[P 41-45 US] F4U ID Corsair

1. Ohotka 2013-01-14 21:24:44

Nie mówiłem ze jest źle tylko ze zaczyna mnie to męczyć -te wszystkie moje poprawki itp-ges

dzis lecimy dalej do przodu :) wyszło ładnie i nawet na upartego nie potrzeba pasków maskujących :) ale dodam je i tak tylko dla samego wzmocnienia skrzydła i łączenia
    cya

1. szaman 2013-01-15 16:15:10

Od pewnego czasu "chodzi" za mną ten samolot, ale wolałbym go jednak z lepszego opracowania...

1. Ohotka 2013-01-20 20:02:18

U mnie pomalutku... przez cały tydzień nie ma co oszukiwać ,, miałem nygusa :)) ale za to dziś chęci powróciły. Zrobiłem skrzydła, jutro chce je dokończyć .. i to chyba na dziś tyle ...

ps. zrobiłem jeszcze kopytko na owiewkę ;_) na dniach będę próbować cos z niej wycisnąć :))
    pozdro

1. szaman 2013-01-21 15:48:01

No i to jest właśnie TO. Teraz dobrze by było jakbyś zamocował jakoś to kopytko bardzo sztywno, tak aby mieć wolne ręce. Wytnij kawałek folii, znacznie większy (ok 15x15cm, na początek). Zapal palnik kuchenki gazowej na niewielkim ogniu i trzymaj nad nim folię w obu rękach (możesz użyć rękawiczek na wypadek W-ja robię to bez ochrony). Jak zauważysz ,że robi się miękka (dość mocno) to szybkim ruchem nałóż na kopyto ciągnąc w dół wzdłuż kopyta i staraj się aby folia przylgnęła do kopyta  na całej jego powierzchni. Za kilka sekund możesz zdjąć. Pozostaje tylko docięcie. Jak nie wyjdzie za pierwszym razem ,to za drugim, a później to już bułka z masłem.(używaj folii z okładek skoroszytów).Ja doszedłem do tego sam i teraz wykonanie jakiejkolwiek wytłoczki to dla mnie" PIKUŚ". Powodzenia!
    Czekam na rezultat..

1. Ohotka 2013-01-21 17:16:48

z oszkleniem poczekam jeszcze troszke,,, najpierw trzeba dokończyć skrzydła.....
    to nie bedzie moja 1 recznie wykonana owiewka więc spokojnie ,, dam rade :)

1. Ohotka 2013-01-21 21:08:41

Dziś tylko tyle ale i tak sie bardzo ciesze ze po tak interesującym dniu jak dziś miałem zafundowany dałem rade zrobić cosik przy F4u.
    Zrobiłem zdjęcie w większej rozdzielczości i doskonale na nim widać jak dupny jest ten papier z 90lat ... dziw bierze ze karton np z 80lat jest o niebo lepszy od tego ...ehhh
    ide spać cya  :)

1. szaman 2013-01-22 15:08:57

Kleiłem go i pamiętam,że właśnie w tym wydaniu karton był okropny (masakra). Taki jak u Ciebie na zbliżeniach.Teraz gdybym go kleił to zrobiłbym tak: Skan,lifting w programie graficznym i wydruk na odpowiednim kartonie.Oryginał niech się dalej starzeje i osiąga większą wartość jako zabytek.  Zobacz na przykład, a można o wiele więcej-dowolne kolory no i biały ma być biały.Tą próbkę zrobiłem w Paint Shop Pro 9. Kreska oddziela stary oryginał od wersji poprawionej.Drugie zdjęcie to moja radosna twórczość..Trzecie to próbka wykonana w darmowym programie Paint net..Jeśli będę kleił coś z zabytkowych egzemplarzy MM, to tylko w ten sposób .Cała sprawa sprowadza się tylko do dobrego zeskanowania i możliwości wydruku.Iryda była bardzo podobna jeśli chodzi o karton i jakość wydruku.Skleiłem ją za dzień.I mam na nią "OCHOTKĘ" jeszcze raz.

1. szaman 2013-01-24 15:59:23

W relacji Ostoji narzekasz,że nie masz sprzętu do drukowania.Robisz tak: Bierzesz egzemplarz modelu,który zamierzasz odnowić i idziesz do punktu ksero lub tam gdzie mogą Ci zrobić skan.Zapisują Ci to na pendraiwa i niesiesz do domu.Wrzucasz na komputer. Następnie używając darmowego programu np Paint net poprawiasz co chcesz i znów zapisujesz. Masz gotowy model do wydruku. Teraz tylko trzeba to gdzieś zlecić . Jak masz pytania, napisz na priva. Wytłumaczę Ci co i jak.

1. Ohotka 2013-01-24 20:58:40

do narzekania jeszcze dluga droga :) próbowałem sie ogarnąć z tym programem którego mi poleciłeś ale nie bardzo mi to wychodzi :)  kupie sobie może jakoś nie bawem urządzenie wielofunkcyjne i będzie prościej wykombinować cos fajnego..ale  jak na razie to czas odległy,,, Nie mówiłem ze wszystkie prehistoryki będę modyfikować i odnawiać tylko pomyślałem sobie ze to bardzo przydatna umiejętność i chciałem się jej nauczyć i tyle to tematu narzekania itp

a co do modelu ,,, hmm jest ok choć musiałem poświęcić pewną część i zamaskować szczeliny od spodu po obu stronach skrzydeł :D ale to jak wyszło oceńcie sami...
    pozdrawiam

1. primo 2013-01-26 12:45:41

Mariusz, da radę coś zrobić ze skrzydłami? W Twoim modelu raczej opadły, a nie żeby się wznosiły :-P.

1. szaman 2013-01-27 07:08:20

Wojtek ma rację. Bez tego wzniosu model straci cały swój urok.

1. Ohotka 2013-01-27 08:34:14

rozumie was doskonale ..ale teraz to juz jest po krzyku ;/ nie mam juz inncyh części zapasowych ktore mógł bym wykorzystać do łatania dziur /// a stan papieru tez uniemożliwia jakiekolwiek zmiany ;/ tak bedzie musiało być ... od samego początku  miałem z modelem problemy,  a teraz to po tych wszystkich schodach nie chce mi sie juz go robić a miałem zaplanowane  jeszcze kilka fajnych rozwiązań które na pewno  tylko poprawiły by efekt końcowy ...

podsumowując modal w moim wykonaniu to kompletna klapa

- kadłub jest kompletnie zwichrowany   nie mówię już o odchylę od osi
    - cała kabina jest  krzywo przyklejona - dziwne ze nikt nie poruszył tego tematu ...
    - wreście pora przyszła na skrzydła ... które jak mi sie początkowo wydawało,, wyszło ok znaczy na tyle ok zeby nie dało sie wcisnąć miedzy szczeliny zapałki  ;/
    - ale nie ma co ukrywać temat jest tak ciekawy że frekwencja mówi wszystko..

to chyla tyle....  powiem tak to nie moja ostatnia przygoda z F4 Corsair :)
    cya

1. szaman 2013-01-27 15:59:43

Już widać następny "MM" i Corsaira...I pewnie kto inny opracował !
    A ja mam coś takiego:

1. Ohotka 2013-01-28 17:22:04

To śmigaj z tematem i pokaż klasę :)
    a ja przespałem sie z tematem... przemyślałem i wykombinowałem... kupiłem żyletkę ciach-chlast i praktycznie operacje zakończona sukcesem....teraz wszystko musi ładnie wyschnąć potem pewnie będę musiał jeszcze 1x uzupełnić braki kleju i wymyśliłem że będę musiał wyciąć z cienkiego kartonu takie same paski maskujące jak malonowe wnęki podwozia które oczywiście pomaluję za czarno i powinno być ok...

1. primo 2013-01-29 13:49:49

Cieszę się, że zdecydowałeś się na poprawienie tego. Powiem Ci, że już widzę końcowy efekt ;-), od teraz będzie ok.

1. szaman 2013-01-30 16:15:51

Też jestem zdania,że w takim opracowaniu można sobie na wszystko pozwolić, więc męcz go do końca. Co się da to zamaskuj i tak będzie lepiej.Wrzucę Ci zdjęcie mojego, którego kleiłem 100 lat temu ,zaraz po wydaniu.Mam tylko jedną fotkę, ale wydaje mi się ,że wznios skrzydeł wyszedł mi lepiej niż Tobie w pierwszej wersji.

1. Ohotka 2013-01-31 21:18:19

Widac ze na zdjęciu czas sie zatrzymam  :) to pewnie były czasy ... mnie pewnie jeszcze nie było na świecie :/ ... ostatnio mało mam chęci na karton ale dziś cos udało mi sie zrobić :D
    pozdro

1. primo 2013-02-01 16:43:57

Spoko wyszło ;-), a jak tam góra?

POZdro :-D :-D :-D.

1. Ohotka 2013-02-01 19:45:52

Wojtek93
    Spoko wyszło ;-), a jak tam góra?

POZdro :-D :-D :-D.

góry nie tykałem została tak jak wcześniej .... :)) tylnie koło już na miejscu :))
    pozdro :)

1. szaman 2013-02-03 19:31:49

Jak na to opracowanie jest OK.

Rezultaty 20 - 40 z 47 pozycji
Udostępnij temat: