Lublin R-XIIID - Kartonowa Kolekcja

Lublin R-XIIID - Kartonowa Kolekcja
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No036 Lublin R-XIIID Seria: Kartonowa Kolekcja Wydawnictwo: PROFILE Skala: 1:33

Kolejna sentymentalna podróż w przeszłość Lublin z MM był moim pierwszym ukończonym w pełni modelem i pierwszym powieszonym pod sufitem :) hmmm chyba był tez pierwszym który symulował katastrofe z petardą w srodku :D. Miał być z MM ale skoro wyszedł z Kartonowej kolekcji to pomyslałem że popełnie nowsze opracowanie:) Po powrocie do modelarstwa powoli sie rozpedzam więc załozenie na ten model było takie aby wycisnąć co się da z tego opracowania plus moze mała "waloryzacja". postanowiłem tez po raz pierwszy urzyć zestawu laserów :) Jaki jest ten samolot każdy wie ni to ładne ni to słodkie nawet nie smieszne, ale latało po polskim niebie więc warto mieć w kolekcji :) Co do modelu to opracowany bardzo dobrze jeżeli cos nie pasowało to raczej moja wina. Papier fajnej jakości z ładnym drukiem, są do modelu dedykowane lasery, żywiczny karabin i magazynki, ale ja postanowiłem ze poprzestanę jedynie na laserach. Jeżeli chodzi o waloryzacje to urzyłem tego co wycinance wiec powieżchnie sterowe lotki bardziej plastyczne koła do tego własnym sumptem podrasowałem nieco silnik rury wydechowe światła pozycyjne i karabin.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. marszalek242022-11-23 17:36:03

  Dobra robota zdjęć makro się nie boi.

 1. warmiak662022-11-23 14:46:26

  Też mam go w kolekcji,/w innych barwach/ wykonałeś dobrą robotę,ocenię dobrze,pozdrawiam

 1. peter2022-11-22 22:27:13

  Bardzo ładnie wykonany model . 3 razy max i głos na Mt.

 1. a.pokryszyn2022-11-22 22:01:10

  Ponad to co zostało już powiedziane dodam, że dla mnie jest trochę zauważalna asymetryczność płata względem kadłuba. Gdzieś tam minimalnie coś uciekło (prawa strona jest troszkę wyżej osadzona przez co sam płat w rzucie z góry uległ skręceniu względem kadłuba). Równocześnie doceniam nakład pracy i przyznaję, że sam montaż podwozia i płata z zastrzałami to nie lada wyzwanie. Model z pewnością wymagający. Jeśli chodzi o samą konstrukcję/sylwetkę samolotu, to Lublinek ma jednak swój urok. Moje gratulacje.

 1. tulipan740i2022-11-22 21:38:17

  Model wykonany dość solidnie. Dobre kształtowanie papieru. Ładny silnik. Mankamenty to niedobrany retusz i wgniot na płacie.

 1. Popeczek252022-11-22 20:17:08

  Nigdy nie byłem fanem Lublina . To chyba jedyny samolot, który zwyczajnie mi się nie podoba pod każdym względem. Ale tu ocenie wykonanie modelu bo przecież na projekty płatowców my modelarze, wpływu nie mieliśmy :-) więc powiem tak, bardzo , ale to bardzo podoba mi się Twoje wykonanie tej maszyny. Silnik dopieszczony, bardzo ładnie spasowane i ukształtowane części, czysciutka sterylna robota i te szachownicę :-) no nic na to nie poradzę, że uwielbiam polskie samoloty, nawet takie brzydkie jak Lublin . Ode mnie 3x Max i MT . Gratuluję efektu pracy. Warto było :-)

 1. Kilminster2022-11-22 20:08:23

  Samolot rzeczywiście urodą nie grzeszy za to sam model wykonany na bardzo przyzwoitym poziomie. Mnie trochę nie podoba się miejscami agresywny retusz, a jeżeli już decydowałeś się na waloryzację silnika to jednak trzeba było poświęcić temu więcej czasu i więcej drutu na symulację radiatorów cylindrów. Brawa za inwencję własną, to zawsze jest doceniane. Gratulacje !

 1. AndDi2022-11-22 19:56:46

  Silnik rewelacja, maszyna ładnie sklejona, trochę wręgi się odznaczyły na górnym płacie, ale reszta miodzio.

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie