PZInż 140

PZInż 140
 • Pojazdy gąsienicowe

To mój drugi model, mam nadzieję że cokolwiek lepszy od pierwszego ,) PZInż 140, przedstawiać pewnie bliżej nie trzeba. Może tylko tyle, że zwróciłem uwagę na okładkę - czołg rozpoznawczy ... hmmm ... a co to takiego ? Wyszło mi na protoplastę wozu wsparcia/transportera albo na element tzw. wojny ruchomej czyli koncepcji (pewnie defensywnej) z czasów przedwojennych. Coś jak rebelianci w Star Wars - partyzanci, ale ze sprzętem i bazą.

Model nie został jeszcze oceniony

Komentarze

 1. peter2016-06-27 17:32:16

  Trudno ocenić model po tej jakości zdjęć,ale wydaje się że model sklejałeś za szybko i widać trochę niedokładności

 1. anber2016-06-12 13:00:53

  Data wynieś model na słoneczko i ustaw auto w aparacie, a zdjęcia powinny CI wyjść dużo lepsze . Model natomiast ma swoje mankamenty ale po to robimy następne aby je niwelować Radzę wybierać prostsze i szlifować technikę.

 1. Data2016-06-09 18:40:42

  Co do aparatu, to on się na początku dobrze ustawia (jak małpka) a później wariuje. Dam mu jeszcze szansę i jak jakieś zdjęcia wyjdą to prześlę info na Wasze konta. Albo (co bardziej prawdopodobne) jak zaopatrzę się w małpkę. Tymczasem dzięki za komentarze. Cieszę się, że jednak widzicie jakiś postęp i do zobaczenia :)

 1. Data2016-06-09 18:38:32

  Zbyszek001 i Ediacz - obaj macie rację :) Jest takie mało już używane słową "rzezać". Ale jak widać bywa potrzebne, bo korpus i układ jezdny generalnie wyrzezałem. Natomiast wieżę i dodatki już wyciąłem, za to pojawiły się problemy z malowaniem. Ale i nie spinałem się jeszcze zbytnio przy tym modelu. Po prostu się bawiłem, bo gdybym chciał zrobić go tip top, tobym go i za pięć lat nie skończył. Za to przed rozpocząciem następnego zaznajomię się już ze wszelakimi instrukcjami i poradami i matę też już mam :). Tymczasem sprawiłem sobie Hurricane'a 1/72 coby przypomnieć sobie jak to się malowało, ale bynajmniej nie odchodzę od "kartonówek".

 1. szaman2016-06-09 15:54:23

  Data. Wybacz, ale popieram w 100% Beatę. Wyrzuć to-to do kosza!. Byle jaką komórką można zrobić lepsze zdjęcia. NAPRAWDĘ!.Kup sobie byle jaka "małpkę" za parę złotych . Sprawdzisz i będziesz zadowolony. Odpadną koszty z ładowaniem akumulatorów.Wiem,ze są takie g......ane aparaty. Sam kiedyś trafiłem na takiego przy początkach cyfrówki. Nie można było nic zrobić ,pomimo,ze znam się na fotografii.Zdjęcia były żółte -coś takiego jak Twoje ostatnie fotki, nieostre i w ogóle DD. Przemyśl sprawę, bo aparat będzie Ci potrzebny do modeli.To-to się po prostu nie nadaje.

 1. Zbyszek0012016-06-09 12:05:53

  A moim zdaniem to nie wina cięcia. Zrypało się chyba coś podczas próby retuszu. Krawędzie nie retuszowane są ok. Choćby góra osłony działa. Może za mokra farba + kiepski papier nieimpregnowany i mamy co mamy. To chyba MM rocznik 99. Papier dość już starawy. Ale tylko tak mi się wydaje diagnozę musi postawić Data. W każdym razie krawędzie nie wyglądają dobrze.

 1. ediacz2016-06-09 07:37:19

  Od oceny się wstrzymam ze względu na bylejakość zdjęć. Z tych zdjęć wynika, że model wydzierałeś, a nie wycinałeś. Zainwestuj w solidne nożyczki lub skalpel i trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj!

 1. Zbyszek0012016-06-09 07:30:13

  Ja mam taki aparat marki "idiot camera". I ma nawet zoom. Ale go nie używam jak potrzebuję zbliżenie dotykam obiektywem model i się aparat sam ustawia. Jego rocznik produkcji to jakiś 2005. A może wcześniej I nie oddam go za żaden pół, czy cało profesjonalny sprzęt. A może wynieś czołg w plener. Chociaż z lampą sprawa się zamknie. I może będzie lepiej. Mi często fiksuje lampa jak mam ją na automacie w pomieszczeniu się włącza i wychodzą jakieś prześwietlone knoty. Czasem dobrze powalczyć z jednym modelem, żeby z następnymi nie było problemu. Widocznie po to jest ten model, żebyś opanował aparat i prezentację. Ze mną było podobnie. Dwie pierwsze galerie do kosza. Trzymam kciuki.

 1. AndDi2016-06-08 16:24:28

  Nie, nie jest lepiej z fotkami. Może spróbuj zrobić fotki telefonem. Ja swoje wszystkie zrobiłem telefonem.

 1. Data2016-06-08 15:29:07

  Wygląda na to, że problem z aparatem jest ten, że jest to aparat PÓŁprofesjonalny (czyli taki trochę w ciąży). Nie mogę w nim ustawić zoomu samodzielnie jak w profesjonalnym, a kiedy on sam robi to automatycznie to włączają mu się wszelkie profesjonalne funkcje i bzikuje. Poza tym chla prąd z baterii jak kwiat donicznkowy wodę z konwewki. Co oznacza że zanim obfotografuję model, a następnie przeniosę zdjęcie do kompa i je obejrzę to bateria jest już wyczerpana. I nic nie pomógł zakup nowych akumulatorków. A mam tylko "okienka modelarskie", więc procedura ładowania baterii, obfotografowywania itd. trwałaby z dobry miesiąc. Korzystając z metafory dziewczyńskiej czy żonatej: aparat ma trudny charakter i jest wymagający. Żeby nasz związek trwał i się rozwijał przyjdzie mi się jeszcze sporo nauczyć. Tymczasem dodałem parę fotek (pomaga dodatkowe sztuczne światło w każdym razie) i upraszam o wyrozumiałość. Tak samo jak model jest chyba cokolwiek lepszy niż poprzedni tak samo zdjęcia mogę poprawiać w drodze powolnych eksperymentów w ww. warunkach :)

 1. beata2016-06-07 19:02:27

  No dobra,ja się poddaję. Żadnym aparatem z autofokusem nie zrobisz nieostrego zdjęcia,bo spustu nie zwolnisz.Nie wiem,ale ja bym ten aparat grzmotnęła do kosza na śmieci.....albo fotografa.Na temat modelu się nie wypowiem,bo też nic nie widzę,a na moją krótkowzroczność,zgonić nie mogę.Data,litości.Poczytaj instrukcję.

 1. Zbyszek0012016-06-07 07:20:21

  Niestety spory błąd w sensie merytorycznym. Koncepcja użycia czołgów rozpoznawczych. Ich spore znaczenie, ba i spora ich liczba w szwadronach, czy szwadronów rozpoznawczych w brygadzie , oznaczają, że miały one konkretne zastosowania i nie tylko w walkach obronnych. Poczytaj sporo tego nawet w zaśmieconym internecie. O modelu sie nie wypowiem bo nic nie widzę. Moja rada potraktuj model jak swoją, koleżankę, dziewczynę, narzeczona , żonę, (wybrać właściwe) której fotki pokazujesz. Czy i ją potraktowałbyś tak samo jak swój model. .

 1. adamhary862016-06-06 21:18:43

  Trochę więcej dokładności i mniej pośpiechu a na pewno będzie lepiej ;)

 1. AndDi2016-06-06 20:47:53

  Wielki postęp w porównaniu do poprzedniego modelu, ale jeszcze trochę drogi przed Tobą. Co najbardziej się rzuca w oczy to krawędzie. Troszkę poszarpane i niby retusz jest, ale nie do końca. Duży plus za humor z ludzikiem lego. Całkiem z innej bajki, ale trzeba mieć fantazję :)) Czuję, że masz zaparcie i będzie coraz lepiej. Czym robisz fotki, bo nadal są niezbyt dobre? A i chyba czegoś nie dokleiłeś na boku, bo widzę białe pola.

Rezultaty 0 - 14 z 14 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie