Oshkosh M 977 HEMTT

1. tulipan740i 2022-09-21 22:48:50

Witam z kolejną relacją z budowy. Tym razem na matę trafił pojazd, który już dawno chciałem skleić. Jest to też taki przerywnik od gąsienic, a zarazem dużo prostszy temat niż poprzedni. Opracowanie to stary dobry Fly Model, kreślony jeszcze grubą kreską. Pomimo starszego opracowania, zdecydowałem się na nie, ponieważ darzę dużym sentymentem starsze Fly Modele, Modeliki i dawniejsze Model Cardy. Sam pojazd już od jakiegoś czasu można spotkać na naszych drogach, np. w konwojach na autostradach w wersji cysterna. Pojazd ten występuje w licznych wersjach zabudowy, a także jako pięcioosiowy. Zabudowa z opracowania doskonale pasuje do wyrzutni MLRS, ponieważ zaopatruje ją w amunicji. Model będzie powstawał bez podkładu, czyli taką samą techniką jak mój MLRS, tj. wszystkie części będą analogicznie pryskane, ale lakierem bezbarwnym w sprayu i kolejno klejone do siebie po wcześniejszym oszlifowaniu. Powód nie używania podkładu jest taki, że to nie samoróbka, więc muszę widzieć białe pola pomocne w rozmieszczeniu części. W sumie lakier bezbarwny przejmie rolę podkładu wypełniającego. Model, mimo, że prosty, planuję trochę zwaloryzować jak np. wszelkie nadrukowane śrubki, czy inne części zamienię na 3D. Jak wyjdzie, zobaczymy. Na tym etapie budowy nie mogę się zbytnio odnieść do dokładności opracowania, ale mam nadzieję, że mimo swoich lat będzie lepsze od ówczesnego Answera.

Siatki podłużnic mieszczą po szerokości akurat tekturę 2x2mm, więc będzie solidnie. Skrzynka rozdzielcza.
  1. Zygfryd 2022-09-23 21:18:52

O z chęcią podpatrzę jak kleisz "gotowca", bo chyba jeszcze nie widziałem w Twoim wykonaniu  U mnie z bezbarwnym Akrylem jest taki problem, że później nie chcą na nim leżeć inne moje spraye. Albo puchną, albo pękają. Nie mam pojęcia czemu. Więc u mnie i moich farbach raczej nie zadziałałby jako podkład  Przymierzam się do ponownego rozpoczęcia Fortschritta, ale pod farbę, bo chciałbym ułatwić sobie w nim prace i zlikwidować te wszystkie dziwne listki, które twórca przewidział i pola na nie. Poprzedni standard prawie skończony i leży, coś mi się odechciało

1. tulipan740i 2022-09-24 11:24:09

Raz też mi się zdarzyło, że podkład pękał na części lakierowanej. Ale to było o tyle dziwne, że pękało na osłonie trakcji w Abramsie. Tylko na jednej. Wszystkie te osłony były wykonane w tym samym czasie i w tej samej technologii. Cała reszta ok a jeden, jedyny panel co pomalowałem podkładem to porobiły się na powierzchni dziwne szczeliny. Szlifowałem to wielokrotnie i pryskałem po dobrym wyschnieciu podłoża. Nakładałem cienkimi warstwami i nadal pękało. Sam nie wiem dlaczego. W końcu oszlifowałem to ile się dało a resztę Milliputem wypełniłem.

Tymczasem wykonuję mocowania resorów do ramy. Mocowania poddane operacji 3D. Z jednej części zrobiło się 12. 

Mocowanie z wycinanki. Mocowanie po walorce.
  1. iron-84 2022-09-24 14:39:05

Jakiś czas temu poddałem podobnej operacji Hummera z flymodelu. Stare opracowania, ale jak nad nimi trochę popracować wychodzą naprawdę fajne efekty. Będę zaglądać bo pojazd ciekawy. 

1. Limaks 2022-09-24 15:03:30

Wyczuwam tu kolejne arcydzieło początek lux.

Super ze urozmaicasz to co mozesz. Bedzie na co popatrzeć. 

Stare 'Flaje' mają niepowtarzalny klimat minionych modelarskich lat.. stare GPM tez.. ależ to byly modele! Kreślone ręcznie z super grafiką jak na tamte czasy. Mam z nimi super wspomnienia. 

1. tulipan740i 2022-09-24 21:44:12

Kamil, zaraz arcydzieło. Tobie nie dorównam. 

Iron-84, zgadza się, pojazd ciekawy. Również zważywszy, że sam model można wykonać z kilkoma ruchomymi elementami. Bardzo mi się w nim podoba HDS. 

1. Jacek-KP 2022-09-24 23:55:55

A to ciekawa maszyna będzie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Rezultaty 0 - 7 z 7 pozycji
Udostępnij temat: