[P 41-45 US] F4U ID Corsair

1. Ohotka 2013-01-04 11:28:52

Witam w nowym roku
    to chyba już odpowiedni moment aby rozpocząć nowy model, dużo myślałem co nexx i w końcu wybór padł na corsara z MM 99r . Najlepsze jest to ze model jest tak samo jak poprzednik opracowany przez pana B.Wasiaka ,, i po oględzinach modelu widać ze też da sie go podrasować. Corsair ma bardzo nietypowy układ skrzydeł i jako maszyna bardzo mi sie podoba :D
    Model nie posiada z byt wielu części, nie ma w nim kabiny  którą chce wykonać tylko nie bardzo wiem gdzie mam dokonać cięć żeby ją  ustawić ale z pomocą neta i fotek na pewno damy rade... zastanawiałem sie także o zrobieniu wnęk na koła ale nie wiem czy sobie chce to az tak komplikować ponieważ tak sie składa ze przez nietypowy układ skrzydeł w modelu trzeba będzie zrobił 2 otwory na schodzących sie płatach skrzydła i zęby było tego mało koła sa mocowane na jego szczycie płaszczyzny złamania płatu... więc nie wiem czy podejmę sie tego wyzwania...

Jestem juz po pierwszych krokach modelu oczywiści skomplikowałem sobie sprawę ale to było konieczne, jesli chce uzyskać jak najlepszy efekt. Wkurza mnie ze w modelu a dokładnie w szkielecie dużo części pan B.W podał tylko w 1 szt. a 2 musisz wykonać sam ;/ nie wiem jak inni ale nie nawidze czegoś takiego (dotyczy do szkieletu skrzydeł jak i wręg modelu) między innymi zamierzam robić owy model przy pomocy 1 wręgi na 2 płaty kadłuba a nie jak autor przewidział 2wregi na 1 pasek kadłuba,,Dosyć gadania pora na foty... oczywiści nie obyło sie bez pasków montażowych których sam model nie posiada :( i musiałem zrobić kołnierz na którym będzie sie utrzymywać wręga łącząca cześć 1 i 2 płata samolotu :)

O co najważniejsze Model sponsorował klubowicz z forum "Picolo"  podziękowania dla nie go ..

1. paulek 2013-01-04 14:18:03

I znów masz we mnie wiernego podglądacza:) fajnie, że zabrałeś się akurat za ten samolot, jestem ciekaw jak tym razem dasz sobie radę z waloryzacją. Ja czekam aż Pan Haliński wyda Corsaira, może się doczekam;) choć ponoć wydanie GPM-u też jest całkiem przyzwoite. Tak więc życzę powodzenia!

Pozdrawiam

1. primo 2013-01-04 17:05:55

Ohotka
    Corsair ma bardzo nietypowy układ skrzydeł i jako maszyna bardzo mi sie podoba :D

To skrzydło typu W, zapewnia ono możliwość stosowania krótszego podwozia, a w przypadku stałego podwozia, zmniejsza opór powstający na oprofilowaniach goleni.  Ma to jeszcze związek z przepływem powietrza przy przejściu skrzydło-kadłub.

Mariusz, widzę, że pomoce naukowe, się sprawdzą ;-), to działaj. Powodzenia życzę ;-).

PS. Masz jeszcze w planach jakiś model do Projektu? Dopiszę Cię.

POZdro.

1. Ohotka 2013-01-04 20:08:04

W planach mam jeszcze zamiar zrobić Grumman F4F z mm 10-11/2002 więc dopisz jęsli to nie problem ....
    a co do F4U sali zobaczcie ;/ nie wiem o co kaman ale wyszło jak widać .... i nie obyło sie bez koniecznych modyfikacji bo arkusz  nie pasował tak jak powinien ;/

1. primo 2013-01-04 20:13:21

Ohotka
    W planach mam jeszcze zamiar zrobić Grumman F4F z mm 10-11/2002 więc dopisz jęsli to nie problem ....

Ok.

Ohotka

[...] nie wiem o co kaman ale wyszło jak widać [...]

A ja wiem, to pan Wasiak...

1. Ohotka 2013-01-04 20:47:34

Tak czy inaczej nie poddam sie tak łatwo .. oby wszystko jakoś wyszło  i trzymało sie kupy :))

wiesz co jutro dodam ten temat Grummana OK ?

1. primo 2013-01-04 20:57:51

Bardzo dobre podejście, nie poddawaj się. Wiadomo, że nie ma co się spodziewać po starych MM-ach, ale jeśli masz chęci to walcz ;-).

Spoko możesz dodać jutro ;-).

POZdro.

1. szaman 2013-01-05 16:50:48

To co napisałeś na wstępie to cały Pan W. Czyli zrób sobie sam...Ten człowiek niech odejdzie w zapomnienie.Porównaj do Pana . Mistewicza. To kosmos. !!!!Ja kleję Apacza z MM  i cały czas wydaje mi się,że kleję wydanie od Hala../.Ech....

1. Ohotka 2013-01-06 21:46:15

jade dalej z koksem choć dziś nie wiele zrobiłem ;) postanowiłem troszke poeksperymentować z plasteliną .. nie wiem ale chyba nie głupi pomysł :D
    pozdro

1. Wojok 2013-01-06 23:41:21

Ohotka
     postanowiłem troszke poeksperymentować z plasteliną .. nie wiem ale chyba nie głupi pomysł :D

Hmm,uważaj z tą plasteliną-ona lubi być tłusta i w kontakcie z papierem zostawić naokoło siebie,tłuste plamy :-(

1. primo 2013-01-07 18:58:29

Czasami też od starości lubi sobie odpaść ;-).

1. Ohotka 2013-01-07 22:00:42

Można powiedzieć ze kabina prawie gotowa ...szkoda ze wszystko wyszło takie pokrzywione ;/
    ale przekładnie dają rade :D i w sumie fajnie to teraz wygląda ;)

1. primo 2013-01-08 16:58:57

Mariusz, zawsze lepsza taka kabinka, niż jej BRAK ;-).

1. Ohotka 2013-01-08 21:55:55

Wojtek93
    Mariusz, zawsze lepsza taka kabinka, niż jej BRAK ;-).

co racja to racja ...
    poprawiłem  z lekka deske z zegarami :) oszukałem z lekka i juz nie widać aż takiej wielkiej krzywizny + dokończyłem kabinę :D jutro  chce zamknąć ja ścianka + wręgę i  dorobić nexx element :)) hihih
    cya
    ps. w necie znalazłem ciekawe foto //

sprytne foto ;/ kraksa
  1. Wojok 2013-01-09 00:43:33

Hmm,powiem Ci tak:spróbuj sobie wyobrazić,że siadasz w fotel w Twoim kokpicie,taaaak,wygodnie się rozsiadasz,opierasz stopy na pedałach orczyka-wygodnie co ? A teraz spróbuj sięgnąć do przepustnicy gazu,innych manetek,ewentualnie do przełączników na desce,i wyląduj na lotniskowcu z lepszym skutkiem niż ten ze zdjęcia.Ręczę Ci,że z uszami między kolanami będziesz miał solidny problem :-/

1. Ohotka 2013-01-09 06:18:42

Pewnie ze tak :) oczywiscie nie wpadne w samo zachwyt ... ale mi poprawiłeś humor z samego rana :) hehe ...dzis walcze dalej  i nie przejmuje sie  ,,i tak jest lepiej niż z zamalowanym otworem + owiewka

pozdro

1. picolo 2013-01-10 21:52:38

Bardzo się cieszę że zacząłeś ten model. Masz we mnie wiernego obserwatora

1. Ohotka 2013-01-13 13:08:14

picolo
    Bardzo się cieszę że zacząłeś ten model. Masz we mnie wiernego obserwatora

Fajnie ze nowy kibic zasiada  i obserwuje budowę modelu :)
    * ale sama budowa to jedno wielkie nie porozumienie ..dosłownie ;/ czym dalej z segmentami tym bardziej wszystko sie komplikuje i nic nie chce pasować,,,nie obyło sie bez przycinek zakładek i sam nie wiem co jeszcze ;/ w efekcie końcowym całość kadłuba odbiega od osi i nie wygląda zachęcająco  ..
    *paski 1 i 2 maja wyznaczoną oś zaś 3/4/5i 6 pan B>W chyba juz o tym zapominam ponadto cześć 6 była bez wypełnienia koloru co tym bardziej  nie powinno mieć miejsca i  nie wspomnę ze wszystkie wręgi sa za małe lub paski kadłuba sa za duże ..sam nie wiem
    *sam papier jest fatalnie wykonany, nie dość ze pęka to jeszcze kolor sie bardzo szybko wyciera to tym bardziej muszę być na stanowisku i  nie mogę uśpić swojej czujności bo gdzie nie gdzie i tak mi to nic nie pomogło bo i tak wszystko popękało ;/ grrr

*przynajmniej jakoś w miarę porządnie wyszedł statecznik nie wspomnę ze dodałem coś od siebie zęby to jakos wyglądało :)

Zapomniałem powiedzieć ze w ostatnim czasie dopadła mnie grypa i wyłączony byłem z życia i porządków dnia codziennego :/

1. primo 2013-01-13 20:35:26

Ohotka

[...] *sam papier jest fatalnie wykonany, nie dość ze pęka to jeszcze kolor sie bardzo szybko wyciera [...].

To może warto było psiknąć "szprejem", albo Caponem malnąć.

Ohotka

Zapomniałem powiedzieć ze w ostatnim czasie dopadła mnie grypa i wyłączony byłem z życia i porządków dnia codziennego :/

Już zdrowy ;-)?

1. szaman 2013-01-14 16:05:09

Ohotka, nie narzekaj. Całkiem fajnie Ci idzie, ale jak wspomniałeś nie wolno tracić czujności z tym opracowaniem.Kiedyś go kleiłem, ale było to 100 lat temu...Wtedy jeszcze nie wiedziałem co to retusz i przeszklona kabina.

Rezultaty 0 - 20 z 47 pozycji
Udostępnij temat: