[W 1939 RP] Polskie Czołgi Rozpoznawcze TK-3 i TKS WAK i SM

1. primo 2010-02-28 08:44:00

Normalnie szał!!!! Coś pięknego.

Mam też tylko jedno ale do łomu :P  Mianowicie ja pomalował bym go na czarny mat, no ale to moje skojarzenie....

POZdro :D

1. Lobo 2010-02-28 11:36:46

[quot]Wojtek93:

Normalnie szał!!!! Coś pięknego.

Mam też tylko jedno ale do łomu :P  Mianowicie ja pomalował bym go na czarny mat, no ale to moje skojarzenie....

POZdro :D

[/quot]

Wiem Wiem może zbytnio sie błyszczy :/ ale przyjmijmy że to prosto z salonu :P "Funfel Nówka" ^^ hehe

1. beata 2010-02-28 14:11:40

Pomaluj łom,plissssssssss.Reszta zarombista.

1. pedro 2010-02-28 14:35:30

Wszystko wygląda SUPER.

1. Lobo 2010-02-28 23:17:46

...i niestety przykro mi ale poległem. Nie zdążę skończyć tankietki przed wyjazdem. Brakło mi jednego dnia. Czy ja mówiłem że wycinanie gąsek to męczarnia?? To powiem że kompletowanie ich to... brak określenia. Do południa wyciąłem do końca gąski, a po południu i aż do teraz kleiłem całą resztę i nie skończyłem nawet jednej gąsienicy :/ Od choooooolery roboty z tym. Jakoś idzie ale bardzo powoli. Dlatego dopiero jak wrócę to pokaże wam gotowy czołg. Następna aktualizacja będzie jednocześnie ostatnią. A z tym łomem to jeszcze pomyślę. Problem w tym że on już tam na stałe :/ Trochę przybrudziłem trzon łopaty grafitem i nie razi już tak w oczy.

To do zobaczenia za tydzień we wtorek :)

i troche zdjęć z pojedynku z gasienicami :D

1. primo 2010-03-05 20:49:43

Dla mnie pełen zachwyt. Tyle otworków.... hehehe

1. Melon 2010-03-06 09:34:14

Witam

No normalnie niewiem co powiedzieć!Brawo.

1. Lobo 2010-03-11 22:45:52

Witam po urlopie :D

Troszkę mi się urlopik przeciągną i zamiast w Poniedziałek to dopiero dzisiaj wróciłem. Jedno dniowe załamanie pogody (GIGANTYCZNE opady śniegu) sparaliżowały całą Catalunye (Barcelona i okolice) i odwołane zostały wszystkie loty w Poniedziałek i wtorek zarazem, a że w środę nie latają to dopiero dzisiaj wróciłem do mojego zimnego domku :D Sorki ale nie mam już dzisiaj czasu ani siły na jakąkolwiek działalność modelarską, ale obiecuje że od jutra zakasłam rękawy i działam dalej. W zamian podrzucę wam kilka fotek na "smaka". Między innymi z działami z fortu obronnego w Barcelonie i kawałek Sagrady Famili, a na koniec zdjęcia z balkonu podczas załamania pogody :D:D

1. beata 2010-03-12 00:21:19

Kurcze,ale miałeś fajne atrakcje,a u mnie za to wody po pachy.

1. bombel 2010-03-12 14:25:43

Łukasz a nie dało się  postrzelać z działek ? Ps zazdroszcze wypadu i czekam na postępy przy modelu :)

1. Lobo 2010-03-15 22:03:56

[quot]beata:

Kurcze,ale miałeś fajne atrakcje,a u mnie za to wody po pachy.

[/quot]

...właśnie widziałem w wiadomościach co tam u ciebie się dzieje. Trzymaj się Suchutko.

MODEL SKOŃCZONY.

Umordowałem gąski i założyłem na kółeczka. Ale jak zwykle bywa jak nic eis nie zbabrało w trakcie budowy to na koniec jakaś plama wyjdzie. U mnie nie mogło być inaczej. Chcąc ułatwić se prace i dotrzeć do wszystkich miejsc w czołgu. Kupiłem Lakier w spreju matowy i po polakierowaniu kolory kompletnie wyblakły. jak jak bym wymalował czołg popiołem. Próbowałem to ratować poprzez nałożenie innego lakieru ale nic nie pomogło :/ Tak że pozostaje to co widzicie na zdjęciach, a Tankietka na półkę :) Oczywiście galeria już jest i tam zobaczycie dokładne zdjęcia a tu tylko poglądowo. Zapraszam do Galerii

1. pmarcin 2010-03-20 00:07:40

Brawo Lobo, dorobiłeś się pięknego modelu!, mam nadzieję że dalej będziesz szedł w stronę pancerki i niebawem weźmiesz na warsztat kolejnego tanka :).

Gratuluje i pozdrawiam

1. Lobo 2010-03-20 19:26:54

[quot]pmarcin:

Brawo Lobo, dorobiłeś się pięknego modelu!, mam nadzieję że dalej będziesz szedł w stronę pancerki i niebawem weźmiesz na warsztat kolejnego tanka :).

Gratuluje i pozdrawiam

[/quot]

...as you wish :D:D

Na warsztat wraca TK-3. Odebrałem dzisiaj drugi egzemplarz Tankietki z WAK'a i od poniedziałku wracam do prac nad tym "czołgiem". Niechcem ale muszem, chyba miałeś racje Beatko. Zasmakowałem w pełzaczach i zamierzam skleić jeszcze kilka :)

1. Lobo 2010-03-28 00:28:46

...no dobra. Prace nad TK-3 z wolna ruszają.

Na początek pokaże wam zdjęcie jak wygląda TKS po wypadku z lakierem.

TK-3kę "uzbroiłem" w komplet zawiasów. Skleiłem (tym razem poprawnie) tłumik i pomalowałem do szarym matem. bo nie mogłem dobrać retuszu i wyszedł do dupy. Skleiłem też na nowo i poprawnie kółka z wózeczkami oraz drugą prawą szynę kompletną. tylko jeszcze nie mam zdjęć koła napinającego bo bateria padła w tel i nie chce mi się ganiać po ładowarkę :P Wiem że może nie wyglądać to najestetyczniej ale to wina aparatu . Wszystko wyolbrzymia i na dużym zbliżeniu :) Następnym razem wam pokaże jak mi wyszło kółko napinające i kolejne postępy z pracy.

1. paulek 2010-03-28 09:20:00

Ładnie to wygląda Lobo! Skleję też kiedyś takiego malucha;) pewnie zmieściłby się na pancerzu KW-2 którego teraz sklejam:)

1. bombel 2010-03-28 22:27:41

No Lobo moge śmiało stwierdzić ze jesteś mistrzem miniaturek. A za koło napinające za te zębatki to hmmm super precyzja tak dalej :))

1. Felipe987 2010-03-29 18:43:13

TKS wygląda jak by się ukurzył :) wcale tragedii nie ma, mógł poprostu jechać piaszczystą drogą :P

1. beata 2010-03-29 19:18:02

Wiedziałam,że spodobają Ci się gąski.Kółeczka są the best.

1. Lobo 2010-03-30 16:55:45

Dzieki za miłe komętarze.

Niestety nie mam dostępu do mojego Lapka i ani komórki bo w obu padły zasilacze i nie mogę wam wrzucić teraz żadnych zdjęć. Jutro odbieram zasilacz do laptopa a to w tedy porobię jakieś foty Małżonki telefonem to wam coś pokaże.

...a na razie to opis musi wystarczyć. TK-3 stoi juz na własnych "nogach" ale jeszcze bez "obuwia". Zabieram się na czasie za "gąski", które w tym modelu są dużo prostsze od TKS to może pójdzie łatwiej, ale na pewno nie szybciej.Od ostatniej aktualizacji sporo przybyło: wydech osadzony na swoim miejscu, główne resory, sklejone i pomalowane szarym matem, główne szyny obie kompletne i osadzone na swoim miejscu, górne szyny z kółeczkami podtrzymującymi tez gotowe. Do tych że szyn musiałem trochę od siebie dorzucić bo nie było przewidziane przez autora dolnego podklejenia. Wytłumaczę wam to jutro na zdjęciu. Koła zębate "uzbrojone" i zamontowane na czołgu. Dorobiłem też "rączki" do wszystkich klap. Jeszcze nie pomalowane bo nie mam odpowiedniej farbki. Retusz prowadzę suchymi pastelami a tym się drucika nie pomaluje. Dzisiaj zabieram się za wykonanie lufy km'a i resztę dupereli, a potem to już tylko gąski :)

Do przeczytania wktótce :)

1. Lobo 2010-03-31 22:44:33

Witam ponownie. Jak mówiłem dzisiaj odebrałem zasilacz do lapka i wrzucę wam fotki które obiecałem wczoraj.

Rezultaty 60 - 80 z 86 pozycji
Udostępnij temat: