[W1939 RP] PZL- 23B KARAŚ MM

1. kudlaty_mar 2009-07-15 23:39:29

Witam Państwa i zapraszam na moją drugą relacje na forum.

Za namową PMARCINA i innych zaczynam relacje dobrze Wam znanego samolotu.

Zamierzam wykonać latadło w pełnym standardzie ( calutki czas się ucze modelarstwa z różnym skutkiem )

Zbudowałem już wcześniej kadłub ale nie mogłem, znależć chęci aby się tym z Wami podzielić. Wręgi pomalowałem szarym Humbrolem yyy w sumie to wszystko widać. Kolory są przełamane bo fotki robione przy lampie.

Pozdrawiam i licze na posty.

1. primo 2009-07-16 07:55:59

Jak tak dalej będziesz kleił to wyjdzie ładne latadło :D

A jakiego koloru jest retusz? Bo mi się wydaje, że czarnego, ale to pewnie przez to światło.

POZdro.

1. kudlaty_mar 2009-07-16 09:27:14

Oczywiście, że retusz nie jest czarny. Na łączeniach segmentów nie jest w 100 % dobrany (to były początki i coś mi nie pasowało ) ale teraz jest mieszany przezezmnie i pasuje według mnie. Zrobie fotki w świetle dziennym;D

1. pmarcin 2009-07-16 09:47:59

Witam

Nareszcie rozpocząłeś relacje, świetnie :). Widzę także że masz większe tempo pracy niż ja, więc pewnie szybciej będziesz mógł postawić samolot na honorowym miejscu :D.
    Retusz faktycznie przy tym świetle rożni się od oryginału. Tak wogóle to ta niby zieleń nie jest za bardzo oryginalnym kolorem samolotu. Przeważnie Karasie jak się dowiedziałem niedawno były malowane kolorem khaki, a to raczej nie jest to. Mi natomiast udało się całkiem trafnie (moim zdanie) dobrać retusz zieleni jaki występuje w modelu MM. Jest to farba Pactra A30 Olive Drab . Zresztą w piątkę wstawię nowe zdjęcia i sam zobaczysz czy jest on trafie dobrany.

Powodzenia przy budowie.

1. kudlaty_mar 2009-07-16 10:15:22

Dzięki wielkie za kolor farbki!! Też kiedyś szukałem w sklepie modelarskim ale kompletnie nie mogłem znależć właściwej, pozwolisz, że kupie (jak mi się spodoba ) tą pactre;D

1. Adrian 2009-07-16 14:08:03

Jak narazie wszystko ładnie pasuje. Oby tak dalej. Powodzenia

1. Kameleon 2009-07-16 16:32:17

No zaniedługo zamówie go na stronie MM i też go kiedyś skleje :)

1. kudlaty_mar 2009-07-16 20:15:41

[quot]Kameleon:

No zaniedługo zamówie go na stronie MM i też go kiedyś skleje :)

[/quot]

Jeśli będziesz zamawiał to proponuje z wręgami ( 20 zł :( bo w modelu jest trudno aby wyszły choćby znośnie

1. bombel 2009-07-16 21:42:26

heh widze ze dwóch kolegów ten sam model wykonuje. Trzymam kciuki za Was !!!! Ps mnie się nie udało też zobaczyć w muzeum w Krakowie Karasia poniewważ byłem po zamknięciu i tylko zwiedziłem wystawe na zewnątrz

1. kudlaty_mar 2009-07-17 11:02:00

Dzięki za wsparcie ,,koledzy modelarze,,

Prace nad modelem zostają przerwane na okres 2 tyg. z powodu wyjazdu a szkoda...

1. Kameleon 2009-07-17 14:35:42

Poczekamy :)

1. primo 2009-07-17 14:52:54

Poczekamy, ale po powrocie prace mają iść dwa razy szybciej :P

1. kudlaty_mar 2009-08-05 15:31:34

Witam wszystkich!!
    Prece były chwilowo wstrzymane ale już ruszyły pełna parą;D

Przychodzę sobie do pokoju po wycieczce a na biórku leży taki ładny, bardzo przydatny wybijak od taty;) dobrze jest mieć ojca;)

Co do modelu; to elementy na ściankach pokleiłem na karton, żeby nie wyglądały tak płasko (retusz nie jest całkowicie czarny- jak niestety wida.ć na fotkach ale jest szarawy) po przyklejeniu tych elementów wziąłęm się za siedzisko obserwatora a następnie za siedzenie pilota.

Może jeszcze dzisiaj wstawię dokończone prawie całkiem elementy kabinki pilota ale to jak Bozia da;)

Czekam na posty,

1. primo 2009-08-05 15:42:17

Kabinka super, tylko weź i pomaluj te główki przy siedzeniu pilota, bo to głupio wygląda :PP

1. kudlaty_mar 2009-08-05 15:48:04

Dobra uwaga, już się robi;D

1. pmarcin 2009-08-05 16:30:43

Marcin, bardzo ładnie to wygląda, ale tak jak napisał kolega Wojtek nt. kulek przy siedzeniu :) trzeba je najpierw zamienić na mniejsze a później dopiero pomalować :). Są za duże !.

Ja fotel pilota także już skończyłem (pozostało mi jedynie pomalować cięgna przy siedzeniu) ale to dopiero gdy zaopatrzę się w czarną farbę.

1. beata 2009-08-05 22:30:29

Do robienia kulek i wszelkiego rodzaju gałek świetnie nadaje się wikol,tylko musi być gęsty.Nakładasz klej do momentu uzyskania odpowiedniej wielkości i świetnie się maluje.

1. Kameleon 2009-08-05 23:42:41

Takiego urządzenia dziś szukałem i nie było ale za to kupiłem komplet wybijaków :) Ale ten rewolwerowy też musze kupić :)

1. Lobo 2009-08-06 16:23:23

Ja zainwestowałem w taki z wymiennymi końcówkami i posiada jeszcze dwie końcówki do nabijania na otwory takich miedzianych (chyba) ringów. Kosztował mnie 9 Funtów ale warto było bo poprzedni kupiłem właśnie taki obrotowy za półtora funta i jak chciałem wyciąć dziurkę w tekturze to rękojeści zjechały mi się do siebie ^^

...a co to Karasia to świetna kabinka, miałem w planach ten model ale jeszcze nie czas na taką lekcje cierpliwości :):) Tak trzymaj!

1. kudlaty_mar 2009-08-08 11:49:28

Kolejna aktualizacja;)

Skończyłem już przedział gdzie siedzi mój biedny pilot (jeszcze muszę przykleić tablicę rozdzielczą ) i zebieram się powoli za taborecik dla strzelca tylnego. Kabinka w żeczywistości bardziej mi sie podoba niż na fotkach. Na przedostatnim zdjęciu widać jeszcze nie przyklejoną część z radiem. A ostatnie zdjęcie to włąśnie te wbijaki (czy co to jest) i z koluszkami w woreczku, to było do zestwie z wybijakiem.

Pozdrawiam!!

Rezultaty 0 - 20 z 73 pozycji
Udostępnij temat: