Pierwszy Stacjonarny Konkurs Modeli w Ścinawce Średniej 25-27 czerwca 2021

 1. kryzam 2021-06-18 22:08:40

  Po niemalże dwóch latach polscy i czescy modelarze znów maja swoje święto! Dołącz do nas!

  W dniach 25-27 czerwca br. odbedzie się Międzynarodowy Polsko- Czeski stacjonarny Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych w Ścinawce Średniej (powiat Kłodzki) organizowany przez grupę zapaleńców modelarzy. To pierwsza taka miedzynarodowa impreza modelarska po pandemicznej przerwie, której zadaniem jest integracja środowiska modelarskiego, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Mamy już wielu zgłoszonych chętnych z wielu krajów, ale czekamy jeszcze na dzieci i młodzież!
  Konkurs powstał w ramach projektu pn. Polsko-czeski świat z kartonu i współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach programu Interrg VA Republika Czeska - Polska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Przekraczamy granice". Poza konkursem przewidziano także cykl warsztatów modelarskich dla dzieci i młodzieży w Domu Kultury w Radkowie oraz w Muzeum Modeli Kartonowych w Policach nad Metuji (Czechy), czeskiego partnera projektu.

  Na tę okoliczność, organizatorzy przygotowali specjalnie wydane modele kartonowe budowli w skali 1:120: Ratusz w Radkowie, wieżę widokową Suszynka w Suszynie oraz kaplicę Matki Boskiej Śnieżnej na górze Hvezda na Broumovskich Ścianach, tak by połączyć radość klejenia z promcją regionów. Podczas konkursu modelarskiego odbędą się także warsztaty klejenia modeli dla dzieci oraz klejenia modeli na czas dla wszystkich chętych. Sporej wielkości hala Sportowa w Ścinawce Średniej pomieści wszystkich zawodników i ich modele. W ramach iprezy przewidziano ponad 350 nagród rzeczowych i pucharów okolicznościowych, w tym nagrody specjalne Burmistrza gminy Radków oraz wszystkich wiodących firm modelarskich w Polsce. Wiele nagród i pucharów zostało ufundowanych przez Modelarnie i indywidualnych modelarzy z całego kraju. To świadczy o sporym zainteresowaniu i chęci spotkania się wreszcie.

  W ramach konkursu oferujemy:
  - Hala wystawowa w Ścinawce Średniej pomieści wszystkich chętnych i ich modele,
  - Warsztaty modelarskie dla najmłodszych, prowadzić je będą zwariowani ale i doświadczeni modelarze, zapewniamy świetną zabawę, a dla rodziców i opiekunów chwilę oddechu i możliwość wyskoku na chwile i pogadania ze znajomymi,
  - Wyzwanie na czas: klejenie modelu w określonym czasie dla wszystkich chętnych! (http://konkursymodelarskie.pl/2021/05/14/wyzwanie-sklej-model-w-4-godziny-na-konkursie-w-scinawce-sredniej/)
  - nocleg w szkole 30 PLN z soboty na niedzielę, (jeszcze jest kilka wolnych miejsc) rejestracja: http://konkursymodelarskie.pl/zamow-nocleg-w-szkole/
  - całodniową relację on-line z przebiegu zawodów oraz kilka filmów z imprezy, które będą wrzucane do mediów społecznościowych!
  - no i Giełda Modelarska, na którą zapowiedziały się wszystkie przodujące firmy modelarskie z całej Polski, będą fajne rabaty, nowości i możliwość zrobienia zapasów na cały modelarski sezon!
  - czeka na Was słodki poczęstunek i... zajęcia w podgrupach wieczorem w pięknych okolicznościach przyrody!


  Zapowiada się uczta modelarska! Już wiemy, że gościć będziemy wspaniałych modelarzy i podziwiać ich modele. Wiemy też, że informacja o pierwszym konkursie stacjonarnym nie dodarła jeszcze do wszystkich zainteresowanych. Przede wszystkim liczymy na przyjazd dzieci i młodzieży z modelarni i klubów modelarskich z całej Polski i Czech, stąd nasz apel: nie zwlekacie, czekamy na Was: rejestracji modeli można dokonać on-line na naszej stronie: Formularze zgłoszeniowe – konkurs stacjonarny w Ścinawce Średniej (konkursymodelarskie.pl)

  Krystian (Człowiek z Kartonu) :)

  Więcej informacji na naszej platformie modelarskiej: Modele z Kartonu – czyli wszystko o modelach kartonowych

  --
  Człowiek z Kartonu

Rezultaty 0 - 1 z 1 pozycji
Udostępnij temat: