Witam Kartonki i Kartony

  1. PAN-KARTON 2023-08-04 20:48:55

    Od jutra urlop 10 dni będę po za zasięgiem.

    Od 15 08 szukajcie mnie na forum w innych postach. Nowe powitania mile widziane, zawsze odpowiem.

    Tu już i tak za dużo nie na temat...
    dziękuję wszystkim za aktywność w tym temacie.

    Nie jestem w stanie obejrzeć wszystkich waszych galerii "MODELE" ale sukcesywnie będę starał się kontaktować z Wami w różnych sprawach ! i vice versa !

    Pozdrawiam, Do poczytania/oglądania !

    Piotr A.N. PAN KARTON

  1. a.pokryszyn 2023-08-05 08:33:58

    Zatem udanego wypoczynku. 

    P. S. Gotowy Mustang w pełni zasługuje na pełnoprawną publikację w galerii. 



  1. Kikol77 2023-08-06 22:46:17

    Fajnie że dołączył kolejny samolociarz :)

    Trzymam kciuki za kolejne corez lepsze realizacje, ja też po powrocie (piec modeli temu). Ja wybrałem drogę mieszaną z jednej srtrony podróż sentymentalna i modele MM orginały z lat 80-90, z drugiej strony lapie się za nowe opracowania duzo bardziej zdetalizowane :)

    Jedno moge doradzić testuj, testuj i jeszcze raz testuj wszystko: kleje, narzędzia, materiały, techniki. Ja na ta chwile kleje klejem introligatorskim, nieco budaprenem, i cyjanoakryl teraz uczę się BCG, jeżeli chodzi o owiewki to jak do tej pory najbardziej zadowolony jestem z metody na taśme klejacą dwustronna :)

    To forum to kopalnia wiedzy, ja zakładam za każdym razem relacje z budowy i bardzo sobie cenie uwagi komentarze i podpowiedzi kolegów :)

    pozdrawiam

  1. Zbyszek001 2023-08-07 02:05:36

    Cześć kolejny nawrócony.

    Czytnąłem całąTwoją przywitalnię i nam tylko jedną prośbę. Nie zapaćkaj modeli kartonowych plastikiem czy wydrukiem 3d.

    Ok jest wielu którym to nie przeszkadza, dla mnie jednak to pójście na łatwiznę. I to bardzo.

    Powodzenia i świetnej zabawy.

  1. Jacek-KP 2023-08-07 21:57:31

    Cześć Piotrze.

    Nie witałem Cię wcześniej, bo nie zaglądam tu od dwóch miesięcy z przyczyn bardzo osobistych. Nie miałem zatem okazji się przedstawić.

    Cieszy mnie, że pojawił się kolejny "nawrócony na karton" :-) Ja "nawróciłem się" po 30 latach przerwy, też jestem fanatykiem kartonu i pasjonują mnie samoloty. Z przyczyn zawodowych kleję coś od czasu do czasu, bo brakuje mi czasu. Śmieszne zdanie mi wyszło. :-)

    Co do oklejania owiewek, to sprawdził mi się zarówno klej polimerowy jak i przezroczysty butapren. Butapren nawet lepiej trzyma, ale trudniej poprawić, gdy coś się popsuje, czy nierówno sklei. Wiem, ze są lepsze kleje, ale jeszcze nie wszystkie sprawdziłem.

    Pozdrawiam

    Jacek z Wielkopolski

  1. PAN-KARTON 2023-08-12 09:29:40

    Witam póki co Kolegów,

    Z urlopu nic nie wyszło pogoda pogoniła mnie z zaplanowanej wycieczki po górach. Ale sam się zastanawiam "no i dobrze" bo mogę sobie popracować z papierem. Z KARTONEM przepraszam z papierem to se można w kiblu popracować

    Rozpocząłem relację z budowy... ( Forum - Relacje z budowy )

    PZL P.55a to moje 4 dziecko po nawróceniu się.

    Nie będę zaśmiecał modeli drukiem 3D bo nie mam takich możliwości, a gotowce są drogie i uważam że mogę lepiej zrobić np. koła z papieru niż te z żywicy czy 3D, no i są z kartonu.

    Póki co przepraszam za warsztat fotograficzny. Nie przypuszczałem że się tak nakręcę na nowo do modelarstwa. Cierpliwie i po kolei będę starał się robić progres. Do tej pory robiłem zdjęcia ot tak - byle jak. Na zdjęciach w powiększeniu lepiej widać babole niż przez moje oczy. 2,00+ taka wada a dodatkowo używam okularów powiększających na głowę. ( typu czapka z daszkiem )

    Namawiacie do wstawienia zdjęć moich poczynań... hmmm ? Będzie chwila to zrobię jakąś sesję zdjęciową. Muszę jeszcze popatrzeć jak zrobić własną galerię na forum ( ? )

    Mam spore plany co do urządzenia miejsca na moje samoloty. Kiedyś za młodu wieszałem je pod sufitem... nie jest to praktyczne eksponowanie.

    Zawsze dziękuję za każdą radę, uwagę, krytykę i dany kierunek ! Nie ma Uczelni o kierunku Modelarstwo więc gdzie się uczyć jak nie od innych od lepszych.

    No to do roboty...

    Pozdrawiam Piotr

  1. Jacek-KP 2023-08-13 14:28:08

    Jeśli masz miejsce, to zmontuj sobie szafki na modle. Najlepiej zamykane szkłem lub pleksi. Niektórzy koledzy już pokazywali swoje zbiory w szafach tu na forum i na FB. Ja mam listwy na ścianie w gabinecie a większe modele w domku na działce.

     

  1. PAN-KARTON 2023-08-13 19:39:41

    Ja mam jeszcze inny pomysł. Pewnie niedługo zrobię krótką relację z tego projektu. Przygotowania w toku

  1. AndDi 2023-08-14 12:18:13

    Zrób taką gablotę żeby powiesić samoloty jak motyle

    Wiesz ile wtedy można ich tam zmieścić

  1. Sebastian01 2023-08-16 09:10:39

    Witaj Piotrze,

    Fajnie, że dołączyłeś powiększając grono kartonowych modelarzy. Fajnie też, że wybrałeś Kartonówki. Naszła mnie pewna refleksja, nie to, żeby to była jakaś reguła wykluczająca inne grupy wiekowe, ale bardzo często przy powrotach do naszego hobby pojawia się się liczba 30 (plus/minus) lat. Bardzo znamienne to jest, że wiele osób wraca do kartonowej pasji po 30+ latach. Ja też do tego się zaliczam. Ciekawe z czego to wynika. 30 lat to dużo. Widać jak wiele rzeczy się w międzyczasie zmieniło. Poziom detalizacji modeli, kleje, farby, wymagania. Tak, trzeba się uczyć na nowo i wypracować własne techniki. Życzę powodzenia i zapału w klejeniu.

    Sebastian

  1. PAN-KARTON 2023-08-16 11:34:02

    Dziękuję Sebastianie ze przywitanie !

    Podpisuje się pod Twoim tekstem na 100%

    Fakt nawracania się ludzi do modelarstwa winka zapewne w każdej sytuacji z czegoś innego. Tyle historii ilu Nas tu jest.

    Ale dobrze że jest taki "KLEJ" który posklejał nas do kupy - KLEJ o nazwie PASJA - tego się nie kupi.

    pozdrawiam.

Rezultaty 20 - 31 z 31 pozycji
Udostępnij temat: