Junkers Ju-87 Stuka

Witam będę relacjonował wam budowę mojego 9 modelu.Będzie on prezentem dla mojego taty na urodziny, i dlatego postanowiłem poprowadzić relacje bo nie będę mógł korzystać z jego pomocy.Liczę na to, że wy mi pomożecieNa początek okładka itp.P.S. model nie ma opracowanej kabiny ale obiecałem tacie ją zrobić sam.teraz pokaże co dzisiaj ulepiłem:Najpierw wiadomo podklejamy wręgi.pojemność opracowania to 4 arkusze A4 + 1 z którego robię wnętrze kabiny.pierwszy fotel pilota.teraz już dwa fotele pilota i strzelca.pierwszy segment z wnętrzem plastelinką uzupełniłem szczelinę bo wręga była ciut za mała(później dałem czarną a wywaliłem widoczną na zdjęciu pomarańczową)kabina w pełnej okazałości, sory za jakość fotki nie zauważyłem na aparacie.segment za kabiną.......I segment przed kabiną.Przy okazji pokaże wam model mojego taty, kolegę junkersa z Luftwaffe.Piszcie co myślicie.

Witam dziś drugi dzień relacji skleiłem dziś dwa segmenty, co zaraz wam pokaże.Po sklejeniu poszycia pasowałem wręgi i wyszła tak szpara podczas gdy z drugiej strony wręga.........pasowała idealnie, chwile myśląc się skapnąłem że wręga 1a musi być dalej i oto efekt:Dokleiłem kolejny pasek poszycia i pasuje.potem dokończyłem segment(łączenie nie jest idealne ale dla mnie zadowalające)Teraz złączyłem segmenty i niespodzianka (sory za jakość gdy chciałem potem poprawić zdjęcie siadły mi baterie)To już piąty segment.....I 5 segmentów od dołu, dla ciekawskich samolot ma już 29 cm długości.

Dziś kolejna porcja zdjęć z mojej pracowni zapraszam.ogon przyszykowany do wklejenia.i na miejscu kółkiem zaznaczyłem szparę która na następnych zdjęciach zniknie...........ale ta raczej nie zniknie.I proszę po szparze ani śladu.pierwsza cześć osłony....i na miejscu trochę zamazane sory.części lewego statecznika.i już wklejone.Części prawego....I obydwa.wlot do silnika.zielona linia-oznacza ile zabrakło poszycie,niebieska linia którą wyznaczył autor,P.S. z drugiej strony jest tak samo.elementy wlotu nr.2i wklejony, niestety trochę brakło z lewej strony.szyna z wlotami.I na miejscu.Zaznaczyłem białe pola jedno to wina przesunięcia , a druga za krótkiego wlotu.

Witam model zaczyna nabierać wypieków z resztą sami zobaczcie.przedtem pokazałem szynę z wylotami teraz samą.i na miejscu.śródpłat, zaraz przedstawię bliżej budowę robiąc drugi.wręgi.i cały sklejony calutki.teraz razem z kadłubem.Budowa skrzydła.a tak wygląda po wklejeniu.myślę że wyszło całkiem nieźle , a wy co sądzicie??

Witam dziś kolejny dzień zmagań ze stukasem dziś kołpak i drugie skrzydło:sam kołpak...... ......i same śmigiełka.Teraz całość myślę, że wyszło nieźle.Przechodzimy do skrzydła-stelaż.I gotowe.Piszcie jak wam się to podoba po mojemu jest całkiem całkiem.

Witam się zwami po raz kolejny, przez ostatnie dni robiłem podwozie i przy okazji pokaże krawędź skrzydła o której zdjęcie mnie ktoś prosił.elementy podwozia głównego.i wszystko razem.(zrobiłem oczywiście takie dwa)Zrobiłem potem kółko ogonowe.i w kadłubie.czas na resztę podwozia.i podwozie skończone wystarczy tylko wkleić, ale to jutro, następna kabina.pozdro.

 Kolejny dzień pracowni-sory za moją nieobecność ale męczyłem się z kabiną, a przez parę dni nic nie robiłem.Na początek kółka już na miejscu.Potem wziąłem się za zabieg prostowania wlotu.myślę że teraz jest ok.przedtem robiłem kabinę , ale wylądowała w koszu i wziąłem do ręki bombę.głowica też nie wyszła i wylądowała w śmieciach.kolejne niepowodzenie.antena.wycięta osłona kabiny.reszta z szybkami.(zastosowałem patent z taśmą dwustronną o którym pisał gdzieś wojtek).

Sory za dodawanie fotek w "ratach", ale zaciął mi się fotosik i musiałem się pobawić i zapisałem aby tego nie stracić.Jedziemy dalej:tylna osłona musiałem kombinować- osłona miała być wypukła ale brakowało osłony.teraz dwie części razem.przymiarka na sucho.karabin.i cała gotowa owiewka.

Jedziemy dalej dziś zawędrowałem na 98% ukończenia modelu.przyszykowane osłony jednej brakuje bo wkleiłem ją szybciej.na miejscu jedna strona.i druga.zabieramy się teraz za lotki.teraz parę d*p*r*l*...........wracamy do lotek.Jak widać kolory nie wszędzie się zgrały.podwieszenie bomb pod skrzydłem.poprawiona głowica bomby.bombka i zaczep.Jak wam się to podoba piszcie, komentujcie.

Witam to przedostatni post.Samolot właśnie schnie jeśli uda się mu wyschnąć przed zachodem słońca to wyląduje dziś w galerii.Ostatnio go dozbrajałem i poprawiłem błędy.elementy jednej z bomb.jedna złożona(bomby zabrałem z Mosquito)Już wszystkie.Tak samolot prezentuje się w pełnym uzbrojeniu.i zostało tylko tyle.karabin(te żółte plamy to imitacja dziur po kulach i złuszczonej farby).zastrzały statecznikaP.S. statecznik jest prosto a jednak druty minęły wyzn. miejsce.Została galeria końcowa to już jutro albo jeszcze dziś.A następnym modelem będzie:niestety też nie dla mnie lecz dla wujka który suszy mi głowę abym mu coś skleił.pzdr.

bombki ukradłem z mosquito a junkers miał jeszcze 4 bomby pod skrzydłami co zaraz udowodnię.w tym celu wklejam kawałek instrukcji bomby przykleiłem w tym miejscu bo wydawało mi się najlepsze.czas na galerie końcowąMały Modelarz - Serwis Modelarski

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez IceMan

IceMan
Jestem klubowiczem od 2008-04-04
pancernik "Hiei" razem z tatą http://icemodels.vgh.pl/news.php - moja strona w necie