AEG Schleppfahrzeug Größe II 1/25 "ŚZK"

AEG Schleppfahrzeug Größe II 1/25

Po co był mi taki wózek? Zapragnąłem nagle mieć jakąś dioramę. Ogólnie to dioram nie lubie, ponieważ kojarzą mi się z kurzem i taką biedną salką muzealną w jakimś urzędzie gminy. Ale przeczytałęm większość książek cyklu Universum Metro i oczywiście trylogię Metro i chciałem mieć jakiś fragment tunelu i peronu i jakieś figurki obdartusów w maskach gazowych. Nie umiem tworzyć tylko odtwarzać więc znalazłem w sieci tylko taką o drezynkę. Zrobiłem przerwę w galeonie Mayflower MM, ponieważ nie idzie mi, muszę się jeszcze w tym podszkolić i niejako z odbicia zapaliłem się do dioramki i pociąłem sobie ten model. Na początku miał być w standardzie, ale to by było słabe: druk bardzo delikatny, ściera się pod palcem, a model ma same grube krawędzie po podklejaniu na takturkę; zbyt mocno odznaczałby się retusz; dodałem nity, śruby, odciskałem takie ryflowanie, i wkleiłem taką kratkę (ona była na początku w formie druku), której prawie nie widać; malowanie jak widać trochę inne niż propozycja autora projektu (ale trafiłem dość przypadkowo jak przeglądałęm "kondratus" na wypowiedź autora projektu i on sam nie był przekonany do kolorystyki i szczegółów tego wózka); i raczej nie ukończę dioramki; nie ma fajnych figurek do pomalowania, a jakaś ściana czy peron w metrze to chyba muszę na świeżo po przeczytaniu właściwej książki, bo bez tego to wyobraźni brakuje; wózek akumulatorowy pozostał i wprowadzam do mojej galerii na kartówkach; pozdrawiam Marek

Model nie został jeszcze oceniony

Komentarze

 1. peter2024-03-03 16:51:27

  Super wykonany model drezyny i zrób resztę dioramy.

 1. Jacek-KP2024-03-03 11:10:03

  Ładnie zrobiony wózek. Porządne spasowanie i czyste klejenie. Podoba się twój pomysł. Czekam na ciąg dalszy dioramy.

 1. Kikol772024-03-02 08:44:53

  Świetny model a blachy ryflowane robia robote :) podstawka za to odstaje poziomem :D ten bruk jakiś taki sztuczny, poodgniataj łaczenia i przykurz lekko i będzie klasa Gratuluje ciekawego modelu :D PS z checią zobaczył bym taką dioramkę :)

 1. AndDi2024-03-01 21:02:43

  Świetny wózek (drezyna). Ja w przeciwieństwie do Ciebie bardzo lubię dioramy. Może to Ci pomoże i natchnie:

  https://www.youtube.com/watch?v=oeir3Pk0KHU

 1. haydee2024-03-01 19:48:48

  Nie no wykonanie super. Spasowanie, malowanie wszystko jak trzeba. Tylko to faktycznie taki samotny nie pasujący do niczego element. Przełam się i zrób resztę tej dioramki. Jeżeli resztę wykonasz na tym poziomie to będzie świetnie wyglądała. Pozdro.

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie