Patronite - Kartonówki.pl

  1. Sebastian01 2023-06-13 10:48:11

    Koledzy i Koleżanki,

     

    Zupełnie przypadkiem wszedłem na stronę Kartonówek na Facebook i znalazłem tam informację o Patronite założonym przez Krzysztofa Trzcinkę: adres tutaj (przeczytajcie też opis na karcie Wizytówka). Jak widać utrzymanie takiego forum to wcale niemałe koszty miesięcznie. Patronite założone w grudniu ubiegłego roku, więc całkiem świeża sprawa. Z drugiej strony 6 miesięcy i ZERO wsparcia. Przykre, choć może to dlatego, że nie było o tym żadnej informacji tutaj na forum.

    Na Kartonówki.pl spędzam sporo czasu każdego dnia, czytam, uczę się od innych, prezentuję swoje modele. Nie chciałbym doczekać chwili, w której nasze forum zniknie z tak prozaicznego powodu jak koszty jego utrzymania. Dołączyłem do patronów. Wybrałem kwotę wsparcia 10zł/miesiąc. Niewiele, ale jeśli więcej osób się zdecyduje na tego typu wsparcie to będzie to na pewno dużą pomocą dla Krzysztofa i nadzieją na to, że przez wiele jeszcze lat spędzimy wspólnie czas na Kartonówki.pl :)

     

    Pozdrawiam Wszystkich,

    Sebastian.

  1. SlawekH 2023-06-15 09:51:46

    Ja chetnie bym pomogl, ale blokuje mnie Wielka Zapora Sieciowa. Ale moze uda mi sie znalezc innych chetnych do pomocy 

  1. Sebastian01 2023-06-15 12:02:00

    Sławek, dzięki. Promowanie tego sposobu wsparcia poprzez ogłoszony właśnie konkurs jest bardzo dobrym pomysłem. 

  1. SlawekH 2023-06-16 05:19:31

    Jak ktos posiada jakis kontakt do Krzyska to fanie by bylo go poinformowac o konkursie. Nie wiem jak na fecebooku, bo u mnie nie dziala, ale dobrze by bylo jakby jakas informacja sie tam tez pojawila na oficjalnym koncie. Za chwile pojawia sie nowe modele i info zniknie z pierwszej strony. Ja jeszcze wrzuce post w wydarzeniach. Trzeba pomoc troche Krzyskowi. Szkoda by bylo gdyby kartonowki zniknely. Naprawde jest to ladna, czysta, przejrzysta i czytelna stronka. Latwa i intuicyjna w nawigacji, z fajna spolecznoscia. Nie wiem jak innym, ale mi przypadla bardzo do gustu.

  1. AndDi 2023-06-16 07:19:47

    Fajny pomysł, nagroda na bogato

    Warto, aby Krzysiek się w to włączył. Można by stworzyć specjalną sekcję w Forum do tego konkursu  (to jest bardzo łatwe do zrobienia, wiem, bo już tak robiłem) i system głosowania (to już ciut trudniejsze). Napisz do niego na info@kartonowki.pl

    Może w regulaminie dodaj, że nie można głosować na swoje modele

    P.S. W modelach Tomka jest dużo takich które mają tylko po jednym żaglu

  1. Wojok 2023-06-16 09:46:03

    ...(to jest bardzo łatwe do zrobienia, wiem, bo już tak robiłem)...

    AndDi


    Hmm, a tak niejako przy okazji, to może od razu sprawę moderatora, czy moderatorów rozwiązać ? Może jest ktoś, kto by się tym miał ochotę zająć ? Jeżeli o mnie chodzi, to poparłbym każdego chętnego

  1. aragorn001 2023-06-16 16:43:19

    Warto wspierać ulubioną stronę modelarstwa kartonowego, dzięki za info, już dołączyłem do wspierających.

  1. aragorn001 2023-06-16 17:09:44

    ...(to jest bardzo łatwe do zrobienia, wiem, bo już tak robiłem)...

    AndDi


    Hmm, a tak niejako przy okazji, to może od razu sprawę moderatora, czy moderatorów rozwiązać ? Może jest ktoś, kto by się tym miał ochotę zająć ? Jeżeli o mnie chodzi, to poparłbym każdego chętnego

    Wojok


    A co niby taki moderator miał robić?

  1. Sebastian01 2023-06-16 18:54:58

    Warto wspierać ulubioną stronę modelarstwa kartonowego, dzięki za info, już dołączyłem do wspierających.

    aragorn001


    Super! To już trzy osoby są. Jeszcze Andrzej Pokryszyn (a.pokryszyn) odpowiedział na apel, ale się z tym nie afiszuje :)

  1. a.pokryszyn 2023-06-16 22:08:43

    Nie mogłem przejść obojętnie nad przedmiotowym apelem, a to wszystko dzięki wątkowi konkursowemu. Chociaż ostatnio się mniej udzielam, to nader często tu zaglądam "po cichaczu" i przyznaję, że po przeczytaniu lekko zmroziła mnie majacząca w oddali czarna wizja Naszego forum. Może jestem zbyt sentymentalny, ale zżyłem się i uważam, że nie można było inaczej. Zastanawiam się jeszcze nad sposobem rozpowszechnienia możliwości wsparcia finansowego. 

     

  1. Wojok 2023-06-16 23:12:39

     

    A co niby taki moderator miał robić?
    aragorn001


    A choćby przeniósłby taki konkurs z galerii w odpowiednie miejsce.

  1. SlawekH 2023-06-17 05:04:09

    A ja bym narazie nic nie przenosil. Poczekalbym chwile. Podejrzewam ze kilka osob jest przelotem, sprawdza galerie i co sie dzieje w pracowni pomijajac cala reszte. Ja tak bynajmniej robilem wczesniej   . Co do zmiany regulaminu, to nie che tam juz nic zmieniac. Moze znajdzie sie do tego czasu moderator i cos nam do glosowania zmajstruje bez mozliwosci glosowania na siebie. A jak nie to napiszemy to przed glosowaniem. Co do moderatora to widzialem, ze Sebastian01 i aragorn001 cos tam z html eksperymentuja w komentarzach pod konkursem. Maja zadatki na moderatora. Czasem ten, ktory nie chce jest lepszy niz ten, ktory chce. Nie, ze bym cos sugerowal. 

  1. aragorn001 2023-06-17 10:43:32

     

    Super! To już trzy osoby są. Jeszcze Andrzej Pokryszyn (a.pokryszyn) odpowiedział na apel, ale się z tym nie afiszuje :)

    Sebastian01


    Bardziej mi chodziło o to by zmobilizować innych naszych forumowiczów, zamiast nakupić modeli, które potem latami leżą na półkach (sam tak mam, teraz dużo swoich modeli wyprzedaję), jakby nie było odzewu to by się nikt nad tym nie zatrzymał ...

    Bardzo lubię naszą stronę kartonówki.pl, zaglądam codziennie, czytam, podziwiam, czasem coś napiszę.

  1. AndDi 2023-06-17 21:26:07

    A co niby taki moderator miał robić?

    aragorn001


    W sumie niewiele, przede wszystkim studzić rozpalone głowy, dbać o czystość polskiego języka, zwracać uwagę, żeby nie było wulgaryzmów, usuwać kontrowersyjne teksty, pomagać w miarę potrzeb forumowiczom, zakładać nowe kategorie, przenosić tematy do odpowiednich kategorii. I to chyba tyle, bo na więcej nie ma narzędzi, gdyż nie ma dostępu, nie można poprawić stałych tekstów na stronie, nie można w ramach ostrzeżenia zawiesić kogoś na 1, 2 lub 3 miesiące, nie można też zablokować forumowicza. Wszystkie te ostatnie rzeczy może zrobić tylko Administrator (Krzysiek), a kontakt z nim jest raczej utrudniony.


    P.S. No i chętny musi się zgłosić do Krzyśka i Krzysiek musi go zatwierdzić.

  1. AndDi 2023-06-17 21:37:17

    Co do zmiany regulaminu, to nie che tam juz nic zmieniac. Moze znajdzie sie do tego czasu moderator i cos nam do glosowania zmajstruje bez mozliwosci glosowania na siebie.

    SlawekH


    No to Ci którzy zdecydują się na mniejsze jednostki Seahorsa, to nie dostaną punkciku za żagle . To jest dyskryminacja małych jednostek .

    Co do tego głosowania, to moderator nic nie może zrobić, gdyż nie ma takich uprawnień, to może tylko Administrator (Krzysiek). No chyba, że Krzysiek coś by zmienił w uprawnieniach dla moderatora, ale to już jest grzebanie się w kodach i duże ryzyko, że coś by mogło polecieć, szczególnie jak się nie zna strony od podszewki (od początku tworzenia).

  1. Wojok 2023-06-18 08:50:59

     


    ...To jest dyskryminacja małych jednostek ....

     

    AndDi


    Jest to również dyskryminacja osób nie chcących finansowo wspierać Kartonówek

    Mało tego, dodatkowa punktacja za "rękodzieło", demotywuje do kupienia pełnych zestawów modeli.

    Oj Sławek, dostaniesz od Tomka po łapkach

  1. Sebastian01 2023-06-18 20:33:54

    Mamy czwartą osobę na Patronite/Kartonówki.pl. Po nazwisku można się domyślać kto to taki :)

  1. chilar 2023-06-18 20:56:42

    Też się przyłączam.  Czasy takie, że nie ma nic za darmo. A forum jest prawie bez reklam..jakieś minimalne są. Konkurs uważam super sprawa. Natomiast diabeł tkwi w szczegółach. Nie widzę tu w ogóle złej woli. Tylko dobrą. Ale np. w punkcie 1. Regulaminu coś tam w tle nie halo. Dlaczego do konkursu modele tylko Seahorse. (nie wiem kto funduje, nie jest tak wprost napisane). To raczej tylko zabawa, może niepotrzebnie zwracam uwagę i troche kwasu robię, natomiast jeśli się nie spinamy to może każdy żaglowiec kartonowy dopuścić do konkursu. Niektórzy modelarze mają już zakupione jakieś modele do szuflady. Ale najważniejsze to troche wesprzeć strone kartonówki.pl . Szczerze Wam koledzy powiem, że dopiero teraz pierwszy raz pomyśmałem o konieczności oplat za istnienie strony www.

  1. SlawekH 2023-06-19 06:13:52

    Oj Sławek, dostaniesz od Tomka po łapkach

    Wojok


    Oj dostane. Teraz to i bardziej 

    przeczytalem co napisal chilar i stwierdzam ze ma racje. Celem konkursu jest wsparcie kartonowek, a nie wydawnictwa Seahorse. Zmienilem w regulaminie na dowolne wydawnictwo i dodalem sugerowane podpunkty. Tak wiec wyciagamy co mamy w sufladach i zaoszczedzone srodki przeznaczamy na Kartonowki. 
    Konkurs to byla spontaniczna decyzja i bez wiekszego przemyslenia nad regulaminem. W sumie mozna zawsze regulamin troche dopiescic (mam nadzieje ze bedzie mi to wybaczone- szczegolnie aragorn001, ktory zaczal juz kleic i Ci ,ktorzy cos juz zamowili).

  1. Sebastian01 2023-06-19 07:54:05

    Co do moderatora to widzialem, ze Sebastian01 i aragorn001 cos tam z html eksperymentuja w komentarzach pod konkursem. Maja zadatki na moderatora. 

    SlawekH


    Bardzo to miłe, ale nie, podziękuję. Po tym co widziałem z czym musiał się użerać AndDi to ostatnią rzeczą, której ja w życiu potrzebuję, jest moderowanie Kartonówek. 

Rezultaty 0 - 20 z 40 pozycji
Udostępnij temat: