Sd.Kfz. 138-Marder III Ausf.H

Sd.Kfz. 138-Marder III Ausf.H
 • Pojazdy gąsienicowe
 • Waloryzacja
Wydanie: No03 Sd.Kfz. 138 - Marder III Ausf. H Seria: Weapons of WWII Wydawnictwo: Model Hobby Skala: 1:25

Witam. Przedstawiam model niemieckiego niszczyciela czołgu Marder III z wydawnictwa Model Hobby. Model należy raczej do trudnych w budowie, posiada pełne wnętrze i jest bardzo pracochłonny. Jest bardzo dobrze opracowany i wydany. Do tego zrobiłem również dioramę wioski aby prezentować w niej modele również przyszłych czołgów i pojazdów. Makieta zrobiona jest na plecówce a materiały które w niej wykorzystałem to między innymi ziemia, mata trawiasta, karton, patyczki drewniane , szczotka do malowania i inne materiały.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. marszalek242021-11-05 17:00:54

  Oj Zbyszek, Zbyszek. Wiatr na piczku???? Córka Karola to czyta.

 1. frozenKAI2021-11-05 13:22:41

  Bardzo fajnie wykonany model. Widać nakład pracy także szacunek ode mnie. Dioramka super tylko ode mnie sugestia zeby dodać ślady gąsienic :) na pewno poprawią wygląd ogólny,

 1. tulipan740i2021-11-03 18:43:03

  Moim zdanie jest dobrze. Wiadomo, że zawsze może być lepiej ale tak jest ze wszystkim. Tutaj widać duży nakład pracy. Ja bym tylko zatarł tą "linijkową" granicę między drogą a trawą, Miejscami zaorał trawę gąsienicami. Pobrudził białe dechy. To by zmieniło odbiór na bardziej realny. Za to żuraw bardzo mi się podoba. Niemniej jednak i tak jest na czym oko zawiesić. Gratuluję warsztatu.

 1. Zbyszek0012021-11-03 16:26:43

  A mnie się podoba. No ok zawsze trafią się elementy gorzej wykonane, ale każdemu w kazdym modelu mozna to wytknąć. Model w standardzie świetnie zbudowany. Do tego wbrew pozorom jest mega trudny. Dioramka. Także świetna masa pracy pomysłu i ekstra wykpnanie. Zdjęcie nr 7 masakruje system. Gra swatel. Oddanie slonecznego poranka nawet czuc wiatr na piczku. Dla mnie najlepsze zdjecie na kartonowkach od kiedy tu jestem. Doleje teraz łyżkę dziekciu. Obydwa fantastyczne elementy nie grają tej samej melodii. Oddzielnie sa po prostu mega, razem sie pokluciły. Brak mi ciut realizmu. Takiego ożyeienia drobnymi datalami całość. Śladow gadek na pisdku, wyrwanej darni, desek płotu pod gąskami.. 3 maksy ode mnie

 1. beata2021-11-02 21:10:57

  Fajnie, że staramy się uatrakcyjniać prezentację modelu. Podstawka jest dobra, a może być jeszcze lepsza. Bardzo podobają mi się chałupy. Natomiast zieleń należy poprawić, czyli dosadzić trawy oraz kwiatów. Zajrzyj do sklepu Moje hobby. Mają tam wszystko, aby wykonać piękną podstawkę. Jeśli chodzi o model, to zaliczył średnie stany. Nie podobają mi się krawędzie. Odnoszę wrażenie, że są lekko poszarpane. Podoba mi się natomiast czystość klejenia. Gratki za gęsi.

 1. Kilminster2021-11-02 20:32:32

  Kolega „marszałek” napisał to co sam chciałem napisać… pomysł na dioramę jest fajny, ale to wszystko jest bardzo nierealistycznie czyste, nowe, „nieskażone”, a szczególnie strzecha i ucięta w połowie chałupa. Trawniki i ścieżki jak od linijki. Nie piszę żeby to krytykować, ale po to, żeby ew. poprawić, albo zwrócić uwagę przy następnym pomyśle. Zdjęcie nr 7 jest bardzo fajne bo nie widać właśnie tej nieskazitelności… Sam model OK, ale kilka niedokładności rzuca się w oczy…

 1. Jacek-KP2021-11-02 19:39:39

  Fajna diorama i ogólne wrażenie robi dobre, Ale ... szczegóły niedopracowania modelu wypunktował już Kolega Marszałek. Przydałoby się trochę brudzenia i śmieci na podwórku.

 1. peter2021-11-02 16:42:39

  Model nie jest malowany jest w oryginalnym kamuflażu z wydania ,jedynie jest pokryty lakierem bezbarwnym matowym w spray'u. A co do kolein to ich nie robiłem gdyż ta diorama jest przygotowana na różnej wielkości pojazdy i czołgi.

 1. marszalek242021-11-02 16:20:46

  Trochę pomarudzę. Model tak raczej przeciętnie Ci wyszedł. Szału nie ma. Ogólnie wygląda dobrze ale szczegóły jakoś się rozjeżdżają. Niektóre krawędzie klejenia niedopracowane, krawędzie cięcia takie jak na wziernikach i otwór w wieży dla działa nierówne. Blachy na rufie i skrzynka pod wieżą jakby gwoździem poprzebijane. Przydałoby się tu inne narzędzie (może sztance biopsyjne) i więcej precyzji. Całość jakby zbyt gęstą farbą malowana. Za to bardzo dobrze wyszły Ci gąsienice i podoba mnie się użycie nitów na pancerzu. Diorama też jakoś pod kancik zrobiłeś. Za równe to wszystko. Jak prezentujesz taką ciężką maszynę to przydałoby się trochę jakiegoś rozjeżdżonego błota, kolein, zdartej trawy. Gruntowe drogi wiejskie też tak równo nie biegną. Fajnie wygląda rozjechany płot ale bez tych śladów wygląda jakby go raczej wiatr zdmuchnął. Generalnie jesteś na dobrej drodze, najważniejsze, że masz potencjał i pomysły.

 1. warmiak662021-11-02 12:40:28

  No i,,pojawili się "czołgiści" bardzo ładnie wykonany model,,naprawdę się napracowałeś,,/i na dodatek widać że to karton/ Ponieważ zauważyłem że jest tu niewielu znawców "czołgistów" polecam słuchać "dobrych rad " od tych co mają wiele do powiedzenia na temat "pełzajacych" pojazdów..Ukłon do Zbyszka001 on wam wiele opowie jak trzeba.Poza tym swietny model wystawię wysokie noty,,,Pozdrawiam

 1. AndDi2021-11-02 11:13:58

  Ha, nawet nie wiedziałem. że takie pojazdy były, ale dzięki Tobie już wiem :) Pojazd mi się podoba, może trochę zbytni się świeci (odbicia światła), ale bardzo mi się podoba diorama i na niej najbardziej skupiłem uwagę. Świetne płotki i ściany, dachy też. Fajne dodatki typu: kapliczka, siekiera, drewno, żuraw. Trochę mi nie podoba się trawa, zbyt równa. W tej skali to aż się prosi o "zasadzenie" zróżnicowanej wysokości. Na koniec okrzyki zachwytu nad zdjęciem nr "7", REWELACJA!!! Jak żywe :)) Świetnie dobrane tło :))

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie