[W 1939 RP] Polskie Czołgi Rozpoznawcze TK-3 i TKS WAK i SM

1. primo 2009-12-05 11:01:52

Ja też mam kilka fotek.

1. beata 2009-12-05 12:12:42

Co tu dużo gadac,dajesz sobie świetnie radę.I jeżeli kiedyś weżmie Cię na innego pełzacza to będziesz miał już pewne doświadczenie.Nawet Einstain nie był taki mądry od urodzenia.

1. Lobo 2010-01-01 17:01:11

Układu jezdnego ciąg dalszy.

Chwile mnie nie było, ale to z powodu świąt i nawału pracy. Od czasu do czasu cosik dłubałem i powiem wam że trochę się dłubałem. Niektórym wyjadaczom z dziedziny pełzaczy wyda się on prosty ale nie dla mnie. Najbardziej jestem zadowolony z tego ostatniego koła tego "szprychowego" :)

1. primo 2010-01-03 11:46:33

Niby trudny dla Ciebie, ale poradziłeś sobie z nim superowo!

Całość wygląda pięknie!

Powodzenia

POZdro.

1. pedro 2010-01-03 16:34:32

Fajniuchno to wygląda :)

1. Lobo 2010-02-13 23:20:31

Witam wszystkich.

Mam dwie wiadomości. Dobrą i złą.

W pierw ta zła. O tuż obejrzałem dokładnie galerię TK3 na innym forum i okazało się że popełniłem kilka błędów. Jeden to to że wzdłuż tłumika, w środku idzie rurka, a ja zaślepiłem te miejsca gdzie powinny być otwory.Kolejny dużo poważniejszy popełniłem sklejając główne kółka. I tego błędu nie da się naprawić, a jak by tego jeszcze było mało to wczoraj na szybko przykleiłem zawiasy i użyłem do tego za grubego drucika. Wygląda po prostu tragicznie. Zamierzam kupić jeszcze raz ten model i skleić go ponownie. Chyba już zdążyłem was przyzwyczaić że u mnie niema półśrodków :). Dobra tego strona to to że teraz już wiem jak to ma wyglądać w oryginale i pójdzie dużo szybciej. W marcu jadę do Hiszpanii, do Taty na tydzień i jak wrócę to biorę się ostro za TK3. A do tego czasu druga wiadomość...

Teraz ta dobra. Wracam do tematu TKS'ki. Wznawiam budowę a nawet więcej... Planuje wykonanie dwóch wersji. TKS z km'em 7,92mm wz.25 i z działkiem 20mm. Ta druga będzie z kompletnym wnętrzem i z wydawnictwa GPM. Ostatnie wydanie 5/2008. Trochę mnie przeraża ale zobaczymy jak będzie szło. Zaczynam od wz. 25 z km'em i tu niespodzianka, bo model za który się zabieram to darmowy model TKS z słowackiego forum. Jest bardzo fajnie rozrysowany i po prostu bez konkurencyjnie opisane. To jest jak składanie klocków lego :) Na razie skleiłem szkielet i dno poszycia. Jak na razie wszystko do siebie pasuje i nawet nie trzeba było nic szlifować. Będę sklejał zgodnie z numeracją i opisem.

No dobra, ale dość gadania czas by coś pokazać i jeszcze podaje link do stronki gdzie można pobrać Tankietkę za Free :D http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=93&t=1737do wyboru jest wersja w kolorze i biała. Zdjęć TK3 nie pokaże bo wstyd :D

1. Piotrira 2010-02-14 02:18:18

Ten sam człowiek zaprojektował ZIS-3.Musi pasować,Zis jest dokładnie opracowany

1. Lobo 2010-02-14 22:20:16

[quot]Piotrira:

Ten sam człowiek zaprojektował ZIS-3.Musi pasować,Zis jest dokładnie opracowany

[/quot]

...oj pasuje pasuje. Jak napisałem wyżej to jest jak składanie z klocków LEGO. Zajeb#$%& opracowanie, a opis jeszcze lepszy!!

Dzisiaj skleiłem "Wieżyczkę" ^^ Pierwszy raz spotkałem się z taki rozwiązaniem. Nie naklejam poszycia jak szkielet tylko częściami szkieletu wyklejam po sklejeniu poszycia od środka. I to jest jedyna rzecz która nie jest opisana, ale jest to banalnie proste. Wystarczy przymierzyć po wycięciu na sucho i wszystko jasne, a jak nie to zamieszczam fotkę jak to powinno być rozmieszczone. Dodatkowa opcja to można wyciąć otwór na imitację wizjera kierowcy, co też zrobiłem.

To by było na tyle czas pokazać jakieś fotki :)

1. Lobo 2010-02-15 22:17:36

Siemka.

