FIAT 125p Answer MILICJA

Witajcie !!! Postanowiłem napisać relację z mojego pierwszego w życiu klejenia modelu. Oglądałem Wasze relacje, czytałem techniki pracy przy modelu i pomimo różnych negatywnych opinii na temat projektu Answer fiat 125p milicja postanowiłem go wybrać z szerokiej gamy różnorodnych modelików o podobnej, lub pokrewnej tematyce. Lubię klimat przeszłej epoki.

Projekt znalazłem na darmowej stronie https://docer.pl/doc/nn8v800.  Postanowiłem go wydrukować i spróbować swoich sił w modelarstwie kartonowym (sugerowałem się wpisami na różnych forach dotyczących tematyki o technikach wycinania i klejenia kartonówek). 

Do drukowania użyłem tradycyjnego bloku technicznego i drukarki laserowej mono, wydruk wyszedł nawet sam w sobie dosyć fajnie. Tekturę z wydrukiem zaimpregnowałem klejem vikol i po wyschnięciu zabrałem się do klejenia zgodnie z opisem na instrukcji. do klejenia używam kleju introligatorskiego "dragon", po zapachu wnioskuję, że należy do rodziny vikolowatych. Obecnie udało mi się skleić, podkleić, dokleić itp podwozie z wręgami i tylną kanapą. i zabrałem się za deskę rozdzielczą, która przysporzyła mi trochę kłopotu i zabrała całe popołudnie, jak się okazało popołudnie stracone, gdyż musiałem poprawiać cały kokpit jestem na etapie jego odnowy. Niestety projekt jest niedokładny, instrukcja jak dla mnie trochę daje do myślenia. Wspomagam się też zdjęciami innych modelarzy, którzy kończyli fiata. Szczególnie chcę uchwycić szczegóły, chociaż w konsekwencji pewnie nie będą one widoczne.

Co do estetyki. Nie mam wprawy co do samej techniki klejenia. Klej którego używam po wyschnięciu staje się przeźroczysty, fajnie wiąże. Początkowo do malowania podwozia użyłem farby akrylowej Stylex. Później malowałem element zwykłą farbą plakatową kupioną u chinola za 3 zł (sześć kolorów). O dziwo to drugie malowanie bardziej mi się podoba. W konsekwencji poeksperymyntuję z tymi farbkami.

Ogólnie spędzając kilkanaśćie godzin nad tym modelem zauważyłem, że nie ma uniwersalnej techniki na wykonanie poszczególnych elementów. Wykonanie w moim wydaniu pewnie będzie dawało dużo do życzenia. Jednak sam widzę niedoskonałości w wykonaniu i zastanawiam się nad ich ponownym wykonaniem: np boczki, nadkola na tylnej kanapie, albo pod podwoziem rynny podnóżek Hmmm.

wydruk boczki na kanapie :/ nieciekawie wyglądające rynienki malutkie pedały  gazu, sprzęgła i hamulca element deski
Rezultaty 0 - 1 z 1 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez Arcz

Arcz
Jestem klubowiczem od 2017-11-26