LEOPARD 2A4 1:16

WITAM. KORZYSTAJĄC Z CHWILI CZASU PRZY KOMPIE ZAPREZENTUJE MOJE DOTYCHCZASOWE WYPOCINY. ZASTANAWIAŁEM SIĘ JAKI KOLEJNY POJAZD WYBRAĆ Z MOJEJ KOLEKCJI. DO SKLEJENIA LEO 1:16 NAMÓWIŁA MNIE MOJA KOBIETA, PEWNIE ZE WZGLĘDU NA ROZMIAR :-) BAZA-LEO 1:16 GPM. PONIEWAŻ WIĘKSZE SKALE MAJĄ TO DO SIEBIE ŻE WYDAJA SIĘ "GOŁE" CHCE GO TROSZKĘ WALORYZOWAĆ NA PODSTAWIE ZDJĘĆ Z NETA. NIE MAM CZASU NA WSTAWIANIE ZDJĘĆ CO KILKA DNI, A PREZENTOWANA PRACA TO OWOC  PONAD 3 MIESIĘCY-BRAK CZASU. POSTAWIŁEM SOBIE ZA CEL DO BAJEROWANIE SILNIKA I JEGO KOMORY. MIAŁEM NIE LADA PROBLEM ŻEBY UPCHNĄĆ POD SILNIKIEM DRĄŻKI SKRĘTNE .OPRACOWANIE MODELU PRZEWIDUJE PRÓŻNIE W KOMORZE, NIE LICZĄC SAMEGO SILNIKA KTÓRY JEST W WERSJI BLOKOWEJ I JEGO MOCOWAŃ NA BOKACH PRZEKŁADNI. PRZEDZIAŁ KIEROWANIE TAK ŻEBY NIE ODSTAWAŁ NAKŁADEM PRACY OD TYLNEJ CZĘŚCI. MOCOWANIA PRZEWODÓW DO KADŁUBA DOPIERO WYKONAM.  MAM NADZIEJE ŻE TERAZ JUŻ POLECI Z GÓRKI. 2 PIERWSZE FOTKI TO ZDJĘCIA ORYGINAŁU KTÓRE NA TYM ETAPIE PRAC SŁUŻYŁY ZA WZÓR. OBUDOWY WENTYLATORÓW I RYFLE CIĘTE LASEREM NA ZAMÓWIENIE. FOTEL KIEROWCY TO TAKI MÓJ PATENT TEKTUROWE SZLIFOWANE KOPYTO I NACIĄGNIĘTA NA GORĄCO ALA SKÓRA Z PLASTIKOWEJ KROWY:-). ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KILKOMA FOTKAMI I PROSZĘ O SUGESTIE W TYM TYCH KTÓRZY GO JUŻ SKLEJALI  BO WIDZĘ ŻE NIE JEST TO ZBYT DOKŁADNE OPRACOWANIE. TYLNA CZĘŚĆ KADŁUBA NIESPASOWANA DŁUGOŚCIĄ Z GÓRNĄ BURTĄ I BOKIEM WANNY DO KTÓREJ MOCUJE SIĘ ZAWIESZENIE. SAM SILNIK RÓŻNI SIĘ PROPORCJAMI. I PRZEDE WSZYSTKIM ŻEBY NAPRAWDĘ DOBRZE WYGLĄDAŁ, TO TRZEBA ZACZĄĆ OD BLOKU SILNIKA V12 A NIE SZEŚCIANU. BRUDZENIE WNĘKI SILNIKA ZROBIŁEM NA WYROST, BO JAK WIDAĆ TAM PANUJE PRAWDZIWA NIEMIECKA CZYSTOŚĆ I DOKŁADNOŚĆ :-) SPAWÓW TEŻ  TAM NIE ZAUWAŻYŁEM. MOŻE SĄ OD WEWNĘTRZNYCH STRON, W KAŻDYM RAZIE TO NIE RADZIECKIE WYKONANIE, GDZIE PEŁNO NIEDOKŁADNOŚCI W SPOINACH  I DEFEKTÓW W ODLEWACH. WIEŻA TAKŻE ZMODYFIKOWANA, WZMOCNIONA, DODANE ŚCIANY WEWNĘTRZNE TAK ŻEBY NADAĆ WRAŻENIE GRUBEJ ŚCIANY PANCERZA. NA DOLE WIEŻY DODANE ELEMENTY IMITUJĄCE ŁOŻYSKO. LUFA Z PAPIERU WZMACNIANA KRĄŻKAMI TEKTURY ŻEBY ZACHOWAŁA OKRĄGŁY PRZEKRÓJ, IMPREGNOWANA CJANOAKRYLEM I SZLIFOWANA. JEDYM SŁOWEM MODEL BUDUJĘ TAK ŻEBY BYŁ MOCNY I SOLIDNY. JAK PRACE POSUNĄ SIĘ WYRAŹNIE DO PRZODU I ZNAJDĘ CHWILĘ CZASU TO ZAMIESZCZĘ KOLEJNE FOTKI. POZDRAWIAM.

Witam. Korzystając z chwili wrzucam trochę fotek. Udało mi się wyprowadzić bryłę kadłuba i wieży. Wykonałem mocowanie wahaczy, same wahacze z tłoczeniami i koła nośne oraz napinające. Koła szpachlowane tak żeby wyglądały realistycznie.

Witam. Na prośbę kolegi po fachu z łódzkiej sjesty modelarskiej zamieszczam specyfik którym był potraktowany Leoś. Dodam że to żadna nowość chyba że w modelarstwie kartonowym, ponieważ to zwykły podkład wypełniający  potocznie zwany filerem jakiego używają blacharze lakiernicy jak klepią nowy wrak sprowadzony do kraju że niby Niemiec płakał jak sprzedawał :-)

Rezultaty 0 - 3 z 3 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez tulipan740i

tulipan740i
Jestem klubowiczem od 2015-08-16