Dzisiaj nie wiele, a przynajmniej tak wygląda, bo roboty z maleństwami w H... Ja wcześniej pisałem, wszystko pasuje i idąc z opisem nie mam mowy o gafy, ale dla chcącego nic trudnego :DDD Sklejając tłumik zapomniałem by zostawić wysunięte ranty na obrzeżach cylindrów. Skleiłem też (hymmm jak to nazwać) miejsce gdzie wystaje lufa km'a :P oraz wizjer strzelca. Niestety zapomniałem zrobić fotki samego wizjera ale widać go będzie na Tanku. Na koniec skleiłem rurę łączącą silnik z tłumikiem (wydechową), z taśmami mocującymi. Nie wyglądało by to tak jak wygląda bez mojego kleju który niedawno kupiłem. Opisywałem go już wcześniej. To tyle na dzisiaj czas na fotki z prac.

1. beata 2010-02-15 23:03:54

Co prawda ja już się pogubiłam w twoich koncepcjach,ale ta wygląda fajowo.Może pokusisz się o nity,które aż się tu proszą.

1. Lobo 2010-02-16 22:31:29

[quot]beata:

Co prawda ja już się pogubiłam w twoich koncepcjach,ale ta wygląda fajowo.Może pokusisz się o nity,które aż się tu proszą.

[/quot]

...wiem wiem. Może i masz rację, ale ja tak mam że jak coś robić to dobrze albo w ogóle. Jak jest model nie dokładny to nie kończę, tylko ląduje w koszu. Jak na robię za dużo błędów, a zależy mi na modelu to cena nie jest żadną granicą, byle dokończyć model. Tak że nie przejmuj się na pewno wrócę do TK3, tylko o urlopie.Teraz mam wenę na tą tankietkę :P i chce ją skończyć. Nitów nie będę robił,bo nie umiem, nie mam czym, a i nie mam tak dokładnego retuszu do tego.

A teraz dalszy ciąg relacji. Ostatnio skończyłem na wydechu. Tym razem też maleństwa. Małymi kroczkami ale do przodu :D. Skleiłem obudowę (chyba) chłodnicy. niestety nie nie mam przewidzianej siatki na to w opracowaniu. Skleiłem tez uchwyt na koło zapasowe i jedno kółeczko do tego uchwytu. Dziwny kolor ma to kółko albo moja drukarka przekłamuje :/ Wszystko zamontowane na budzie i to by było tyle na dzisiaj. Do jutra :)

... a teraz zapraszam do oglądania

1. pmarcin 2010-02-17 15:59:39

Lobo, zrób jednak te nity! :), zobaczysz będziesz zadowolony nawet jeśli ich odcień będzie lekko odbiegał od całości.

1. beata 2010-02-17 16:54:53

Pomaluj po prostu to koło na bardziej realny kolor.

1. Lobo 2010-02-17 21:06:18

[quot]beata:

Pomaluj po prostu to koło na bardziej realny kolor.

[/quot]

...w tym rzecz że ten kolor mi sie podoba :D

1. Lobo 2010-02-17 22:35:36

Witam ponownie.

Dzisiaj na prawdę niewiele i powiem szczerze że nie ma o czym zbytnio opowiadać. Przykleiłem tylko klapy z przodu i z tyłu. Z tyłu dodatkowo "przymknięte" żaluzje. Co do tych nitów to jak uda mi się kupić odpowiednie "narzędzia" to może po powrocie z urlopu SPRÓBUJĘ ale nic nie obiecuje.

1. primo 2010-02-18 16:30:44

Ostro to rubótka ruszyła hehehe. Teraz to już chyba pójdzie gładko.

Powodzenia

POZdro :D

1. Lobo 2010-02-18 22:21:52

Powoli do przodu :)

Tym razem błotniki. Niema się co rozpisywać. Co mi się bardzo podoba to to że każda z części błotnika to osobna część tak że wszystko pasuje do siebie na cacy :)

1. beata 2010-02-19 13:39:18

Muy bien jak mawiają hiszpanie.U mnie zimno jak nigdy Lobo,kożuch se weż.

1. Lobo 2010-02-19 23:18:25

[quot]beata:

Muy bien jak mawiają hiszpanie.U mnie zimno jak nigdy Lobo,kożuch se weż.

[/quot]

Nawet mnie nie strasz :/

Wracając do modelu. Zaczęła się zabawa z układem jezdnym. I w tym momencie moja relacja zwyczajowo zwalnia. Tym razem nie z braku weny tylko nie będę wam pokazywał każde kółeczko i tak dalej. Na początek zabrałem się za części które będą trzymały główne szyny z korpusem i same szyny. Przykleiłem też (tylko) jeden zawias bo resztę popsułem próbując zrobić go :D Muszę dodrukować drugi i wtedy będzie komplecik. Jako bolec w zawiasie posłużył mi rysik z ołówka automatycznego.Czas na fotki :)

1. bombel 2010-02-19 23:31:22

no kolego walcz walcz jak lew:) Idzie Ci dobrze z tym maleństwem :) Powodzenia dalej

Rezultaty 20 - 40 z 86 pozycji
Udostępnij temat: