Eurofighter Typhoon, Bronze Tiger. IPMS-Austria

Rafale kiedyś zacząłem kleić bo to też piękna maszyna, ale poległem na wlotach powietrza, nie z mojej winy tylko opracowania. Ten drugi to 16 ze zbiornikami.

Zygfryd. Jak nie kleiłeś samolotów, sklej sobie testowo F16 od Yoav Hozmi. Jest darmowy, pieknie malowany a za instrukcje robią zdjęcia tak doskonałe, że nie potrzeba żadnego opisu. Naprawdę polecam. To nie będzie łatwa sprawa, ale znając Ciebie dasz radę i nabierzesz doświadczenia w samolotach. Masz tu 2 fotki tego modelu.

Pomalutku szykuję fotki do galerii.

Podajcie mi maile to wam wyślę w paczce, bo z jego strony trzeba ściągać każdy arkusz oddzielnie i zajmuje to czasu. Ale strony wam podam. Są 2 strony na której sa te darmowe modele. od Yoav Hozmi i od Yaron. (on dorabia podwozia do modeli Hozmiego. Podeślę wam tez foto instrukcję i linki do relacji z budowy. Mam wszystkie jego darmowe modele i kilka kleiłem. Naprawdę sama przyjemność z klejenia tak pięknie opracowane a instrukcja z fotek jest w dużej rozdzielczości i można ją powiększac- wszystko pieknie i jasno widać po kolei. Nie trzeba żadnych opisów. Opracowane są w skali 1 do 30, więc trzeba je drukować w skali 91% żeby były w 1 do 33., albo zostawic takie bo to nie wielka będzie róznica

Modele są w izraelskim kamuflażu,ale malowanie jest EXTRA! (przykładowe 2 strony z F-16) - łatwizna! Drukować na bloku Cansona 190g/m2 i prysnąć sprayem akrylowym przed klejeniem 2 razy. Powstanie taki satynowy leciutki połysk. i tylko kleić. Świetnie opracowane modele.

 

Wpisać w wyszukiwarkę index of Yaron, albo Index ofHozmi i macie stronę z której się ściąga

Jutro pójdzie

Koledzy, jest tylko jeden problem, o którym nie wiedziałem. F-16 od Hozmiego nie ma podwozia. On projektuje modele bez podwozia. Czasem Yaron dorabia do niektórych modeli, ale do f-16 nie ma. Mozna wykonać go "w locie", albo dorobić podwozie  (mam z innego Izraelskiego f-16 w 1do 33). Decyzja należy do Was. Poza tym pliki musicie sobie ściągnąć sami  i instrukcje ze stron, które podałem bo przez pocztę to nie przejdzie (za duże nawet po spakowaniu). Przez pocztę pójdzie to opracowanie z podwoziem, ewentualnie linki do relacji z budowy F-16 Hozmiego.

 

Tylko czy Koledzy chcą bez podwozia?

 

Tak, Azbest, masz racje. To tez izraelski ale nie od Hozmiego. Ma podwozie. Napisałem o tym, więc decyzja nalezy do chętnych Kolegów. Jak chcą miec z podwoziem to masz gotowe opracowanie. Ja tez mam chyba to samo w PDF z podwoziem, ale opis po ichniemu...

Od Hozmiego są darmowe, te w wykazie. Natomiast nie ma ci zaczynać dyskusji o legalności. Wiem, ze jak cos nabyłem legalnie to mogę to coś udostępnić lub dać , bo takie moje prawo. I na tym zakończymy1

Panowie, prosiłem na litość Boska, dajcie już spokój. Przynajmniej nie w tej relacji. Jak ktoś chce , to niech sobie klei pirata i to jego sprawa.

Zamykamy temat.!!!

Witam !. Zachciało mi się po dłuższej przerwie coś zdłubać. Spodobał mi się Typhoon, który niedawno pokazywał Manio, więc sobie takiego sprawiłem.  Jak zobaczyłem po rozpakowaniu to przyznam, że byłem w lekkim szoku. Format A3 na pięknym kredowym i metalizowanym papierze ( wydaje się dość cienki i delikatny). Przypomina wydanie Phantoma od Hala, którego kleiłem i poszło całkiem nieźle. Na wszelki wypadek podzieliłem arkusz z wręgam i istotnymi elementami i zrobiłem kopie na wypadek "W". 

No cóż. Spróbujemy to-to skleić. Jako pomoc mam 2 relacje, więc będzie się  czym podpierać.  Szybko to nie będzie, ale pomalutku zaczynam dłubanine. Zapraszam do pomocy. Może cos tam da się ulepszyć. (myślałem o dzielonym stateczniku i klapach, ale to dopiero wyjdzie.

Dzięki za ostrzeżenie, Na razie uczę się niemieckiego bo cała instrukcja jest w tym języku. Więc BITTE HINSETZEN! (dupen-klapen) w wolnym tłumaczeniu.

Ja,ja!

Dzięki Chłopaki za wsparcie. Trochę podchodzę do niego jak "pies do jeża", ale wiem, że jestem w stanie sobie z tym poradzic tylko aby chęci nie brakło. Skąd go wziąłem. Zapytałem na grupie "kartonowe perełki, kartonowe smaczki" na FB. Od razu zgłosił się kolego, który napisał mi, że ma nowy i może sprzedać. Podobno na stronie GPM też można było kupić. Tam kosztował 95 pln, mnie zaproponował kolega 80 +15 za przesyłkę. Musiałbym tylko poczekać 3 tygodnie bo model ma w Anglii. Zgodziłem się, wpłaciłem na podane konto i bez problemów po 2 tygodniach dostałem info, że model juz wysłany. Przyszło wszystko pięknie jak trzeba. Myślę, że trzeba próbować w GPM lub pytać gdzie się da.  Ja znalazzłem dzisiaj coś takiego. Nie wiem na ile to aktualne, ale dziwne bo ten mój w GPM ma format A4, a mój jest oryginał austyjacki w formacie A3. Moim zdaniem to błąd na stronie GPM-u.

Za kilka dni zaczynam budowę, więc poczekajcie cierpliwie, .teoretycznie powinno wyjść coś takiego...

Dzisiaj miałem niezłą pogodę, więc polowałem na takie ptaszki...

Zygfryd, pytałem tego kolege. Ma jeszcze typhona tylko tego szarego  jak na wcześniejszej fotce

Prosto na Tarnów B-777 Nordwind Air
Rezultaty 60 - 73 z 73 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez szaman

szaman
Jestem klubowiczem od 2011-03-05
Krótkofalowiec, modelarz, elektronik,mechanik, fotograf-to moje hobby przez całe życie.