Mercedes Actros 1855

  1. Skorpion 2020-11-15 17:49:14

    Cześć !

     

    Kamaz na razie idzie w odstawkę , bo ciągnie mnie do ciężarówek szosowych :) No i nie mogąc się doczekać , postanowiłem skleić jeszcze raz Robura. Tym razem postaram się kabine troche lepiej dopracować , a przede wszystkim nie uzyję tego lakieru błyszczącego. Z gotowych elementów uzyję tylko gumowych opon , choc może wpadnie coś jeszcze , ale o tym później. Naczepa będzie najprawdopodobniej tak zwana burto-szmata. Budowę rozpocząłem od kabiny i...i na razie tyle.

     

    Do następnego...

  1. Jacek-KP 2020-11-15 19:40:44

    Czy drzwi kabiny będą otwierane?

  1. Skorpion 2020-11-15 20:06:03

    Czy drzwi kabiny będą otwierane?

    Jacek-KP



    Nie , nie będą.

  1. Zygfryd 2020-11-16 21:39:58

    Skorpionie u Ciebie jak na linii produkcyjnej  I zawsze ciekawie

  1. Skorpion 2020-11-16 22:22:54

    Zygfryd - nie przesadzaj :)

     

    Tymczasem wnetrze gotowe. Narobiłem się przy desce , żeby różnego rodzaju wneki i szuflady były , a i tak tego nie widać :)) Jeszcze dojdzie wenątrz taki daszek , to już w ogóle ciemno tam będzie , ale cóż :))

     

    Do miłego...

  1. Skorpion 2020-11-17 20:09:34

    Cześć !

     

    Kabiny ciąg dalszy. Zrobiłem boczne przetłoczenia i pas przedni. 

     

    To tyle , na razie...

  1. Szwagier 2020-11-17 20:25:43

    Na jaki kolor będziesz teraz malował? 

  1. AndDi 2020-11-17 20:26:12

    Czy drzwi kabiny będą otwierane?

    Jacek-KP

    Nie , nie będą.

    Skorpion

    To może chociaż szyby będą opuszczane?

  1. Skorpion 2020-11-17 21:34:01

    Szwagier - zamiar mam na czarno - biały ( tak jak na fotce ) , dół czarny , a góra biała.

     

    Andrzej - szyb w ogóle nie będzie ( bocznych oczywiście ) :)

  1. Szwagier 2020-11-18 00:38:01

    Właśnie w takich barwach one mi się najbardziej kojarzą. Biała kabina i ciemny spód do połowy. Fotele plastik? Czy mi się wydaje... 

  1. AndDi 2020-11-18 00:40:18

    Czyli opuszczone na stałe 

  1. Skorpion 2020-11-18 10:03:48

    Szwagier - fotele zaadoptowałem z jakiejś zabawki i trochę je zmodyfikowałem. Stwierdziłem , że i tak w środku będzie ciemno , więc się nadadzą :)

     

    Andrzej - dokładnie tak , jak w poprzednim Roburze , i większości innych modeli :)) 

  1. Skorpion 2020-11-18 15:36:09

    Cześć !

     

    Kabina zamknięta , szyba , jak zwykle , nie wyszła. Uzupełniam tył i biorę się za szlifowanie , no i malowanie :)

     

    Do następnego...

  1. Skorpion 2020-11-18 20:54:09

    No to tył zrobiony. Teraz szlifowanko i podkładowanko. Rewelacji nie ma się co spodziewać , ale działam dalej :))

     

    To do miłego...

  1. AndDi 2020-11-19 08:05:04

    Widzę, że zaślepki szyb bocznych podpisałeś sobie literką "w" co by nie zapomnieć wyjąć

  1. Skorpion 2020-11-19 09:04:29

    Widzę, że zaślepki szyb bocznych podpisałeś sobie literką "w" co by nie zapomnieć wyjąć

    AndDi



    Niech będzie , że tak jest :))

  1. Skorpion 2020-11-19 14:37:38

    Cześć !

     

    Pomalowałem kabine i tak jakoś mam mieszane uczucia. Wcześniej prysnąłem podkładem i wygladało , że wszystko jest ok , pomalowałem białą farba akrylową ( taka samochodową ) i wygląda to jakoś dziwnie , niby wszędzie pokryło , ładnie sie błyszczy , ale w niektórych miejscach kabina wygląda , jakby wystawały jakieś zgrubienia itp. , patrząc pod innym kątem jest dobrze. Z tyłu nie pokryło dobrze , mimo , że dałem trzy warstwy , ale w sumie dojdzie spojler i boczne owiewki , to troche to zacieni. Nic to , zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy dojdą różnego rodzaju pierdółki na tej kabinie , jeśli dalej bezie tak dziwnie , to zacznę od nowa :)

     

    Do miłego...

  1. pawelelka77 2020-11-19 20:29:59

    Cześć !

     

    Pomalowałem kabine i tak jakoś mam mieszane uczucia. Wcześniej prysnąłem podkładem i wygladało , że wszystko jest ok , pomalowałem białą farba akrylową ( taka samochodową ) i wygląda to jakoś dziwnie , niby wszędzie pokryło , ładnie sie błyszczy , ale w niektórych miejscach kabina wygląda , jakby wystawały jakieś zgrubienia itp. , patrząc pod innym kątem jest dobrze. Z tyłu nie pokryło dobrze , mimo , że dałem trzy warstwy , ale w sumie dojdzie spojler i boczne owiewki , to troche to zacieni. Nic to , zobaczymy jak to będzie wyglądać gdy dojdą różnego rodzaju pierdółki na tej kabinie , jeśli dalej bezie tak dziwnie , to zacznę od nowa :)

     

    Do miłego...

    Skorpion

    Niby wszystko opisałeś a chciałem pytać czy to podkład?

    Marcin, moim zdaniem skoro modele szpachlujesz, to nie widzę innego wyjścia jak szlifowanie i poprawki. Biały kolor jest trudny do ogarnięcia....

    A szyba wyszła czysto..... 

  1. Skorpion 2020-11-19 20:51:24

     

    Niby wszystko opisałeś a chciałem pytać czy to podkład?

    Marcin, moim zdaniem skoro modele szpachlujesz, to nie widzę innego wyjścia jak szlifowanie i poprawki. Biały kolor jest trudny do ogarnięcia....

    A szyba wyszła czysto..... 

    pawelelka77
    No zgadza się , tylko nie wiem co mam jeszcze szlifować i poprawiać , wcześniej dałem podkład , i wyglądało ok , dopiero po pomalowaniu białym , wyszły takie kwiatki , tak jakby w niektórych miejscach tej farby było za dużo. Np. na tych łaczeniach dachu na bokach ( tych półokrągłych ) wygląda jakby szpachle spod farby przebijała , a tam jest gładko i podkład nie pokazał żadnych nierówności. Do tego , ona ( farba ) jakoś dziwnie sie błyszczy , w jednym miejscu mocniej , w drugim słabiej , i to też powoduje , że wygląda to wszystko jakoś dziwnie. Zrobię ja do końca , tzn. dokleje grilla , zderzak , te wszystkie blendy , listwy itp. i wtedy zobaczę , czy dalej wygląda to tak dziwnie , jeśli dalej tak bedzie , to zamawiam nową wycinankę i startuje od nowa. Szyba może i czysta , ale krzywa :(( Problemem może też być papier , to co kleje pochodzi z ksera , mojego papieru mi zabrakło , i skserowali na swoim , nie dość , że gruby , to strasznie błyszczący i łamliwy , no nic dajcie mi troche czasu na zrobienie tych dodatków i zobaczymy co dalej.



  1. Zygfryd 2020-11-19 20:55:50

    Błyszczący lakier, w dodatku biały taki już będzie. Delikatne załamanie i wszystko widać,a to nie blacha tylko karton. Do tego odbicia na lakierze dają dodatkowe złudzenie, że coś nie pykło.

Rezultaty 0 - 20 z 201 pozycji
Udostępnij temat: