Urządzenie do robienia kabinek

 1. Maciejesław 2017-02-14 09:24:16

  Podpatrzone w internecie, wykonane we własnym zakresie.

  Potrzebne są:

  - pudełko wykonane ze sztywnego materiału

  - odkurzacz

  - profile aluminiowe

  - śruby z łbem stożkowym

  - ściski papiernicze

  - piekarnik małżonki;)

  - gruba folia

  - kopytko

  Jest z tym niestety trochę roboty ale zrobione raz przyda się zapewne... nie raz. Zasada działania chyba zrozumiała. Na jednej ze ścian pudełka wiercimy siatkę otworów. W innej ze ścian wykonujemy otwór na rurę od odkurzacza. Z profili aluminiowych i śrub tworzymy dwie ramki o wielkości nieco tylko większej od ściany w której powierciliśmy siatkę. Powierzchnie styczne ramek powinny doskonale do siebie przylegać, aby nie wyślizgiwała się spomiędzy nich folia którą tam włożymy. Aby docisnąć do siebie ramki używamy ścisków papierniczych, najmocniejszych. Między ramki wkładamy folię z której będziemy kształtować naszą kabinkę i ściskamy ściskami. Wkładamy ramkę do piekarnika na 220 stopni. UWAGA: Należy obserwować jak uplastycznia się folia, w pewnym momencie może nam dosłownie spłynąć. Wyjmujemy ją z piekarnika wówczas gdy zwisa już grubo ponad 5 cm poniżej ramek. Lekko ugięta folia (zbyt mało uplastyczniona) nie ułoży nam się na kopytku. Folia ma nieomalże płynąć.

  Na pudełko, na powierzchni z otworami kładziemy kopytko, wkładamy rurę od odkurzacza w otwór i włączamy go. Wyciągamy ramke z folią z piekarnika, wysłuchując od żony epitetów na temat smrodu w całym domu, i szybkim zdecydowanym ruchem nakładamy ją na pudełko z kopytkiem, dociskając w dół do póki odkurzacz nie odessie całego powietrza spomiedzy folii, pudełka i kopytka. Wyłączamy odkurzać i czekamy jeszcze 10 sekund aż folia ostygnia. Wycinamy i gotowe. Na tak otrzymanej kabince mogą zdarzyć się jakieś niedoskonałości (zagięcia, pęcherze). Tego nie da się uniknąć. Po prostu trzeba wykonać kilka kabinek, manewrując kopytkiem położonym na powierzchni pudełka tak aby napięcia powstające podczas dociskania folii rozłożyły się jak najlepiej dla końcowego dzieła. Na poniższym zdjęciu widać o czym mówię. W jednym miejscu folia ściągnęła się i powstało zagięcie.

  Ogólnie proste, tylko wymaga trochę pracy na początki i później nieco wprawy.

  Ramki z profili alu pudełko siatka otworów metoda łączenia ścianek ramki ściski papiernicze zestaw gotowy do grzania kabinka Spitfire MkV cały zestaw po operacji
 1. Maciejesław 2017-02-14 09:36:25

  Moderatora prosiłbym o przeniesienia do sąsiedniego działu "narzędzia i akcesoria". Pomerdało mi się.

  Dziękuję.

 1. noker 2017-02-26 07:14:33

  Spróbuj kabinkę postawić wyżej, np na jakimś klocku, chodzi o to, żeby po nałożeniu ramki i dociśnięciu jej do pudełka, folia była już odpowiednio naprężona a na samej kabince obciągnięta do połowy, wtedy te zmarszczenia powinny wypaść poniżej dolnej krawędzi kabiny

 1. Maciejesław 2017-02-27 09:04:00

  Dziękuję za radę. Tak właśnie zastanawiałem się jak ten problem wyeliminować aby przy każdym podejściu był sukces. Wypróbuję.

Rezultaty 0 - 4 z 4 pozycji
Udostępnij temat: