[W 1939 RP] Polskie Czołgi Rozpoznawcze TK-3 i TKS WAK i SM

1. Lobo 2010-02-20 23:11:55

[quot]bombel:

no kolego walcz walcz jak lew:) Idzie Ci dobrze z tym maleństwem :) Powodzenia dalej

[/quot]

Dzieki bombel. Walczę jak się da i toczy się do przodu.

Zacząłem wycinać kółeczka. Mozolnie mi to idzie ale idzie ^^ zmontowałem szyny (prawie) do końca. Zostało mi tylko po sklejeniu kółek wklejenie wózeczków z kółkami. to by było na tyle

1. Lobo 2010-02-21 22:35:10

Dzisiaj małe conieco :)

Żeby nie było że nic nie robię to powiem że wycinania kółeczek ciąg dalszy, a w między czasie skleiłem mocowanie kółek z resorami. Ja je nazywam wózeczkiem, bo nie mam zielonego pojęcia jaką mają fachową nazwę.

1. primo 2010-02-22 10:42:22

Ciekawe ma malowanie ta Tankietka. Już teraz widzę, że nie będzie to byle jaka Tankietka.

1. Lobo 2010-02-22 23:08:18

Siemka.

Wszystkie części kółeczek już wycięte. Teraz tylko wyretuszować i skleić w jedną całość. Pokazywałem wam wcześniej jak wygląda gotowe kółko więc nie ma sensu się powtarzać. Myślę że jutro będę miał już gotowe wszystkie kółeczka. Kurde trochę nie za wiele mi czasu zostało dla tego modelu bo w następny poniedziałek już lecimy z małżonką do Hiszpanii na urlop na tydzień czasu i chciałem skończyć ten model do 1 marca. Nie wiele zostało tak więc może się uda :)

1. Lobo 2010-02-23 22:01:36

Kółeczka sklejone i "wózeczki" też. Szyny prawie kompletne czekają tylko na koła napinające które są już w trakcie robienia :) ...to by było tyle na dzisiaj do przeczytania jutro :)

1. bombel 2010-02-23 22:40:09

Ładne maleństwo ale gratulacje bo takie małe duperele złózyc to nie lada wyzwanie:)

1. beata 2010-02-23 23:50:24

Hej, Lobo ty tu nam wyrastasz na niezłego pancerniaka.

P.S.Do Hiszpanii proszę sobie zabrac kalosze i duże parasole bo leje niemiłosiernie,ale za to jest cieplej.

1. Lobo 2010-02-24 17:48:57

[quot]bombel:

Ładne maleństwo ale gratulacje bo takie małe duperele złózyc to nie lada wyzwanie:)

[/quot]

...poczekaj jak zobaczysz resztę części zawieszenia. Sam się sobie dziwie że daje z tym rady. Niesamowity trening dla rąk i męka dla oczu. Chyba zamówię se lupę albo pogadam z optykiem :D

1. primo 2010-02-24 20:31:22

No ładnie, tylko ten kolor kółek na wózkach jezdnych jakiś dziwny...

POZdro :P

1. Lobo 2010-02-24 21:38:19

[quot]Wojtek93:

No ładnie, tylko ten kolor kółek na wózkach jezdnych jakiś dziwny...

[/quot]

...oooj dziwny dziwny.

Nie uważam się za pancerniaka i nie przypuszczam by się to szybko zmieniła. Bardziej Stoczniowiec albo aviator :D

Wracamy do modelu. Dzisiaj z mościłem kółeczka napinające. Było trochę z tym roboty i żółte trochę krzywe mi wyszło ale nie rzuca się to w oczy. Oba zrobione i czekają na zamontowanie. Przykleiłem też "mechanizm" napinający. Aha i przykleiłem brakujący zawias :D

P.S. Wynalazłem dobry sposób na wycinanie drobnicy, ale to następnym razem :)

1. Lobo 2010-02-25 22:27:52

Dzisiaj na początek osadziłem kółka napinające. i zabrałem się za składanie górnych kółek podtrzymujących i ich szyn. trochę było z tym roboty ale jakoś poszło. Nie wygląda to idealnie ale ja jestem zadowolony :)

1. primo 2010-02-26 15:46:44

Mnie się podoba ta Tankietka, sam bym pewnie na pierwszy raz tak ładnie nie skleił...

POZdro :D

1. Lobo 2010-02-26 22:36:52

Dzięki Wojtku za opinie.

Dzisiaj Skleiłem główne resory i mogę śmiało powiedzieć że zawieszenie jest gotowe poza kołami napędowymi. Z tymi kołami napędowymi to trochę się umordowałem. Schrzaniłem pierwsze i prze to nie pokażę wam jeszcze kompletnego zawieszenia. Musiałem drukować jeszcze raz (na szczęście miałem taką opcję :D) Problem miałem przy wycinaniu zębów w kole napędowym. Jak zacząłem wycinać to okazało się że klej nie skleił dokładnie warstw papieru i zaczęły mi się rozłazić. Chciałem se pomóc SG a tu jeszcze pogorszyłem bo zaczęły mi się do palców przyklejać aż z nerwów polecało kółeczko do kosza. Tym razem posklejałem to dokładnie i końcówki nasączyłem SuperGlue. Zobaczymy jaki będzie efekt jutro. Ta tankietka to dobry poligon doświadczalny dla mnie przed zaczęciem budowy "Jednorazowych" modeli tankietek itd. :) Można se do drukować jak się coś zwali. Jutro pokaże wam myślę że TKS'ka będzie stała o własnych siłach na kółeczkach.

1. beata 2010-02-27 00:35:54

Dzielnie walczysz,a skończysz przed urlopem?

1. bombel 2010-02-27 02:12:49

Łukasz, jak dla mnie to super i pełen podziw bo takie male ustrojstwo robić to by mnie trafiało. No ale widać nabierasz doświadczenia. To fakt że mozesz sobie drukować elementy na nowo jak cos sie zje.. . Fajnie ci idzie itp, chociaz ja czekam na tomcata :D

1. Lobo 2010-02-27 21:44:54

[quot]bombel:

Łukasz, jak dla mnie to super i pełen podziw bo takie male ustrojstwo robić to by mnie trafiało. No ale widać nabierasz doświadczenia. To fakt że mozesz sobie drukować elementy na nowo jak cos sie zje.. . Fajnie ci idzie itp, chociaz ja czekam na tomcata :D

[/quot]

Sorry przyjacielu ale na Tomka będziesz jeszcze musiał poczekać :/

...Beatko. Obawiam się, że mogę nie zdążyć przed wylotem :/

Zostało mi na prawdę niewiele, ale w tym między innymi gąski :/ Które tutaj są dość skomplikowane. Każda składa się z 2 pasków i w każdym jest do wycięcia w H.. dziurek :D Jutro mam już wolne to myślę posiedzieć dzisiaj trochę dłużej i powalczyć z nimi. Powycinałem dzisiaj i wyretuszowałem koła na pędowe. Oczywiście już na swoim miejscu. w między czasie męczenia się z gąskami dla przerywnika mam zamiar posklejać resztę duperelek. Bo do kompletu zostało, poza gąskami, karabin (a przynajmniej to co wystaje ), zewnętrzny uchwyt na km'a i uchwyty wraz z łopatą i łomem. Myślę nad całkowitym pomalowaniu gąsek. Co wy na to??

...a teraz obiecane wczoraj fotki tankietki.

1. Lobo 2010-02-27 21:49:06

cdn.

1. paulek 2010-02-28 00:39:20

bardzo fajnie wygląda ta tankietka w twoim wykonaniu! mała rzecz a cieszy;) możesz pokombinować z pomalowaniem gasienic, byle dobrze wyszło:D

P.S. Ja również czekam z niecierpliwością na Tomcata!

1. beata 2010-02-28 00:59:21

Naprawdę świetnie,wyśmienicie.A nie rób nic na siłe bo zepsujesz.Marsz na urlop,a póżniej za kocurka się bierz,niech i tobie parę siwych włosów przybędzie.

1. Lobo 2010-02-28 01:09:02

[quot]beata:

Naprawdę świetnie,wyśmienicie.A nie rób nic na siłe bo zepsujesz.Marsz na urlop,a póżniej za kocurka się bierz,niech i tobie parę siwych włosów przybędzie.

[/quot]

...po urlopie muszę jeszcze skończyć TK-3, a potem burza mózgów :P

A teraz idę spać. Chciałem się tylko pochwalić że wyciąłem wszystkie "dziurki w gąskach na tym etapie i podkleiłem kolejna warstwą. Jutro jeszcze kolejna partia wycinania okienek w gąsienicach :D:D Jak mówiłem w między czasie dłubałem przy reszcie pierdółek i skleiłem i wykończyłem wszystko. Tylko gąski zostały :) Wykonałem Lufę km'a, uchwyt zewnętrzny km'a i narzędzia (czytaj: łopata i łom :D). Lufę km'a pomalowałem całą "wyblakłym" czarnym matem :) Jak dla mnie to jest Czad :P

Rezultaty 40 - 60 z 86 pozycji
Udostępnij temat: