Batyskaf

Witam

Po dłuższej nieobecności.

Budowa modelu już trwa chwilkę i wiec trochę już nadłubałem. Dotychczas zbudowałem kadłub i pracuję nad kabiną obserwacyjna. Jak na razie popełniłem jeden błąd. Wystąpiły małe kłopoty przy dziobie ale to z mojej winy . A błąd wziął się stąd, że najpierw do kadłuba wkleiłem kompletny szkielet dziobu niestety podczas wklejania jedna ze stron uciekła mi o jakieś 0,5mm co skutkowało tym że zabrakło poszycia cześć 6. Trzeba było niestety trochę poszlifować. Ale dało radę Więcej co to tego etapu budowy znajduje się Relacja. A że udało mi się przypomnieć dane do logowania to i tu relacja będzie już na bieżąco.

 

 

 

"Kulka" ukończona teraz na zdjęciach widzę że jeszcze w paru miejscach trzeba podmalować. Sporo rzeczy dodałem część przerobiłem. Myślę że ogólnie wyszło ok, ale  no mam małe ale. Nie do końca jestem zadowolony z oszklenia w rurze łączącej kopułę obserwacyjną z wejściem do batyskafu. Od spodu podkleiłem je tym co było imitacja oszklenia w wycinance i jakoś nie do końca to do mnie mówi. Przepraszam za jakość zdjęć chyba mój aparat nie do końca radzi sobie z białym przy sztucznym oświetleniu.

Jako że dół skończony (ster zrobię na końcu) przyszła kolej na wyposażenie górnej części kadłuba. I mam dylemat nitować czy nie nitować oto jest pytanie do Was. Nity na dolnej części kadłuba na włazach mają średnicę 0,9 mm i grubość bloku technicznego. Natomiast na nadbudówce myślę że jak już powinny być wykonane z zwykłego papieru do drukarki i o średnicy 0,7 mm taki jeden na próbę przyłożony do nadbudówki. Co Wy o tym sądzicie? Bedzie dobrze czy zostawić nadrukowane?

Miałem nadzieję o odciągnięcie mnie od tego pomysłu, ale nity będą.

Beata za jakiś czas wyjaśnie mój niebyt......

Zbyszek oj tam coś koło 1000

 

Nity nity i po nitach. Trochę się nadłubałem ale chyba jest ok. Jak już dłubałem to wydłubałem też pokrętełko i wypukły właz. w nadbudówce jest mały błąd. W tej wersji czyli otwartej wręgi w podstawie tam gdzie właz, mają inną numerację niż na rysunku oraz są trochę za wysokie. porobiłem też wszystkie ażurowe pomosty. Teraz powoli resztę bambetli trzeba dłubać.

Parę szczegółów przybyło coś co wygląda jak zawory bezpieczeństwa. Z drugiej strony "nadbudówki" mały babol projektanta powielony przeze mnie. A wystarczyło cały ten pomościk przykleić odwrotnie niż wskazane było na części 33 albowiem jest tam narysowana strzałeczka oznaczająca kierunek do dziobu. Autor źle to oznaczył ale żeby nie było na instrukcji obrazkowej części 33 są dobrze pokazane, jednak zgapiłem się i …….. jest jak jest. Na tym etapie dołożyłem i przerobiłem tylko rurki przy "nadbudówce"

To znaczy, że układałeś tę siatkę samodzielnie? Z czego, jak?

Jacek-KP


Jacek w miejsce zadrukowanych siatek wstawiłem taką pomalowaną siateczkę z tworzywa jak pokazałem na zdjęciu.

Szybkie pytanie do Was, co sądzicie o śrubie.

Dziękuje Szymon za dobre słowo.

Skoro uważacie, że może być to robię drugą. Kopułki dorobię malować nie będę bo tak jak Wojok zauważył śruby są białe

Trochę dodłubałem jeszcze zostało trochę drutów na górze do zrobienia oraz ster można wodować pierwsze w historii pływadło w mojej stoczni.

Dłubałem dłubałem i wydłubałem. Zapraszam do galerii. Niektórzy jeśli byli na fieście mieli okazję już do obejrzenia modelu na żywo.

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji
Udostępnij publikację:

Dodany przez Kurt

Kurt
Jestem klubowiczem od 2010-04-07
https://www.facebook.com/Modele.Kurta/