Krążownik AJAX z JSC

  1. Jacek-KP 2024-04-10 15:28:01

    Ponieważ zniknęła moja stara relacja, zaczynam od początku.

  1. Jacek-KP 2024-04-10 15:33:25

    Model zaczęty gdzieś w pandemii i zarzucony przeze mnie. Nie wyszło mi usztywnienie burt. Pokrzywiły się od nadmiaru kleju i podkładek. Ale miałem sklejonych bardzo dużo drobiazgów z pokładu, więc postanowiłem go skończyć. Może nawet burty da się odrestaurować. W końcu nawet prawdziwe okręty były powgniatane i porysowane.

  1. PAN-KARTON 2024-04-10 15:45:26

    Jacku Ty i okręt ? Przynajmniej skala jak na Jacka przystało 

    Siadam i będę wiernie oglądał i oczywiście pisał I już pierwszy patent z patyczkami i gumką jest zaczerpnięty !

  1. jagdtiger2 2024-04-10 19:56:46

    Jacku Ty i okręt ? Przynajmniej skala jak na Jacka przystało 

    Siadam i będę wiernie oglądał i oczywiście pisał I już pierwszy patent z patyczkami i gumką jest zaczerpnięty !

    PAN-KARTON


    Broń Boże Piotrze nie zaczerpuj tego patentu i tobie Jacku również odradzam tak robić bo mogą się uszkodzić burty od dołu lub powyginać.

    dużo lepszym sposobem jest zrobić sobie ciężarki naprzyklad z grubej blachy 5, 10 mm i mając kadłub położony na równej powierzchni wszystko ładnie dociskają. JSC mają filmik na YouTube jak one wyglądają. Ja sobie takie zrobiłem i do modeli do linii wodnej są idealne.

    A jakiego kleju użyłeś że ci te burty tak wygięło, mnie się to nigdy nie zdażyło.

  1. Jacek-KP 2024-04-16 21:07:20

    Bez obaw - burty są wzmocnione. Podobnie wręgi. Projektant nie zakładał wprawdzie pogrubiania poszycia i wręg, ale ja wolałem nie ryzykować przy pierwszym takim modelu. Niestety kleiłem BCG i nie obciążyłem podczas schnięcia. No i wygło się ;-)
    Pokazuję archiwalne zdjęcia z montażu wyrzutni torped. Zrobiłem też fotkę żurawika do wyciągania samolotów. Zdjęcie na macie OLFA pokazuje teraz jakie to wszystko małe.

  1. Michał1978 2024-04-17 08:19:45

    Witam.

    Czy kolega nie myślał o zestawie laserowym z JSC jako dodatek, bardzo ułatwiają pracę i żurawiki lepiej wyglądają no ewentualnie samemu wyciąć.

  1. Jacek-KP 2024-04-17 10:49:12

    Dzięki za podpowiedź. Brałem pod uwagę dokupienie detali, ale ten model od początku ma charakter poligonu dla skali 1:400. Następnym razem (o ile zdecyduję się jeszcze na taką skalę) dokupię takie detale. AJAXa kupiłem w promocyjnym pakiecie bez dodatków. Z wydawnictwem mam dobry kontakt, więc wyciągnę od nich trochę więcej rzeczy.

  1. jagdtiger2 2024-04-17 11:36:27

    Jacku wiem ja się czułeś przy budowie wyrzutni torped 

  1. Jacek-KP 2024-04-18 10:43:16

    Dzieła zainstalowane, pontony też. Reszta drobnicy czeka w kolejce. Chyba będę zdzierał poszycie i położę nowe. Ryzykowny manewr, ale nie podoba mi się jak to zrobiłem.

  1. PAN-KARTON 2024-04-18 10:54:33

    Dzieła zainstalowane, pontony też. Reszta drobnicy czeka w kolejce. Chyba będę zdzierał poszycie i położę nowe. Ryzykowny manewr, ale nie podoba mi się jak to zrobiłem.

    Jacek-KP

    Bardziej trudniejszy niż ryzykowny, bo obracanie modelem z zamontowanymi elementami pokładu wymaga zrobienia czegoś w rodzaju odwrotnej podstawki pod model, dnem do góry. Czy tak to planujesz ?

  1. Jacek-KP 2024-04-18 15:07:56

    Model jest wzmocniony. Złapię od spodu ściskami modelarskimi lub wykorzystam trzecią rękę. Coś wykombinuję.

  1. PAN-KARTON 2024-04-18 16:02:40

    Model jest wzmocniony. Złapię od spodu ściskami modelarskimi lub wykorzystam trzecią rękę. Coś wykombinuję.

    Jacek-KP


    Jacek szaleje, i tu i tam. Lightning kontra Ajax. Chciało by się powiedzieć :

    - choruj Jacku, choruj...

    Ale jak by to mogło źle odebrane być  Więc zdrówka kolego i niech czasu przybywa proporcjonalnie do zdrowia

  1. Jacek-KP 2024-04-19 10:18:29

    Dzięki Piotrze. AJAX i Lighting to nie wszystko. Gdzieś tam po cichutku dokańczam Mustanga Mk Ia. Gdzieś mi się zawieruszyła owiewka więc zamówiłem drugą.
    Reaktywowałem modelarnię dla dzieciaków i starszych modelarzy właśnie po to, aby samemu zmobilizować się do składania modeli.
    A teraz do pracy, bo po pracy klejenia ciąg dalszy. Zobaczymy co wyjdzie pierwsze, ale obstawiam, że lighting. Jest najprostszy z tych trzech modeli.

  1. PAN-KARTON 2024-04-19 10:53:47

    Reaktywowałem modelarnię dla dzieciaków i starszych modelarzy właśnie po to, aby samemu zmobilizować się do składania modeli.

    Jacek-KP

    Widziałem na FB u Roberta K.

    A który to Konik Mk Ia ? z WAK ?

  1. Jacek-KP 2024-04-19 19:53:46

    Samolot Mustang jest autorstwa Marka Pacyńskiego wydany przez WAK. Tu relacja: http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4214,4,mustang-mk-1b-wak

  1. Jacek-KP 2024-04-27 21:46:36

    Przypomniało mi się, że w wycinance są dwie wersje krążowników. Zatem am zapasowe burty, które właśnie wyciąłem. Tylko muszę zmienić nazwę statku, zamalować nożyczki i będzie OK.

  1. PAN-KARTON 2024-04-27 22:05:10

    Przypomniało mi się, że w wycinance są dwie wersje krążowników. Zatem am zapasowe burty, które właśnie wyciąłem. Tylko muszę zmienić nazwę statku, zamalować nożyczki i będzie OK.

    Jacek-KP


    Może nie maluj a zrób wstawki ze starych burt do nowych, chyba że kolory są inne ? Sam nie wiem co wyjdzie lepiej

Rezultaty 0 - 17 z 17 pozycji
Udostępnij temat: