RAVEN6 i model za 13 PLN czyli Zamek Svihov z wydawnictwa Betexa, skala 1:200.

RAVEN6 i model za 13 PLN czyli Zamek Svihov z wydawnictwa Betexa, skala 1:200.
 • Budowle, makiety, dioramy
 • Waloryzacja

A dzisiaj zaprezentuję taki oto model - Zamek Svihov z wydawnictwa Betexa, skala 1:200. Specjalnie dla Marszałka zrobiłem bardziej realistyczną trawę ;-) A tak na poważnie – to bardzo dobry model. Niemal idealne spasowanie (tylko schody na wewnętrznym dziedzińcu coś mi nie chciały pasować), bardzo dobry karton i offsetowy druk. Z minusów to bardzo kiepska instrukcja (chyba tylko 3 rysunki na krzyż) – sporo trzeba się domyślać oraz posiłkować zdjęciami sklejonego modelu. Kiepska jest też grafika trawy na podstawce – stąd zdecydowałem się na posypkę firmy NOCH, drzewka (dodane w miejscach odpowiadających oryginałowi) i wysoką trawę w zarośniętej studni. Mam nadzieję, że uplastyczniło to sam model? Co do sklejania – jak to czeskie modele – to jest to model bez wręg. Więc wszystkie ściany podkleiłem tekturą 1,5 mm a dachy kartonem. Model nie jest jakoś zbyt pracochłonny ale wymaga nieziemskiej precyzji – gdy coś nie przyklei się idealnie w liniach na swoim miejscu to inne elementy (tu jest coś na kształt budowy modułowej) po prostu nie wejdą na swoje miejsce. Niemniej bawiłem się świetnie – ostatni raz za 13 PLN tak dużo zabawy dostarczyły mi 3 zimne butelkowe Heinekeny ;-) Acz po sklejeniu tego modelu można prowadzić samochód, a po 3 Heinekenach to już nie…

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. peter2021-04-06 00:30:37

  Bardzo ładnie wykonany i zaprezentowany model .

 1. AndDi2021-03-30 21:09:26

  Lubię budowle, a te w Twoim wykonaniu są elegancko sklejone. Przynajmniej jakaś odmiana :) I fakt na studnię to nie wygląda.

 1. marszalek242021-03-30 09:16:29

  No, sekju, senkju, senkju za tą trawę!!! Teraz to dopiero widać, jak takie pozorne drobiazgi robią dobrą robotę dla Twojego modelu. Bardzo dobrze wyszły Ci drzewa, starannie dobrałeś kolor i trzymają skalę. Jest super!

 1. tulipan740i2021-03-29 23:11:59

  Bardzo fajne zamczysko i zbudowane za kilka dukatów :-). Nie jeden król by takiego pozazdrościł :-). Prezentacja równie świetna. Co tu więcej pisać. Przepięknie.

 1. Wojok2021-03-29 14:39:15

  A o jakiej studni Ty piszesz ? Bo ja to widzę raczej fundament trzeciej baszty, czy jak ta wieża tam się nazywa :-) A ogólnie, to bardzo mi się ten model podoba. Sympatyczny jest, dokładnie i czysto sklejony, a i skala jakoś mi tak pasuje :-) "Naturalizowana" trawa zrobiła bardzo dobrą robotę. Mogłeś dać coś do porównania jakie to to wielkie jest. Ogólnie, jak dla mnie, to super sprawa :-)

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie