Sam model masa elementów drobiazowy jak to czołgi ale dla mnie poniżej Twoich możliwości. Tygrys jest od panter dwie klasy lepszy. Do malowania model trzeba świetnie przygotować a tu chyba zabrakło Ci cierpliwości. Moim zdaniem zbudowałeś panterę pospiesznie są niedopracowane elementy irytują sterylne trzonki łopat czy młotków idealnie biały słupek drogowskazu. A same drzewa sory takie z zabawek klockowych. Porównując je do choćby Dioram Cioci Beci to wypadają sory żałośnie. No i chyba to ta sama diorama co Tygrysa, nie karm nas starym ciastem. Ale żeby nie było oddaje co modelowi się należy i umówmy się że nie patrzę na dioramę bo ona sory za opinię jest kiepska. Sam model dobrze sfotografowany i pokazany wypadłby zdecydowanie milion razy lepiej bo pracę szczegółowość dokładność trzeba mocno docenić. Na dziś wykonanie 9 trudność 5 prezrntacja1 Ostatnie przeprosiny pisze z telefonu i sory za byki.

 1. marcel502020-05-15 16:31:24

  No to nie wiem jak reszta klubowiczów, ale dla mnie 3x max oraz "Poprawnie dodano nowy glos na model tygodnia" A poprzeczka dla pancerniaków dalej rośnie ;) Celem już nie jest ją przeskoczyć, ale do niej doskoczyć ;)

 1. marszalek242020-05-15 15:50:55

  Z wielkim hukiem wylądowała waga ciężka!!! W którą stronę nie spojrzę, to kopara mi opada i mogę tylko wycisnąć z siebie jedno wielkie: ŁAAAAAAAAAAAŁ........ Fantastyczna robota! Przyjemnie popatrzeć na taki model. Wykonanie, diorama, prezentacja na wysokim poziomie. Jeszcze, jak mi powiesz, że te wszystkie kółeczka z gąsienicami się kręcą, to zabraknie mi punktów którymi chcę Ci sypnąć.

 1. Zygfryd2020-05-15 14:33:28

  świetny model. Aż miło się go ogląda, jeszcze w ten sposób zaprezentowanego.Mój kandydat do MT. Gratuluję

Rezultaty 0 - 20 z 24 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie