MAD MAX II -Interceptor demage

MAD MAX II -Interceptor demage
 • Pojazdy kołowe
 • Waloryzacja

Witam po raz kolejny. Jak obiecałem, tak wiec powstał kolejny wóz z filmu Mad Max. To Interceptor "po przejściach" pordzewiały i niekompletny, oraz przystosowany do załadunku paliwa. Model w skali podobnej do poprzedniego czyli około 1 do 24. Niby łatwy, ale bardzo pracochłonny, ponieważ każdy element trzeba retuszować przed sklejeniem. Inaczej nie ma to sensu. Są takie w necie bez retuszu. Koszmar. Poza tym nie byłbym sobą gdybym czegoś nie dołożył. Poprawiłem i uplastyczniłem podstawkę dodając korzenie uschniętego drzewa i prawdziwe łachy piasku na vikolu, pomalowane i zabezpieczone matowym akrylem. Duży problem miałem z kołami, bo pobrudziłem je suchymi pastelami i było OK, ale jak potem prysnąłem lakierem dla zabezpieczenia, to po pastelach nie zostało śladu. Malowałem drugi raz plakatówkami i dopiero po pomalowaniu matem coś zostało, ale niewiele. Tak to jest jak się nigdy takich rzeczy nie robiło...Wyszło jak widać. Do podstawki dodałem "dostawkę" , widokiem nieba, która wprowadza trochę nastroju do dioramki. Tutaj pomógł mi And Di / serdeczne dzięki/ powiększając odpowiednio ten obrazek. Na tym kończe Mad Maxa, bo coć miałem chętkę na ciężarówkę z cysterną, jednak nie pozwolę sobie , ze względu na brak miejsca. Zresztą mamy tutaj 2 takie. Jacka i Staszka i obydwa super wykonane. Jest więc cały komplet. Może spróbuje jeszcze zmontować coś takiego, żeby wszystkie modele były razem. Ale to za chwilę i pokażę w oddzielnej galerii. A teraz zapraszam do oglądania.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Sebastian012023-08-04 14:38:40

  No i jest obiecana kontynuacja poprzedniego pojazdu. Bardzo ładny model. Grafika bardzo realistyczna. Fajnie się prezentują obok siebie.

 1. warmiak662023-07-31 12:11:50

  Nie moja bajka,,ale model ładnie się prezentuje.Oceniłem adekwatnie.Pozdrawiam Mistrza.

 1. peter2023-07-30 17:16:23

  Model bardzo ładnie wykonany i zaprezentowany. Jest klimat.

 1. szaman2023-07-29 08:31:30

  Jagdtiger. Ten konkretny samochód z tego filmu jest do pobrania za free na stronie paper-replika.com. Wczoraj sprawdzałem i można ściągnąć. Nie mogę się tylko doszukać informacji o skali, ale wygląda mi to na 1 do 16 lub 18. Sprawdzę porównujac wymiary prawdziwego wozu. W skali 1:24v miałby dł. 20cm, bo to już wiem z innego modelu tego wozu.

 1. jagdtiger22023-07-28 17:09:29

  Mnie się bardzo podoba ten interceptor i poprzedni tak samo. Pamiętam że pierwszy raz oglądałem najpierw drugą część a po jakimś czasie pierwszą. Dla mnie wtedy jako małego chłopca bardzo utkwiły te pojazdy w pamięci, patrząc na twoje modele wracam do tamtych chwil gdy oglądałem te filmy. Z chęcią zobaczył bym jak budujesz model mustanga z filmu Wyścig Śmierci( death race) jeśli w ogóle ktoś takiego zaprojektował.

 1. tulipan740i2023-07-27 15:40:16

  Drugie Twoje wydanie Interceptora bardziej mi się podoba właśnie za ten surowy wygląd pojazdu. To nadaje mu klimat. Fakt, że brakuje na nim wgnieceń wpisujących się w ogólny charakter tego samochodu. Można byłoby go trochę poobijać. Mad Max, filmy z serii , które warto raz na jakiś czas sobie przypomnieć. To było prawdziwe kino nie to co teraz. Gratuluję udanego modelu.

 1. Zbyszek0012023-07-27 07:49:14

  Bardzo mi się podoba. Dla mnie kawał świetnej roboty. Klimat Mad Maxa w 100%. Model wykonany świetnie. Brawo za kolejny pojazd. Czym nas teraz zaskoczysz

 1. AndDi2023-07-26 13:07:59

  Samochód kultowy, szczególnie dla osób, które się wychowały na serii Mad Max. Niestety mam zastrzeżenia do zdjęć. Te z "kuchni" lepiej się prezentują niż galeriowe. Prawdopodobnie jest to wina tła i tak jak Ci pisałem fotki z obrazkiem w tle powinny być tak robione, żeby nie było widać krawędzi, to nadało by lepszy odbiór w odpowiednim klimacie. Bardzo mi się podobają wszelkie dodatki.

 1. szaman2023-07-26 11:50:53

  Istnieje jeszcze 3-cia wersja tego wozu / w zasadzie tylko arkusz z poprawkami/, właśnie z uszkodzonym przodem. Poza tym niczym się nie różni tylko podstawka. Ja wolałem ta jeszcze w miarę kompletna wersje/ ma tylko brak spodu na przodzie. Kolejnego już niestety nie będę budował. Jak to wgląda dodaję fotkę w zdjęciach z "kuchni".

 1. haydee2023-07-26 09:59:24

  Bardzo ładnie pomalowany, złożony, ciekawy klimat i super diorama przenosząca nas do filmu. Ale tu aż prosi się o wgniecenia, załamania kartonu i kiepskie pasowanie elementów. Super wykonanie ale jak na ten klimat to kurcze trochę za "sterylny" :)

 1. Wojok2023-07-25 22:53:38

  Hmm, wcześniejszy jakoś bardziej mi się podobał. Żeby ten model mi się podobał, to musi mieć klimat. Na jasnym tle wygląda tak sobie. Ale na swojej podstawce, czarnym podłożu pod nią i z zachodem słońca w tle, to jest ekstra :-) Podoba mi się ten wypchany bagażnik i rury wyłażące ze spodu po bokach. A rozwaliły mnie ślady buciorów na podstawce :-) Podparcie na koziołku i na kamieniu, to świetny pomysł - nic tylko włazić pod niego :-) Całe to brudzenie, chyba spoko, ale wiadomo, że to nie moja działka :-) Ogólnie, to bardzo fajna dioramka - spoko model, bardzo fajne dodatki. Jak dla mnie, to się spokojnie broni :-) Trochę żal tej cysterny...

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie