Stajnia - Świat z Kartonu 1:87 seria CASTLE ( NOWE ZDJĘCIA - INWENTARZ )

Stajnia - Świat z Kartonu 1:87 seria CASTLE ( NOWE ZDJĘCIA - INWENTARZ )
 • Budowle, makiety, dioramy

Witam Wszystkich. Jak w temacie, mała zmiana klimatu. Z pojazdów cywilnych poszedłem w architekturę...... Z tematem chciałem zdążyć jeszcze na konkurs modeli kartonowych on-line, który odbył się na FB, ale nawet nie przypuszczałem że będzie z tym modelem aż tak pod górkę........ Wycinanka w cenie 20 zł oferuje 4 strony części do wycinania, 1 stronę instrukcji oraz ładny szkic wszystkich modułów serii CASTLE. Niestety...... W stajni stoi drabina, której totalnie nie widać. W samej stajni jest tak ciemno, że tylko ten co skleja model wie, iż w środku są boksy dla koni. Mur składa się z dwóch osobnych ścianek, tez żadnego stelaża wewnętrznego poza bramami. Wewnętrzne wykończenie dachu jest tylko na jego dużej części, natomiast na małych daszkach już nie. Poza tym nie jest ono odbiciem lustrzanym przez co trzeba je rozcinać i obracać stronami. W budynku głównym dach również nie ma wewnętrznego wypełnienia, ale tym razem na jego głównej połaci. Co ciekawe, mały daszek jest pancerny i składa się z dwóch warstw :) Poza tym w drzwiach wejściowych brakuje podłogi pod nimi i trzeba ją dorabiać we własnym zakresie. Schody..... Stopnice są za szerokie w stosunku do policzka i lekko wystają. Linie montażu schodów są zrobione bardzo cienką czarną kreseczką, przez co na imitacji drewna pokazały się dopiero pod porządnym światłem. Największym jednak problemem jest ogrodzenie....... W sumie dziwie się, że tak "łatwy" element można było tak popsuć. Raz, że wymiary na podstawce nie zgadzają się z rzeczywistymi, to dwa,.... słupki..... Miejsca, w których trzeba przykleić deskę nie są rozmieszczone na ściance symetrycznie, a autor postanowił te ścianki skopiować przez co wszystkie deski w widoku z góry są przyklejone krzywo...... Same deski nie mają też wymiarów zgodnych z odległościami między słupkami....... Co mogę napisać na plus - Części mają wytyczony margines, który jest zadrukowany oryginalną teksturą co wydaje mi się być bardzo dobrym i ciekawym rozwiązaniem.... A i papier - Coraz bardziej zaczynam nie lubić cyfry..... Pomarudziłem a teraz konstruktywna krytyka :)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. AndDi2020-11-11 12:40:49

  No i teraz ma to wygląd co najmniej dwukrotnie lepszy. Sznurki huśtawki trochę zbyt grube.

 1. Karol19852020-11-09 23:06:24

  Witam Szanowne Grono. Przy okazji kolejnego konkursu on-line zawziąłem się w sobie i po długich przemyśleniach ożywiłem trochę moją stajnie. Niestety pogoda nie pozwoliła na zrobienie dodatkowej sesji w plenerze, a i do konkursu model należy zgłosić na jednolitym tle. Nie wszystko wyszło po mojej myśli, ale z efektu końcowego jestem w sumie zadowolony.

 1. peter2020-05-10 17:42:40

  Bardzo ładna stajnia Ci wyszła, super wykonanie.

 1. Wojok2020-05-09 22:23:30

  Hmm, efekt to by był, gdybyś całe zamczysko wystawił :-) Ale i tak to fajnie się prezentuje. Chociaż jakaś chabeta może i rzeczywiście by się przydała. Ogólnie, model sklejony ładnie i czysto - może się podobać :-)

 1. marszalek242020-05-09 09:10:50

  Podoba mi się Twoja prezentacja. Model niejako modelowo wykonany, piony i poziomy w normie. Widać, że przyłożyłeś się do zdjęć. Szczególnie uwagę przykuwają te podświetlone słońcem. Bardzo ładna diorama Ci wyszła. Szkoda, żeby się marnowała, powinieneś jeszcze to dalej pociągnąć i na podwórku ustawić model pojazdu z epoki, niekoniecznie owsem napędzany. To dopiero byłby efekt. Uśmiech budzi we mnie Twoje wyliczanie schodów jakie pokonałeś przy budowie. Mnie też to kiedyś wkurzało ale mam już to za sobą, traktuję jako dodatkową niespodziankę. Jaka satysfakcja, jak na złość wydawcy, uda się wszystko sensownie poskładać.

 1. tulipan740i2020-05-08 16:05:54

  Mnie też bardzo podoba się Twoja budowla. Ładna szata graficzna. Jakiś konik czy dwa to by się przydał ale może w środku siedzą w epidemie.

 1. Zygfryd2020-05-08 12:43:28

  Ale to ładne. I faktycznie małe. Przyjemnie się ogląda :) Aż sam mam ochotę coś takiego skleić :)

 1. aragorn0012020-05-08 09:46:17

  Bardzo mi się podoba, dopiero na fotkach warsztatowych widać jakie to maleństwo w porównaniu z laptopem. Piękna sprawa, ładnie sklejone. Gratulacje!

 1. szaman2020-05-08 07:08:34

  Zgadzam się z Jackiem..Bardzo przyjemny modelik i w zasadzie diorama. Brakuje mi jednak kawałka jakiejś zieleni, trawy i drzewka, które dużo by dodało autentyczności. To zresztą można jeszcze dołożyć. Pomyśl nad tym.

 1. Jacek-KP2020-05-07 23:30:47

  Bardzo ładny. Brakuje tylko trawy, drzewka i żywego inwentarza. Ale i bez tego wygląda dobrze.

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie