Jelcz 317

1. Zygfryd 2020-02-19 21:56:52

Patrząc na to, jak potrafi malować i odpicować plastikowe modele, to kopary opadną. Surówka już zachwyca, a jak dojdzie detailing...?  

1. Kurp2 2020-02-26 18:16:09

Patrząc na to, jak potrafi malować i odpicować plastikowe modele, to kopary opadną. Surówka już zachwyca, a jak dojdzie detailing...?  

Zygfryd
    Oj troche mnie teraz zestresowales Zygfryd... Jesli oczekujesz ze bedzie sie blyszczal jak Ferrari to nie wiem czy bedziesz zadowolony z tego projektu hahaha. 

1. Kurp2 2020-02-26 18:25:08

Witam po malej przerwie 

W koncu udalo mi sie zebrac i dorobic pare czesci do Jelcza. Zaczalem budowac przod i mocowania swiatel. Przyznam sie ze ta czesc robilem 2 razy bo... za pierwszym podejsciem zamontowalem swiatla odwrotnie mocowania lamp wydaja sie nieco za waskie ze wzgledu na zbyt waski grill czego niestety nie moge zmienic. Ale koniec koncow chyba nie wygladaja najgorzej. Znalazlem tez w pudelku z czesciami klosze i chromowane obudowy. Wiem ze wiekszosc Jelczy miala czarne Zelmoty i grille ale te starsze 315-ki mialy chromowane lampy i srebrne grille i zastanawiam sie czy to nie bylo by to lepsze rozwiazanie do mojego bialego Jelcza.  

P.S. Przepraszam za odwrocone zdjecia ale nie wiem jak je naprawic

Lasery 'robia robote'
  1. AndDi 2020-02-26 19:49:38

Co do odwróconych zdjęć, to ściągnij sobie np. "FastStone Image Viewer"

https://www.dobreprogramy.pl/FastStone-Image-Viewer,Program,Windows,12836.html

Obróć w nim, zapisz i gotowe.

Łatwy w obsłudze i przyjemny program. Pomaga przeglądać zdjęcia i z jego otwartego okna można przeciągać fotki na Kartonówki.

Bo wart obrócić, bo takie to kiepsko się ogląda.

1. Zygfryd 2020-02-26 20:00:44

O kurczę, fajne lampy. Ciekawy model będzie z tej hybrydowej techniki :) Co do zdjęć to w zwykłej Windowsowej przeglądarce jak obrócisz, to zapisze i tak zostanie :) U mnie brak czasu na klejenie :/ Wolne przeleciało na remontach a od jutra do pracy :/

1. Kurp2 2020-02-27 18:13:24

Znalazlem dzisiaj chwie na modelowanie. Dorobilem przednia maske i pomalowalem podkladem zeby zobaczyc ile jest baboli do poprawy. Okazalo sie ze sa prawie same babole hahaha. No coz, Jutro czeka mnie kolejna sesja szpachlo-rzezbiarstwa Najwazniejsze jednak ze widac juz jaki to pojazd - co jest bardzo motywujace

1. Kurp2 2020-02-27 18:17:22

Co do odwróconych zdjęć, to ściągnij sobie np. "FastStone Image Viewer"

https://www.dobreprogramy.pl/FastStone-Image-Viewer,Program,Windows,12836.html

Obróć w nim, zapisz i gotowe.

Łatwy w obsłudze i przyjemny program. Pomaga przeglądać zdjęcia i z jego otwartego okna można przeciągać fotki na Kartonówki.

Bo wart obrócić, bo takie to kiepsko się ogląda.

AndDi

No wlasnie obrocilem i dalej sa odwrotnie. W oryginale sa normalne. probowalem wgrac i normalne i odwrocone zdjecie. Na niektorych to dzialalo ale inne i tak wyswietlaja sie odwrotnie...

1. GTiStyle 2020-02-27 18:22:56

Nawet do góry nogami bardzo przyjemnie mi się to ogląda!

1. AndDi 2020-02-27 19:45:35

No wlasnie obrocilem i dalej sa odwrotnie. W oryginale sa normalne. probowalem wgrac i normalne i odwrocone zdjecie. Na niektorych to dzialalo ale inne i tak wyswietlaja sie odwrotnie...

Kurp2

No zobacz, a mi się udało i nawet Ci je wgrałem obok tych przekręconych. Takie pytanie:
    Obróciłeś je, ale czy je zapisałeś i dopiero wstawiłeś na stronę?

1. Kurp2 2020-02-28 15:59:14

Dziekuje Andrzeju. Zapisalem je ale w windowsowskiej przegladarce wiec moze dlatego nie dzialaly

1. Bossmen480 2020-02-28 20:01:45

Też miałem ten problem ale udało mi się ogarnąć pare razy obracałem i w końcu siadło

1. Kurp2 2020-03-02 18:02:37

Witam!

Przez ostatnie 3 dni uzeralem sie z dachem To troche moka wina bo przez ewidentny brak doswiadczenia w tego typu projektach troche zle sie do tego zabralem i zamiast sie poddac na poczatku i zrobic to od nowa lepsza metoda... to brnalem w to dalej probujac to naprawic - taki jestem uparty kurp. Poszlo pol sloika szpachli i wiele godzin roboty ale ostatecznie nie ma tragedii (chiciaz szalu tez nie) Tak czy inaczej to cenne doswiadczenie na przyszlosc. Oprocz dachu zrobilem tez rynineki i zawiasy. Mogly byc lepsze ale balem sie ze jak zaczne w nie brnac to zajma mi jeszcze wiecej niz dach. Ale najwazniejsze ze 'Prawda jest taka ze blacharka jest prawie skonczona' (Pozdrawiam fanow Polskiego Porsche) Zrobilem jeszcze ostatnie zdjecie przed podkladem po czym kabina trafila do mojej lakierni. To dopiero pierwsza warstwa ale fajnie widziec ze wszystko nabiera wlasciwych ksztaltow. 

1. AndDi 2020-03-02 18:40:35

Pięknie wyszła, bardzo pięknie

1. GTiStyle 2020-03-02 20:22:35

Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla...

A tak na serio to nie mogę się doczekać dalszych etapów!

1. Skorpion 2020-03-03 11:36:08

To dlatego wszystkie moje ciężarówki maja spojlery na dachu :)))

1. AndDi 2020-03-03 12:04:17

A może warto taki dach zrobić dwuwarstwowy, a w środek wkleić np. drut albo pręciki węglowe 1 mm. Taka konstrukcja z kilku wklejonych pręcików chyba by świetnie usztywniła.

1. Zygfryd 2020-03-03 13:16:55

Jest moc. Kolejna wspaniała legenda polskich dróg trafi do galerii 

1. Kurp2 2020-03-04 05:24:36

A może warto taki dach zrobić dwuwarstwowy, a w środek wkleić np. drut albo pręciki węglowe 1 mm. Taka konstrukcja z kilku wklejonych pręcików chyba by świetnie usztywniła.

AndDi

Masz racje. W moim Jelczu sa wregi (ale prawdopodobnie powinno byc ich wiecej i gesciej) ale problem polegal na tym ze okleilem to zbyt cienkim arkuszem a polistyren nie nasiaka niczym i nie da sie go usztywnic a taka cienka kartka jest podatna na wszelkie znieksztalcenia itp. Powinienem byl zastosowac papier ktory latwo mozna usztywnic lakierem albo klejem. Jak bede robil kolejnego Jelona (a jest taki plan w skali 1/14) to zastosuje Twoja metode. 

1. Kurp2 2020-03-04 05:35:49

To dlatego wszystkie moje ciężarówki maja spojlery na dachu :)))

Skorpion

Wlasnie u Ciebie to podpatrzylem bo ten spojler PKS na Jelczu jest bajerancki! Ale chyba w moim przypadku babole beda zamaskowane przez rdze i kurz 

1. Kurp2 2020-03-04 05:39:34

Szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla...

A tak na serio to nie mogę się doczekać dalszych etapów!

GTiStyle

Wlasnie mi przypomniales ze musze kupic szpachle bu dach mi cala pochlonal

A jesli chodzi o dalsze etapy to ja rowniez sie nie moge doczekac bo musze powiedziec ze juz dawno zaden projekt nie sprawil mi tyle przyjemnosci co ten. Tylko czasu brak.... 

Rezultaty 60 - 80 z 93 pozycji
Udostępnij temat: