Pozdrawiam wprost z mojej "lepianki"

 1. Ireneusz 2021-05-07 01:19:24

  Część. Moje imię Ireneusz i mam na chwilę obecną 43 lata. Do modelarstwa kartonowego powróciłem po szesnastu latach. Jestem osobą niepełnosprawną, z wieloma uszkodzeniami kręgosłupa i lewego ramienia, ale to nie jest w stanie powstrzymać mnie od budowania modeli kartonowych. Jedni mówią że to dziecinada, drudzy że to strata czasu, a dla mnie to jest formą sztuki. Nie mogę inaczej nazwać tworzenia z papieru pięknych rzeczy które można podziwiać na tym forum. Nieważne jak nam to wychodzi. Jest to sztuka trudna, uczy pokory i wymaga cierpliwości. Dlatego każdy z nas bez względu na poziom osiągnięć zasługuje na miano artysty.

  Pozdrawiam, życzę sukcesów i zadowolenia z pracy.

 1. Wojok 2021-05-07 13:27:27

  Hejka,

  Witam na forum

  Czy to strata czasu ? Chyba tak. Ale które hobby, poza tym, które łączy się z zarobkiem, nie jest tak naprawdę stratą czasu ?

  Czy dziecinada ? Jak na to spojrzeć w ten sposób, że robimy stateczki, samolociki itd. itp. to chyba też.

  Ale jeśli spojrzeć w ten sposób, że powinno się robić to, co nam sprawia przyjemność, to dlaczego nie ?

  I co nas to k...a obchodzi, jak to ktoś nazwie ?

  Powodzenia w tej stratoczasowej dziecinadzie życzę

   

   

 1. AndDi 2021-05-07 21:23:52

  Cześć,

  super, że do nas zawitałeś.  Hobby, to hobby i żadne hobby nie jest stratą czasu, gdyż daje nam przyjemność i odskocznię od codziennych zajęć.

  Ja tam lubię się czuć dobrze i lubię się bawić.

  Powodzenia
  Andrzej

 1. Zbyszek001 2021-05-09 08:31:37

  Siemasz? Witamy na forum kolejnego pancerniaka. Zaczynamy stanowić niezłą ekipę. A w sprawie dziecinady. Jak nazwać gościa który kilka godzin dziennie, nawet w robocie steruję myszką czołgiem i strzela do innych. Albo takiego który pięć lat buduje potężnego krasnoluda do walki z potworami. My przynajmniej coś tworzymy. Z płaskiego kawałka papieru wyczarowujemy niebywałe rzeczy. Jak pokarzesz tym stratom czasy swojego centuriona szchota to kopary opadną. Witaj i wbijaj w dział relację z budowy chciałbym widzieć jak budujesz centuriona 1:16. 

 1. Jacek-KP 2021-05-09 15:44:55

  Cześć Ireneusz!

  Miło powitać kolejnego "nawróconego" zapaleńca. Wrzucaj swoją kolejną pracę na forum do pracowni, będziemy kibicować, wspierać pozytywnie i krytykować konstruktywnie.

  Dorzucę swoje "trzy grosze" do tracenia czasu - hobby to relaks i przyjemność. Nigdy nie było i nie będzie dla mnie stratą czasu. Największą stratą czasu jest w moim odczuciu praca dla kogoś, kto tej pracy nie docenia, kto nie szanuję pracującego dla niego człowieka i płaci mu marne pieniądze za tę pracę.

  Jak coś potrzebujesz, to pisz. Podpowiemy, pomożemy a nawet doślemy, jak czegoś brakuje.

  Napiszesz gdzie mieszkasz?

  Pozdrawiam - Jacek

 1. Wojok 2021-05-09 16:40:55

  Napiszesz gdzie mieszkasz?

  Jacek-KP
  Swansea - Walia 1. Jacek-KP 2021-05-11 19:28:30

  Ha! - Wojok ma bystre oko (Swensea), a ja gapa jestem.

 1. tulipan740i 2021-05-11 21:12:14

  Siemka Irek.

  Szczerze przyznam, że urzekło mnie to co o sobie i hobby napisałeś. Żadne hobby nie jest stratą czasu. Zresztą jak można nie mieć hobby, które rozwija w danej dziedzinie. Nasze nie jest dziecinadą a sztuką wykonania. Na podkreślenie wartości modelarstwa dodam, że jest ono wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu. Buduje się pomniejszone modele nadwozi samochodowych, samolotów, kadłubów statków do badań aero i hydrodynamicznych, czy statyczne modele całych miast stosowane w architekturze. Wprawdzie to nieco inne modele niż nasza redukcja, ale jakoś nikt w szanujących się koncernach nie mówi że to dziecinada. Za to nasze kartonowe są najlepsze.  Ci którzy kpią z modelarstwa, a spotkałem takich ludzi bardzo niewielu na szczęście, nie umieją docenić całej sztuki i znaczenia modelarstwa. Oglądając Twoje ciężarówki nie dostrzegam żadnych ograniczeń, które by wpływały na ich wykonanie. Wiesz o co w tym wszystkich chodzi i to najważniejsze. Dobrze że nie widziałeś mojego pierwszego czołgu po powrocie do klejenia. 

   

 1. szaman 2021-05-15 10:12:55

  Witaj na najlepszym forum modelarskim na świecie!. Koledzy w zasadzie napisali wszystko. Dodam tylko, że ja mam 70 lat i też od dzieciństwa bawię się w modelarstwo. Z przerwami, ale to ma każdy. 

  Co do straty czasu. Dla mnie stratą czasu jest robienie czegoś co mnie nie cieszy i nie daje satysfakcji, a co mówią na to inni mało mnie obchodzi. Właśnie dla takich jak Ty  jestem pełen podziwu, bo mimo utrudnień znalazłeś sobie coś co cię cieszy i daje satysfakcję. Jesteś jeszcze młodzieniaszkiem i wiele modeli przed Tobą, więc ciesz się każdym nowym modelem i wrzucaj na form a my będziemy się na nim wyżywać.. Pozdrowienia od dziadka szamana!

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji
Udostępnij temat: