[IWS CN] Fokker D.VII Kartonowa Kolekcja 1/2007

1. Kmicic 2015-01-05 22:33:07

Witam,
    Z początku myślałem, by trochę z tym Fokerem poczekać i w ogóle po ŁaGGu zrobić sobie przerwę od sklejania. Ale widok pustego biurka działał na mnie jak płachta na byka, a świadomość, że tam w szufladzie leży kilka super wydawnictw nie dawał mi spać po nocach.
    W końcu nie wytrzymałem - podkleiłem wręgi, zakaponowalem arkusze, zacząłem ciąć szkielet i delirium ustąpiło ;)
    Wydawnictwo znane lubiane i doceniane, pierwszy raz się z nim spotykam, a widzę że dany model na kartonówkach tylko raz wystąpił.
    Zatem zapraszam :)

1. Kmicic 2015-01-06 20:21:00

witam,
    doszła kabinka (chociaż kabinka to dużo powiedziane :) i popełniona została reszta pudła
    joł

1. primo 2015-01-08 18:51:28

Zapowiada się nieźle.

Powodzenia.

1. DarkDevil80 2015-01-08 22:25:53

No i zaczęło się... Coś się dzieje :-) Powodzonka.

1. Kmicic 2015-02-20 17:40:32

Żebyście nie myśleli, że nic się nie dzieje, tutaj dowód że jednak coś się dzieje :)
    Od razu mówię że model kleję bez większej spiny, w krótkich okresach czasu jakie występują pomiędzy zmianą pieluch, a kąpielą i usypianiem. Dlatego efekt nie musi być zachwycający.

1. Jerry K 2015-02-20 18:26:22

Dobrze znam takie "sklejanie z doskoku":))) Powodzenia. PS. Nie Pogub części:)

1. Kmicic 2015-02-26 22:11:29

garść detali

1. Ohotka 2015-03-01 13:13:17

Detale wymiatają :)
    a z przodu wkleiłeś taką drobniutką siateczkę ? czy mi się to tylko wydaje ?

1. Kmicic 2015-03-01 13:51:39

Niestety wydaje Ci się.

1. primo 2015-03-01 14:34:23

Po prezentacji nie wiem czy sam się nie skuszę.

Brawo.

1. Kmicic 2015-03-03 23:03:45

doszły km'y i spodnie poszycie. mam wrażenie że jest za krótkie o jakieś 3 mm

1. DarkDevil80 2015-03-07 19:32:00

Zaczyna mi się podobać :-)

1. Kmicic 2015-04-01 23:33:48

żeby nie było, że nic się nie dzieje, to wstawię parę fotek na dowód, że jednak coś się dzieje :)
    retusz krawędzi płatów to robota dla kochających inaczej ;)
    na ostatnim zdjęciu jest tzw. zakończenie płata. tylko że te listki są takie ciut za wąskie, przez co pozostaje szpara, której wycinanka nie przewiduje w żaden sposób zatkać. chyba załatam to łaciatym zapasem koloru :]

ale że jak to?
  1. Kmicic 2015-04-06 13:04:16

skrzydełko się przykleiło.
    parę godzin wcześniej, przy samym biurku rozegrała się epicka walka na wodę. cud że z warsztatu nic nie ucierpiało :)

1. dzeja 2015-04-08 23:12:29

Masz już płaty. W moich podchodzę do tego jak pies do jeża. Aby to odwlec szukam tematów zastępczych. Wytłumaczeniem będzie podglądanie ja Wy to robicie. 

1. Kmicic 2015-04-09 10:12:25

Z górnym płatem miałem taką przygodę: szkielet podklejony był na takim sztywnym kartonie. Dźwigary wycinałem skalpelem pomagając sobie linijką. Po złożeniu szkieletu, okazało się, że końcówki opadają. Robiło się takie delikatne odwrócone 'U'. Po oklejeniu poszyciem, ustawiłem końce płata na podporach, a na środku postawiłem tubkę z klejem - coby wyprostować draństwo. Po nocy wyglądało już spoko.
    To raczej nie była wina wycinanki, tylko kartonu którym podklejałem szkielet. Po wycięciu jakieś naprężenia w nim się rozprężyły i się wygiął.
    Tak więc uważaj u siebie :)

1. Kmicic 2015-04-11 14:52:45

Witam. Fokier dostał podwozie i usterzenie. Zostało jeszcze parę szczegółów w okolicy kabinki, podpórki statecznika poziomego, ułamana płoza i śmigło.
    A wtedy będę mógł w końcu zrobić galerię i posprzątać ten pier...k z biurka :D

1. Kmicic 2015-04-11 21:31:34

a teraz coś o czym być może wszyscy wiedzą, a być może nie i komuś się kiedyś przyda.
    część 89 miałem zwinąć tak, by stanowiła trzon łopat śmigła i mieściła się w otworze widocznym w tym takim małym walcu po lewej. ale że cześć 89 jest z dosyć konkretnego kartonu - zwijanie mogłoby się zamienić w dosyć brudną robotę. najpewniej papier by się połamał, zwinięty sam z siebie by się rozprężał i ostatecznie powstały patyczek nie mieściłby się w otworze. nie mówiąc już o tym że wszystko dookoła byłoby uwalone niedoschniętym BCG.
    i tu z pomocą przychodzi nam coś takiego jak paragon po zakupach. papierek fantastycznie cienki że aż sam się zwija. nie rozpręża się zbyt mocno. a żeby w ogóle temu zapobiec, wystarczy końcówki zwilżyć SG. powstaje coś takiego jak widać po prawej. zwinięcie nie zajęło minuty, a spokojnie dałoby się wymodzić i ze 3 razy cieńszy. patyczek jest sztywny, nie wygina się. można metodę wykorzystać z powodzeniem przy produkcji luf karabinów - zastępując igły od strzykawek. albo wszędzie tam gdzie potrzebujemy cieniutko zwiniętego papieru :) (tak np powstała ośka w podwoziu).
    pomysł podsunął mi kumpel, babrający się tylko w kolejkach i tylko w h0 :) a tam rzeczy stają się naprawdę małe.

1. Kmicic 2015-04-12 21:41:22

wygląda na to że robota przy fokerze skończona. doszło śmigło, obwódka kabiny, płoza i jakieś tam pierdoły. na biurku znów zapanował ład i porządek. jak dobrze pójdzie - jutro wrzucę galerię.
    powstaje tylko pytanie: co by tu skleić następnego?

pozdrawiam serdecznie wszystkich podpatrujących :)

hehe :] udało się zmieścić całą relację na jednej stronie :D

1. DarkDevil80 2015-04-12 21:58:22

No i proszę :-) Ani się obejrzałem a Fokker skończony. Faaaajnie :-) Czekam na galerię.

Rezultaty 0 - 20 z 23 pozycji
Udostępnij temat: