StuG 40 Ausf.F Ostektten GPM 1:25

StuG 40 Ausf.F Ostektten GPM 1:25
 • Pojazdy gąsienicowe
Wydanie: No286 StuG 40 Ausf. F Ostketten Seria: Kartonowe ABC Wydawnictwo: GPM Skala: 1:25
Model tygodnia 2021/48

Model wykonany w standardzie z wykorzystaniem wszystkich elementów dostępnych w opracowaniu.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. AndDi2021-11-05 10:31:56

  Mnie się podoba, niczym czołgi ze "Złota dla zuchwałych", tylko, że tak jakby po przeciwnej stronie :))

 1. beata2021-11-02 21:14:57

  Świetna robota. Mnie się podoba ze złomowiskiem. Czepnę się tylko narzędzi. Na przyszłość, nie rób już plaskatych. To jest do zrobienia w 3D.

 1. marszalek242021-11-02 15:16:18

  Zbyszek pięknie wszystko opisał. Znakomicie sklejony skład złomu. Zaszalałeś z tymi dodatkami, choć w sumie stanowią całkiem niezły kamuflaż. Zanim przeciwnik się zorientuje co go atakuje, to już jest zdmuchnięty. Podręczniki historii jeszcze tego nie wyłapały ale z całą pewnością złomiarze we wszystkich wojnach swój chwalebny udział mają. Mnie się podoba, jakkolwiek trochę tego złomu bym zrzucił. Mam wrażenie, że lufa lekko w dół poleciała, ale co tam przecież masz zapasową! Tak na poważnie, to opracowanie modelu przez autora jednym się podoba bardziej, innym mniej ale Ty dałeś koncert doskonałej modelarskiej roboty.

 1. Zbyszek0012021-10-31 13:33:35

  Pozbierajmy Wasze oceny do kupy. Sory, że wbijam sie w rolę mędrca. Należy wyodrebnic 3 sprawy. 1 opracowanie moddelu. To wizja autora. Wycinanka zawiera ogniwa od t 34 w takim układzie jak w modelu. Zatem autor budujac standar zbudował wszystko zgodnie z wizją autora. Umowmy sie, że facet wczasie projektowania aby poczuć klimat frontu wdchodniego trochę nadużył napojów wyskokowych, wiadra hełm, te ogniwa od teciaka, jest wszstko nawet lufa dziala. To zobaczyć można na zdjeciach 20 czołgów. Tutaj autor wpakował na jednego Stuga. . Model zagracił na maksa. 2 wykonanie podzielam zdanie kolegów perfekcyjne. Wnetrze nienaganna bryla dodatki. Jest moc i wielki szacunek za precyzję i wykonanie. Świetnie wyglądają gąsienice, pomimo, że tylko wycinankowe. 3 odbiór całości. Dla mnie niejednoznaczny, ale jak czytam inie opinie nie jestem osamotniony. Za duzo wszystkiego. Drutu do mocowania bałaganu na pokrywie silnika. A lufa działa to juz naprawdę przesada. Potęguje to sposob pokazania modelu z otwartymi klapami, żeby pokazać wnetrze, które słabo widać. Krótkie podsumowanie. Świetnie zbudowany standard, zbut zagracony, czuję ze kolega nie miał na tego STUGA pomysłu. A szkoda, bo ciut zdejmując, ciut poprawiając, łańcuch pomaloeać, osmolić koniec lufy, zdjac sporo badziewia, mozna bylo osiągnąć piekny efekt. Choć i tak naprawdę model robi. Wrażenie. Konczac. Jednak budujac pelen syandatd i tooceniajac. To egzamin zdany doslownie na 6. Brawa i jeszcze raz uznanie za ogrom świetnej roboty.

 1. peter2021-10-31 01:07:08

  Model bardzo ładnie wykonany ,czysto i dokładnie. Jedynie idzie się doczepić do łańcuchów i ogniw rozmieszczonych na kadłubie . Są to najprawdopodobniej gąsienice z serii czołgów T-34 które służą jedynie za dodatkowy pancerz.(Mogłeś użyć standardowych gąsienic które również są w wydaniu tego modelu o odpowiednej długości jako dodatkowego pancerza zamiast tych z T-34 a efekt byłby lepszy).

 1. Wojok2021-10-30 22:06:55

  Hmm, do wymienionych detali rzeczywiście moża się przyczepić, ale samo wykonanie modelu jest na wysokim poziomie. Można było lepiej zaprezentować wnętrze, skoro się poświęciło tyle wysiłku na jego stworzenie. No, ale trudno. Ogólnie model bardzo mi się podoba. Fajny jest :-)

 1. Kilminster2021-10-30 20:11:32

  Efektowny model, bardzo fajne wykonanie. Te poszerzone gęsi nadają mu taki nierealistyczny, ale bardzo ciekawy charakter. Nie kumam tych dodatkowych ogniw na kadłubie, wyglądają jakby przyciągnięte magnesem z jakiegoś złomowiska. Nie kumam też łańcuchów (tulipan) i nie kumam tych kanistrów z czterema poprzeczkami w uchwycie. Nie było takich, pora przestać powielać błąd projektanta...

 1. tulipan740i2021-10-30 18:54:16

  Wykonanie bardzo mi się podoba. Dużo dodatków, fajna szata graficzna. Nawet jest słynne "Beatowe" wiaderko. Zamień łańcuch z jubilerskiego na zwykły, ponieważ całkowicie nie pasuje do reszty. Natomiast moją uwagę zwróciły gąsienice i to nie te poszerzanie na śnieg a te brązowe. Raz, że tych fragmentów jest dość dużo a dwa, że przypominają te z T-34. Czy one też były w opracowaniu? Nie bardzo wiem co one tam robią skoro oryginalna, wąska wersja do tego czołgu też jest w zapasie.

 1. warmiak662021-10-30 14:12:52

  Jest super wykonany. Stawiam najwyższe noty!

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie