JD-2
- 2026-02-24
- mirkuch
- Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Przedstawiam model polskiej awionetki JD-2. Pierwszego polskiego samolotu sportowego zbudowanego w niepodległej Polsce po I Wojnie Światowej. Model spasowany... niestety bardzo dobrze, bo to tylko uwypukla moje błędy. Jedyny błąd/niedopracowanie Autora, które ja wyłapałem to odwrócna grafika na elementach foteli pilotów, ale wystarczyło zamienić cześć zewnętrzną z wewnętrzną i po problemie. Z moich większych błędów to niestety pofalowany ster pionowy (efekt pomyłki z tekturą i słabszego szlifu przed połączeniem elementów), trochę oszukany, w porównaniu do rzeczywistego, rozstaw kół (sknociłem coś przy wzmocnieniu szkieletu, tak, że jeden z drucików tracił stabilność po rozchyleniu do optymalnego kąta) i poszycie skrzydeł (przy takiej powierzchni nie ustrzegłem się błędów w poprawnym formowaniu). Nie jestem też do końca zadowolony z ogólnej czystości klejenia. Żeby nie było tylko, że marudzę, to jestem zadowolony z kół, bo to chyba najlepsze w moim wykonaniu do tej pory i chyba odrobinę większej wprawy w doborze koloru i samym retuszu. Jak to mówią piłkarzę: po modelu wyciągnę wnioski i następny model kleję o honor!! :)
Komentarze
-
Mirku chyba jesteś dla siebie zbyt surowy, może i są faktycznie jakieś błędy, ale wiem że zrobiłeś ogromne postępy w sklejaniu i sam jesteś świadomy swoich niedokładności i wiesz co należy poprawiać. Cały czas idziesz w dobrym kierunku.
-
Nie no ładnie Ci wyszedł, możesz zasłużenie czuć się z niego zadowolony. Trzymaj taki poziom i z każdym kolejnym coś podkręcaj i naprawdę będzie dobrze. Dawaj dalej, szkoda czasu. Czepię się tylko galerii, fajny pomysł z płytą lotniska ale fotki jakieś takie poucinane, zwróć na to uwagę przy następnym modelu.
-
Nie no ładnie Ci wyszedł, możesz zasłużenie czuć się z niego zadowolony. Trzymaj taki poziom i z każdym kolejnym coś podkręcaj i naprawdę będzie dobrze. Dawaj dalej, szkoda czasu. Czepię się tylko galerii, fajny pomysł z płytą lotniska ale fotki jakieś takie poucinane, zwróć na to uwagę przy następnym modelu.
-
Cześć, jest dobrze.Podoba mi się i widać duży postęp. Jeszcze najważniejsze pytanie, co następne?
-
Cześć, jest dobrze.Podoba mi się i widać duży postęp. Jeszcze najważniejsze pytanie, co następne?
-
Bardzo dziękuję za Wasze komentarze, bardzo mi miło :) nie zostaje nic tylko przykładać się do kolejnych modeli, żeby poprawiać wszystkie niedociągnięcia i się rozwijać:)
-
Bardzo dziękuję za Wasze komentarze, bardzo mi miło :) nie zostaje nic tylko przykładać się do kolejnych modeli, żeby poprawiać wszystkie niedociągnięcia i się rozwijać:)
-
Powtórzę to co napisałem w relacji - najlepszy samolot w Twoim wykonaniu. Gratuluję.
-
Powtórzę to co napisałem w relacji - najlepszy samolot w Twoim wykonaniu. Gratuluję.
-
Ale fajny mikrus!!! :-) bardzo eleganckie wykonanie nietuzinkowego latadła .
-
Ale fajny mikrus!!! :-) bardzo eleganckie wykonanie nietuzinkowego latadła .
-
Fajne , zawsze miałem słabość do szmatolotów.
-
Fajne , zawsze miałem słabość do szmatolotów.
-
I ja również podpisuje się pod pierwszym komentarzem. Zawsze najwięcej w oczy kole Wykonawce. Całościowo model prezentuje się dobrze, znam Mirka modelarską droge i Panie i Panowie jeszcze nie raz nas zaskoczy!
-
I ja również podpisuje się pod pierwszym komentarzem. Zawsze najwięcej w oczy kole Wykonawce. Całościowo model prezentuje się dobrze, znam Mirka modelarską droge i Panie i Panowie jeszcze nie raz nas zaskoczy!
-
To ja się wypowiem jako pierwszy:) Mam nadzieję, że dzięki temu modelowi Mirek w końcu pozbędzie się swojej skromności modelarskiej:) Na moje oko wykonanie jest najwyższej klasy, a skoro widać to na zdjęciach, to na żywo musi być jeszcze lepiej. Jednak dla mnie największym rarytasem jest śmigło i silnik. Wyglądają naprawdę świetnie! O kołach już wiem z relacji, ale jak się nie znam, to i tak bym się nie skapnął, że są inaczej. Także tylko tak dalej i widać u Mirka ogromny postęp! Żaden tam mecz o honor! Już dawno wyszedłeś z grupy, więc chcę Cię oglądać w finale:)
-
To ja się wypowiem jako pierwszy:) Mam nadzieję, że dzięki temu modelowi Mirek w końcu pozbędzie się swojej skromności modelarskiej:) Na moje oko wykonanie jest najwyższej klasy, a skoro widać to na zdjęciach, to na żywo musi być jeszcze lepiej. Jednak dla mnie największym rarytasem jest śmigło i silnik. Wyglądają naprawdę świetnie! O kołach już wiem z relacji, ale jak się nie znam, to i tak bym się nie skapnął, że są inaczej. Także tylko tak dalej i widać u Mirka ogromny postęp! Żaden tam mecz o honor! Już dawno wyszedłeś z grupy, więc chcę Cię oglądać w finale:)
















Mirku chyba jesteś dla siebie zbyt surowy, może i są faktycznie jakieś błędy, ale wiem że zrobiłeś ogromne postępy w sklejaniu i sam jesteś świadomy swoich niedokładności i wiesz co należy poprawiać. Cały czas idziesz w dobrym kierunku.