Zawisza Czarny - MM 06/84 - Relacja z budowy, mój drugi żaglowiec

Witam, zakładam relację trochę późno, trochę się wachałem czy zaczynać, ale pewnie coś mi podpowiecie. To mój drugi żaglowiec, dlaczego akurat ten i takie stare wydanie? Ano dlatego, że moja teściowa (wspaniała teściowa) była kiedyś na rejsie "Zawiszy Czarnego" 2 tygodnie na Bałtyku, sama dużo pływała na żaglówkach. Ma patent sternika i pomyślałem by zrobić ten żaglowiec dla nie na urodziny, zacząłem jeszcze pod koniec 2014 prace nad kadłubem ale potem trochę poszedł w odstawkę, dodam trochę zdjęć z tych wcześniejszych prac. 

takie stare pożółkłe opracowanie, co z niego wycisnę? burty będę skanował i poprawiał te wiekowe plamy no będzie wyzwanie

To był pierwszy piankowany kadłub, po piankowaniu szpachlowanie i oklejanie oryginalnym poszyciem, zdecydowałem, że trzeba i tak malować, przebarwienia były zbyt widoczne i część poszycia była w innym kolorze.

pokład zdecydowałem się i tak przerabiać po swojemu a tak wygląda kadłub po oklejeniu nie był zbyt dobrze spasowany do szkieletu na tym etapie nie wiedziałem czy dalej będę się w to bawić :)

Pokład znieniłem, w zasadzie zabrałem się za przerabianie skanów, nie pasował mi ten wściekły żółty, pokład jest teraz z imitacji desek i w innym odcieniu.

pokład z imitacją desek

Burty też przerabiane, edytowane na kompie i potem dorabiane coś na wzór nitów

nity na burtach nity na burtach nity na burtach nity na burtach nity na rufie to już po malowaniu poszycia poszycia i burta

W weekend zabrałem się za szycia żagli, ale była jazda !!!

żagle szyte

Powycinałem maszty i zacząłem bawić się w drobiazgi na pokładzie, taki zrobiłem koła ratunkowe

koło ratunkowe a to drugie

Do tego trochę drutologi do mocowania want

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, trochę relacja na wysokich obrotach, mam jeszcze 4 miesiące do urodzin teściowej, może uda mi się skończyć!

Dodaję trochę zdjęć z pracy na pokładzie

No tak to wszystko wychodzi na zdjęciach przy obecnej technice cyfrowej, staram się trochę poprawić te szpary, opracowanie naprawdę jest wiekowe i wiele części po prostu do siebie nie pasuje. Dzięki za uwagi, pokład i nadbudówki wróciły na warsztat.

Długo nic nie pisałem ale praca była w toku, zepsułem burty i musiałem je poprawić, dodałem 3 linie nitów. Dorobiłem relingi na nadbudówce, zamocowałem żagle, miałem też bryfoka ale jak zacząłem robić olinowanie to mi to nie pasowało, skończyło się na zwinięciu bryfoka, reszta jest na miejscu. Zdjęcia pokazują olinowanie w trakcie pracy, jeszcze dużo zostało do zrobienia. Popracowałem trochę nad linami na kołkownicach.

A tu trochę zdjęć żagli

Wojok
Zastanawiam się tylko,dlaczego zastosowałeś do olinowania między innymi czerwoną nitkę ?
Witam, zobacz na fotki Zawiszy, widać liny czerwone i zieone na wielu zdjęciach, dla przykładu dodam jedno poglądowo. Pozdrawiam!

olinownie na Zawiszy, widać czerwone liny pokład i liny na Zawiszy

Zawisza dostał już szalupę, od siebie dorzuciłem wiosła

Więcej pracy nad takielunkiem, wanty z wybinkami itp ...

Witam po przerwie, Zawisza ukończony, dodane olinowanie, wanty, relingi, śruba, bocianie gniazda, trochę lin na kołkownicach, dzwon, siatka na dziobie, kotwica itp ..., oto pierwsze sesje zdjęciowe na różnym tle

Teraz po pierwszej sesji zdjęć pobawię się z lekkim brudzeniem na burtach. No zobaczymy

MARES
Jeśli jak mówiłeś będzie to prezent, to już zazdroszczę twojej teściowej :-) Na pewno się ucieszy!
Dzięki za miłe słowa, teściowa bardzo się ucieszyła, odebrało jej głos na chwilę :), Pozdrawiam!

Wojok
Dobrze jest - nad brudzeniem bym się zastanowił :- 
Chyba mnie przekonałeś by tego nie robić, biorąc pod uwagę brak wprawy i umiejętności w brudzeniu pewnie bym to zepsuł, Model wystawiony w galerii. Pozdrawiam!

Rezultaty 0 - 19 z 19 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez aragorn001

aragorn001
Jestem klubowiczem od 2014-02-03