YT-1300 Sokół Millennium (Millennium Falcon) - koreliański frachtowiec po mojemu

YT-1300 Sokół Millennium (Millennium Falcon) - koreliański frachtowiec po mojemu
 • Pozostałe
 • Waloryzacja
Wydanie: Model własny Seria: Projek Autorski Wydawnictwo: Pozostałe Skala: Brak danych
Model tygodnia 2020/35

"Dawno temu, w odległej galaktyce…" Tak to się zaczęło. "Moc jest z tobą, młody Skywalkerze… ale nie jesteś jeszcze Jedi" (Darth Vader) . No nie jestem jeszcze Jedi, ale zabrałem się za tego Sokoła. Chodziło to za mną od wielu lat. Znalazłem opracowanie w sieci i "Rób, albo nie rób. Nie ma próbowania" (Mistrz Yoda), no i zacząłem Sokoła. "Znaczenia wielkość nie ma. Spójrz na mnie. Po wielkości chcesz mnie sądzić?" (Mistrz Yoda), model nie jest za wielki, 23cmx18cm taki jest, opracowanie mocno uproszczone, więc postanowiłem zrobić bardzo wiele detali, dodatków i pomalować całość, dodać brudzenie, dodałem diody i oświetlenie, ale zdjęcia tego nie oddają. "Sprzymierzeńcem moim jest moc. I potężnym sprzymierzeńcem ona jest." (Mistrz Yoda) - Prace dotarły do końca i jestem bardzo zadowolony z niego :) , były momenty lekkiego zwątpienia ale "Pomóż mi, Obi-Wanie Kenobi, jesteś moją jedyną nadzieją…" (Leia Organa) i się udało. Relacje prowadziłem w pracowni i dziękuję za pomoc kolegom. Teraz dopiero zebrałem się na sesję zdjęciową Sokoła. Millennium Falcon to zmodyfikowany koreliański frachtowiec typu YT-1300, określany przez właściciela jako „najszybsza kupa złomu w Galaktyce” – i faktycznie jedna z najszybszych jednostek jeśli chodzi o podróże w nadprzestrzeni". Poszperałem, polatałem po galaktycznych bibliotekach, udało się nawet zdobyć plany na Korelii. Było trochę pracy nad generatoratorem hipernapędu SSP05, motywatorem hipernapędu serii 401. Próby silników były udane osiągnęłem blisko 75 MGLT (mega lata świetlne na sekundę). Na koniec pamiętajcie: "Nigdy nie lekceważ potęgi ciemnej strony mocy." (Darth Vader). Pozdrawiam wszystkich i niech Moc będzie z wami!

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
A long time ago in a galaxy far, far away… I have a bad feeling about this. May the Force be with you. The Force will be with you, always. Here’s where the fun begins. R2, turn the autopilot off, before he’ll get us both killed! The boy is dangerous. They all sense it; why can’t you? Mmm… Lost a planet Master Obi-Wan has. How embarrassing… how embarrassing. If you are not with me, then you are my enemy. Truly wonderful the mind of a child is. Not to worry. We’re still flying half a ship. In the name of the Galactic Senate of the Republic, you are under arrest, Chancellor. So this is how liberty dies. With thunderous applause. Execute Order Sixty-Six. Obi-Wan and the Council don’t trust me Master Yoda, you survive! Into exile I must go; failed I have. Help me, Obi-Wan Kenobi. You are my only hope If so powerful you are, why you leave? The Force is with you, young Skywalker… but you are not a Jedi yet. No. I am your father. Do, or do not. There is no try. Size matters not. Look at me. Judge me by my size do you? Oh, great warrior, hmm? War does not make one great. Luke, you can destroy the Emperor. He has foreseen this. It is your destiny! Join me, and together, we can rule the galaxy as father and son! Come with me. It is the only way. in time you called me… master… – I love you. – I know… That is why you fail. You must unlearn what you have learned. Pass on what you have learned. A Jedi uses the Force for knowledge and defense, never for attack. When nine hundred years old you reach, look as good you will not. The greatest teacher, failure is. In a dark place we find ourselves, and a little more knowledge lights our way. Fear is the path to the dark side…fear leads to anger…anger leads to hate…hate leads to suffering. Patience you must have, my young padawan. Adventure. Excitement. A Jedi craves not these things. Always two there are, no more, no less. A master and an apprentice. Always pass on what you have learned. start zdjęcie AndDi hiper-skok zdjęcie AndDi Lądowanie zdjęcie AndDi

Komentarze

 1. Jerry K2020-08-20 18:45:55

  Świetny model. Masz talent. Gratuluję. Szkoda tylko, że nie "Odpaliłeś napędu" :(:(

 1. AndDi2020-08-20 18:20:44

  I tu się Adamie mylisz, jeśli chodzi o język. To nie jest język Gwiezdnych Wojen, tylko język filmu :) Jak sam początek wskazuje (Dawno, dawno temu w odległej galaktyce), to język angielski tam nie istniał i pewnie jeszcze nikt na Ziemi nim nie mówił, a może nawet jeszcze nie chrząkaliśmy do siebie :))

 1. aragorn0012020-08-20 17:07:10

  Dzięki panowie, ale chyba wyczuwam tutaj malkontenta :) Angielski zamierzony, to w sumie język gwiezdnych wojen.

 1. AndDi2020-08-20 16:43:56

  Jedno mi się nie podoba, angielskie napisy pod fotkami. To polskie forum, a takie napisy dobre by były na "zagranicznych" forach :))

 1. AndDi2020-08-20 16:41:04

  Dla mnie jest to fantastyczny model i to w dwóch znaczeniach, czyli powinienem napisać fantastyczny fantastyczny model :) A mnie się malowanie i brudzenie bardzo podoba. Model do mnie przemawia, jest naprawdę wspaniały. A gdzie zdjęcie z odpalonymi dyszami? - rozczarowujące :) Tak mi się podoba, ze nie omieszkam się nacisnąć magiczny zielony przycisk.

 1. marszalek242020-08-20 16:35:03

  Potwierdzam, bardzo fajne to jest. Widać, że się przy nim nadłubałeś. Przy takim statku można popuścić wodze fantazji ale mam wrażenie, że trochę przekombinowałeś malowanie. Najlepiej wygląda jak jest jeszcze nie całkiem pomalowany, na zdjęciach z warsztatu. Szczególnie podoba mi się zdjęcie nr.13. A dysze(?) wyglądają jakby on węglem był napędzany. Pomysł z diodami fantastyczny. Widziałem już coś podobnego w necie.

 1. Jacek-KP2020-08-20 16:16:09

  Fajowy - jak to się kiedyś mówiło. Świetny model. Sporo pracy, ale efekt fantastyczny. Dosłownie. :-)

Rezultaty 20 - 27 z 27 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie