Su-27 Flanker

Witam to znów ja oto mój kolejny model czyli MM-4,5,6/2003 Su-27B. Kleiłem 2 egzemplarze  MM-10,11/96 i flymodel ale postanowiłem skleić jeszcze ten jeden egzemplarz ponieważ według mnie jest to jeden z najpiękniejszych samolotów współczesnych i jeden z moich ulubionych :)Będę się posiłkował relacją Wojtka, którą zresztą pilnie śledziłem, oraz wykorzystam jego pomysł który stosuje przy klejeniu Tomcata, tzn już zeskanowałem część arkuszy, które wydrukuje i będą służyć do podklejania jako paski oklejające wręgi. Do modelu dokupiłem koła i kabinkę. Narazie za dużo nie zrobiłem, podkleiłem wręgi kadłuba, oraz wyciąłem i wyretuszowałem kilka elementów poszycia kadłuba :PS mam nadzieje że uda mi się zobaczyć na żywo tą piękną maszynę na Airshow w Radomiu 30sierpnia, ponieważ po raz pierwszy mają do nas na pokazy przylecieć "suczki" , tyle że ze względu na kryzys nie wiadomo czy napewno pokazy się odbędą ale mam nadzieje że tak :)

Biuro konstrukcyjne OKB Suchoja ruszyło pełną parą. Właśnie zaczęła powstawał przyszła duma Rosji :D Dzis nieco zrobiłem powstał przód suczki oraz wnęka podwozia przedniego:miałem dzisiaj jeszcze zacząć wnętrze kabiny ale już za bardzo zmęczony jestem, jutro mam nadzieje ze budowa będzie kontynuowana :) pozdrawiam

Mimo niedzieli prace w zakładach lotniczych idą pełną parą :D. miała dziisaj powstać kabina ale nie powstała :P ale za to powstał prawie cała górna powierzchnia kadłuba i część dolnej oraz komory podwozia głównego i część jednego silnika. Budując ten model bardziej niz na schematy budowy i opis patrzę na relacje Wojtka i staram się unikać błedów które mu sie wkradły. Puki co jestem wmiare zadowolony z tego co udało mi sie zrobić. Opracowanie bardzo mi się podoba, elementy poszycia jak narazie idelanie pasują, jedyne zastrzezenia mam do błedów w schematach oraz papier w tym modelu jest dość delikatny. Oto co dzisiaj zrobiłem :PS co do rozmiarów modelu to nie mam danych ale zmierzyłem moją poprzednia suczkę z wydawnictwa Flymodel to ma około 63 cm długości i 45 rozpiętości więc coś koło tego będzie :)

Witam, dzisiaj kolejny dzień relacji. Zacznę od tego ze dzisiaj już nie było tak kolorowo. Wojtku masz rację, chwaliłem model ale opracowanie jego jest niedopracowane właśnie pod tym kontem że ciężko zachować symetrię, według mnie powinna być jedna, dwie wręgi wzdłuż kadłuba które to by usztywniły kadłub i pozwoliły zachować symetrię. Niestety dzisiaj cały dzień wojowałem z silnikami bo właśnie nie trzymały symetrii, na szczęście były niewielkie odchyły wlaściwie ostatni segment tylko musiałem z jednej strony odrywać. Wydaje mi się że źle nie wyszło. Na zdjęciach komora kabiny, początek ostatniej sekcji kadłuba oraz to co przy modelu zrobilem a wiec silniki i dysze wylotowe. Dysze narazie tylko załozone na przymiarkę, jutro zajmę się o ile czss pozwoli tyłem kadłuba i wlotami powietrza. Pozdrawiam

witam ponowniePiotr na dzisiaj jego długość to 66 cm ale już nie wzrośnie za bardzo, jedynie o jakiś 1-2 centymetry jak dojdzie antenka radaru na dziobie. Co do błedów to pisałem wyżej, ogolnie to części pasują idealnie lecz jest to naprawdę trudny model, trzeba sie sporo namęczyć przy formowaniu części i strasznie ciężko zachować symetrię, ja bardzo na to uważałem mimo to jednak wyszedł minimalny odchył od symetrii, na szczęście mało widoczny ;). A inne błedy to trochę pokopane rysunki montażowe - trzeba uważać. Dzisiaj zrobiłem tył kadłuba, pare d#pereli i dwie podkadłubowe belki uzbrojenia :

lecimy dalej  Dziś zrobiłem wloty powietrza, wewnętrzne części skrzydeł oraz stateczników pionowych oraz wkleiłem obudowę kabiny, narazie jeszcze bez przyrządów ;)

Gofer jutro albo w sobotę wrzucę lepsze fotki w dzień jak sie suczka prezentuje, bo dzisiaj już nie zdąże. Dzisiaj zająłem sie skrzydłami. Na zdjęciach prawy i lewy płat, lotki, oraz belki uzbrojenia na końcach skrzydeł. Zdjęcia samolotu ze skrzydłami w jednej pozycji ponieważ dopiero schną :)

Dzisiaj krótko stateczniki poziome i pionowe :

ehh jaka ona piękna  niech sie wszystkie efy, miraże i gripeny schowają :Ps. stateczniki poziome jeszcze nie doklejone więc mogą nie być idealnie jeszcze dopasowane. Info odnośnie możliwości zobaczenia tej pięknej maszyny : Airshow w Radomiu się odbędzie już oficjalnie potwierdzono i prawdopodobnie zobaczymy te ślicznotki w pokazie dynamicznym a w zasadzie w dwóch pokazach bo mają przylecieć z Białorusi i Ukrainy więc będzie ciekawie

witam dzisiaj zabrałem się wreszcie za kabinkę oto co udało mi się zrobić, wieczorem może dokończę: Sebastian jeśli uda mi się pojechac to fotki napewno będą. puki co mogę się pochwalić fotkami z zeszłego roku z mińska może Ci się przydadzą :

kabina skończona :

witam po trzydniowej przerwie w relacji ale budowa była prowadzona tyle że chciałem wkleić fotki jak skończe podwozie główne oto ono :golenie podwozia głównego wyszły tak sobie ale myśle że nie ma tragedii, koła gotowe z Gomixu zamówione.Zrobiłem też jedną klapę podwozia głównego :zacząłem też w poniedziałek robić pierwsze 2 rakiety ale jak szybko zacząłem tak wieć budowa rakiet narazie odłożona pozdrawiam :)

witam dzisiaj odłożyłem narazie dalsze prace nad podwoziem zabrałem się za rakiety, puki co zrobiłem 3 razem z belkami na których są one zamocowane. Jeszcze muszę poprawić głowice bo troszkę mi się ubrudziły:)

Witam ponieważ wczoraj nie działała stronka MM to dzisiaj pokaże co zrobiłem:Przednie podwozie i klapy :I po zamontowaniu :druga goleń podwozia głównego jeszcze bez klap :a oto suczka juz na własnych "nogach":dodatkowo wykonałem 4 rakiety będące na końcach skrzydeł w tym dorobiłem 2 bo w opracowaniu jest 8 rakiet a samolot ma belek na uzbrojenie 10 więc dwie dorobiłem. Zostały do zrobienia 3 rakiety klapy lewej goleni oraz kilka drobnostek a więc relacja zbliża sie ku końcowi i powoli zaczynam myśleć co następne i mam pewien dylemat może mi podpowiecie, narazie mam na oku te :z tym że tak do MiGa mam już kupione kabinkę i koła ale to opracowanie średnio mi się podoba i on jest podobny do suczki, do Efa nie mam jeszcze kabinki a do Bryzy mam trochę uprzedzeń bo z tego co wiem są niedokładności w niej, i stąd mały dylemacik. Proszę o komentrarze może mi pomożecie, ale możliwe że zaprezentuje coś innego czego na forum ani w galerii nie ma jeszcze ;)

oto wspomniane wcześniej 4 rakiety :rakiety pod skrzydłami zamontowane oraz klapy lewej goleni :oraz całość na tym etapie budowy :i to na dzisiaj tyle. Jutro rusza budowa dalszych rakiet ( zostały 4 - 1 zrobiona, 1zaczęta i 2 jeszcze nie rozpoczęte). Wojtku co do owiewki kabiny była odrywana i lekko patrzę od dołu jest troszke "pogięta" przed skończeniem napewno poprawie ale w rzeczywistości nie wygląda to tragicznie :) pozdrawiam

witam dziś kolejne rakiety. Tym razem dwie na środku kadłuba :i zamontowane na samolocie :zostały jeszcze dwie do zrobienia a właściwie jedna bo jedna już gotowa pozdrawiam :))

dzisiaj ostatnie dwie rakiety :i całość uzbrojenia :zostało jeszcze parę "d#pereli" i kosmetyka i koniec :)

witam ponownie i dziękuje za miłe komentarze :) dzisiaj ostatni post z budowy a właściwie zdjęcia skończonego modelu. Zdjęcia robiłem między 2 a 3 warstwą lakieru :a tutaj w towarzystwie suczki wykonanej pare lat temu z wydawnictwa Fly model:ciekawostką są numeru boczne samolotów su z Flymodel ma numer boczny 42 a z MM ma numer 41a tutaj w towarzystwie starszych suczek czyli Su-22 i Su-24:Su-24:Su-22:i cała formacja suczek:teraz wracając do tego co będzie następne to nie będzie to żaden z trzech modeli o których pisałem wyżej a także żaden z tych które prezentowalem w temacie "modelarski Arsenał", tylko będzie to model z kolekcji mojego ojca ale tez zza wschodniej granicy i będzie to albo  Mi-24D Hind :lub MiG-23:Hinda ani Miga-23 nie ma na forum, w galerii są migi-23 ale chyba nie tego wydawnictwa, a Mi-24 nie ma nawet w galerii i chyba od niego zacznę a Wy jak sądzicie od którego zacząć ?pozdrawiam PS dzisiaj postaram się wrzucić do galerii wahadłowiec jak i Suczkę :)

Rezultaty 0 - 18 z 18 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez bombel

bombel
Jestem klubowiczem od 2008-02-18
:)