Fennek -bojowy wóz rozpoznawczy

Fennek -bojowy wóz rozpoznawczy
 • Pojazdy kołowe
 • Waloryzacja

Witam z kolejnym pojazdem bojowym. To wóz rozpoznawczy produkowany przez niemieckie i holenderskie zakłady dla Bundeswehry i armii holenderskiej. W wersji niemieckiej jest przeważnie uzbrojony w granatnik, a holenderskiej w KM. Istotną sprawą jest wysuwana i obracana głowica elektrooptyczna odpowiednio wyposażona. Pojazd jest bardzo dobrze opancerzony i zabezpieczony przed skutkami różnego rodzaju ataków. Model wydawnictwa 3 Krapki. W oryginale ma niemieckie oznaczenia, natomiast ja zrobiłem z niego Holendra dodając mu KM, zamiast dość marnie opracowanego granatnika. Poza tym mam już Zobla ze znakami Bundeswhery, więc nie chciałem powtarzać. Do modelu dodałem praktycznie wszystko czego brakowało w oryginale. Zaluzje, plandekę maskującą, przerobiłem wysuwanie głowicy. Skala 1 do 25 jak reszta mojej 4-ro kołowej floty. Zapraszam do oglądania. Zapowiadam, że niedługo dołączy jeszcze jeden pojazdrodem z Marsa...

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. bartnik2022-09-19 11:08:12

  błagam nie używaj tego niebieskiego tła do zdjęć - wypala oczy.

 1. Wojok2022-08-27 18:15:22

  Czekam. Na razie cierpliwie :-)

 1. szaman2022-08-24 17:09:55

  Wojok, specjalnie dla Ciebie dorzucę mu to piate koło, fotkę na której takie koło jest. Moim zdaniem to nie jego zapasowe, tylko dowozi dla jakiegoś innego wozu bo jakieś takie inne. Muszę najpierw dorobić mocowanie i znaleźć fotkę z tym 5 kołem. Zaczekaj cierpliwie.

 1. Wojok2022-08-22 12:08:54

  Hejka szaman, elegancki model, chyba awansuje u mnie na pierwsze miejsce spośród Twoich łazików :-) Czysto sklejony, a retusz dobrze dobrany. Plus za dorobienie żaluzji. Podoba mi się, że tak obficie obrzucasz je wyposażeniem. I właśnie, chętnie obejrzałbym go z tym piątym kołem u wozu. Jeżeli masz takowe, lub podobne, to wrzuć na sztukę i zapodaj fotkę. Się obejrzy, to może się zaakceptuje :-) Szyby mogą się podobać lub nie, ale niewątpliwie są kontrowersyjne. U mnie przejdą. A na pewno bym nie sugerował poprawiania. Z fotek, najbardziej podoba mi się czternasta. No i na koniec - dorób jeszcze drążek w budce dla ptaków, żeby duperelki miały na czym siedzieć, to dam MT :-) A zresztą, dam już :-)

 1. Jacek-KP2022-08-21 19:59:51

  Co tu dużo pisać - świetna maszyna. Szkoda tylko, że projekt modelu nie przewidywał mechaniki napędowej pod spodem. Byłby jeszcze ciekawszy.

 1. peter2022-08-21 14:18:45

  Kolejny bardzo ładnie wykonany pojazd.

 1. karakan19822022-08-21 07:15:30

  Tak jak pisałem na Facebooku ,świetnie wychodzi ci te samochody , ten też jest bardzo ładny , porządną robota ! Gratuluję ,i proszę o coś latającego!

 1. szaman2022-08-20 11:23:09

  Tulipan, co do koła to nie ma żadnego problemu. Na fotkach z kuchni widać jak są mocowane. Kwestia lekkiego "przeciągniecia i kropelka "kropelki"...Jeżeli idzie o te nieszczęsne okna. Tam wszędzie są szyby, ale zostawiłem niebieski podkład, bo bałem się, że jak dorobię żaluzje to wszystko zrobi się czarne. Żaluzje są kombinowane od podstaw bo w wycinance nie ma nic takiego. Może nie do końca wyszły jak powinny, ale przynajmniej są. Boczne niebieskie okna mogę zakleić czarnym drukiem na kredzie i tez będzie lekki połysk, ale już nie bardzo widzę sens. Na razie zostawiam bez 5-go koła, bo tak jest na większości fotek. Dzięki Koledzy za uznanie, bo wkładu pracy faktycznie było. Przy takich modelach to retusz daje popalić jak każdą drobinę trzeba retuszować. Co do tych pojazdów, to temat mi się spodobał i dołączy do teamu jeszcze jeden, ale na razie ostatni i taki o którym pojęcia nie miał chyba nikt z Was, że coś takiego fizycznie istnieje. Muszę wrócić do samolotów żeby odpocząć...

 1. tulipan740i2022-08-19 20:57:33

  Ale Fenek :-). Fajny pojazd, ciekawy model. Dobrze sklejony. Bez zapasu też bogato wyposażony. Jednak również jestem zwolennikiem szklenia i ciemnej głębi. Z uchybień rzucają się w oko zapadnięte żaluzje na przedniej szybie i tylne lewe koło jest lekko cofnięte w obrysie błotnika (np. foto 20). Niemniej jednak doceniam wkład pracy i mega inwencję twórczą od dechy do dechy. Nie dość, że model samodzielnie drukowany to jeszcze jego barwy zmienione, a na koniec detale dodane od siebie. Brawo za takie podejście.

 1. DarkDevil802022-08-19 17:33:01

  Widzę Heniu że nie wychodzisz z formy :-) Strasznie podobają mi się te Twoje ostatnie tematy. Świetnie wychodzą Ci te pojazdy. Raz że współczesne, dwa że rzadko , praktycznie wcale nie spotykane modele. Tak jak napisał jeden z kolegów, gdyby nie Ty, nie wiedziałbym o istnieniu takich pojazdów. Tak trzymaj :-)

 1. Zbyszek0012022-08-18 21:03:45

  A broń Cię Boże Heniek dokładać na siłę. Nic na siłę. Ma nie być to nie ma, zresztą szkoda roboty z tym kołem :-)

 1. szaman2022-08-18 19:42:24

  Faktycznie, zapomniałem zamontować 5 te koło. W większości Fennek jest bez koła w zapasie (może w środku mają na nie miejsce), ale faktycznie są takie zdjęcia na których to koło jest. Się dowiesi i dorzucę fotkę...

 1. Zbyszek0012022-08-18 16:18:22

  Ja nie jestem zwolennikiem szklenia kabiny bez wnętrza. Może kolor niebieski nazbyt oczojebny, ale w sumie, mnie nie przeszkadza absolutnie. Model, moim zdaniem bardzo udany. Henryk, znajdujesz w necie i kleisz coraz dziwniejsze i mniej spotykane modele. Do tego bardzo atrakcyjne i ciekawe. Tutaj dziękuję, że zrobiłeś go w wersji Holenderskiej. Zresztą moją opinie o modelu znasz. A ta galeria jest rewelacyjna. Mnie brak piątego koła , na kilku fotkach FENEK ma piąte koło zapasowe. A to właśnie jest taki urok modeli kołowych , żeby pokazać je z ich najlepszej strony. Wykonałeś kawał świetnej pracy. Moje wielkie gratulacje. Ciągle mnie dziwi, że masz ochotę, i nie mogę wyjść z podziwu nad Twoimi umiejętnościami, zarówno klejenia modeli jak i ich obróbki komputerowej. Lotnictwo, pojazdy. Czy może zaserwujesz jakiś pełzacz gąsiennicowy ? Wracając do modelu. Za model, wykonanie, swoją, inwencję, pomysłowość, za dodatki, ogromne brawa. Model bardzo udany.

 1. marszalek242022-08-18 10:22:47

  Rzeczywiście, okna, to niewypał ale za to karabin wyszedł wybornie. Siateczki, koła "bałagan" na pancerzu, extra. Postarałeś się!!

 1. AndDi2022-08-18 08:09:38

  No i kolejny fajny pojazd. Nie podobają mi się te niebieskie okna, zresztą Ci o tym pisałem. Lepiej by było jak byś je wyciął i wkleił folię, zaś środek pojazdu pomalował na czarno.
  Czy koła to Twoja produkcja?

 1. jagdtiger22022-08-17 23:58:21

  Widzę że kolejny pojazd do kolekcji przybył . Dzięki tobie dowiedziałem się o że takie różne pojazdy istnieją. Dla mnie model fajnie sklejony i nie mam się do czego przyczepić.

Rezultaty 0 - 16 z 16 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie