Luftwaffe 1946 - Focke Wulf Ta-183

  1. Kikol77 2024-04-08 09:11:09

    Ja też jestem pod wrażeniem wycięć w poszyciu :) Dobra robota!

    Generalnie bardzo fajnie to wyglada i bardzo ciekawy projekt. Jest co pooglądać :)

  1. Limaks 2024-04-08 23:33:36

    Patent z taśmą i nacinaniem godny zapamiętania. Fajnie idzie. 

  1. PAN-KARTON 2024-04-09 07:51:47

    Weekend + dzień i ledwo można się zorientować co kto kiedy... wróciłem

  1. mirkuch 2024-04-09 08:54:22

    Zapowiada się kolejny efektowny model. Super idzie:)

  1. haydee 2024-04-09 14:06:48

    Doszedł nosek. I znowu muszę pochwalić spasowanie poszycia. Nosek sklejony na styk bez żadnych wkładek łączących oraz docinania elementów. Zdjęcia przed i po kulkowaniu. W projekcie jest założenie, że wnęki pod działka są zwijane z papieru, poszedłem na łatwiznę i dociąłem je z rurki ABS. Wiem, to nie papier i teraz mój model już nie jest halal, trudno . W ogóle to chyba założę gdzieś w kafeterii wątek  kto co ostatnio ciekawego kupił i jak to się sprawuje. Może przez to wielu z nas uniknie zakupu rzeczy które są niepraktyczne. 

    No ale wracając do noska. Wpasowany w niego jest kanał wlotu powietrza, tu wszystko pasuje, muszę go jeszcze tylko dogładzić z bcg. Następnie spasowanie z kadłubem, tak jak w przypadku reszty poszycia pasuje idealnie.

  1. KARTOM 2024-04-09 15:19:06

    Nosek wyszedł mistrzowsko. Pozazdrościć takiego noska

  1. PAN-KARTON 2024-04-09 15:36:25

    A to są 4 wloty powietrza do silnika czy otwory strzelnicze ? Bo jak to pierwsze to po zaślepiałeś je i silnik się udusi, jak to drugie to samolot się sam zastrzeli . Pomysł z rurką godny zapisania.

  1. haydee 2024-04-09 16:43:19

    A to są 4 wloty powietrza do silnika czy otwory strzelnicze ? Bo jak to pierwsze to po zaślepiałeś je i silnik się udusi, jak to drugie to samolot się sam zastrzeli . Pomysł z rurką godny zapisania.

    PAN-KARTON


    Co więcej, zaślepiłem też wyloty łusek, kóre są na szarym segmencie. Czyli w grę wchodzi też zablokowanie automatu działka .

  1. mirkuch 2024-04-09 17:34:00

    No i ja dzisiaj powtórzę komentarz wow super to wygląda;) i zła wiadomość chyba będę musiał Cię pomęczyć o kulkowanie, jak przyjdzie do takiego momentu w moim modelu, bo zdecydowanie daleko mi do takich efektów

    Aa z ciekawych rzeczy: ta rurka to słomka? Czy coś jeszcze innego? Ja znalazłem w budowlanym ostatnio siatkę ścierną - chyba tak się to nazywa fachowo. Postaram się jak będę miał dostęp do kompa zrobić zdjęcie i wrzucić, bo wydaje mi się, że ta siatka będzie super patentem na takie kratkowane elementy - jest w miarę sztywna, drobne kratkowanie. Zobaczę jeszcze jak się to tnie, ale mam już jeden pomysł jak ją wykorzystać. 

  1. haydee 2024-04-12 14:19:16

     

    Aa z ciekawych rzeczy: ta rurka to słomka? ...

    mirkuch


    Cześć Mirek, to rurka cienkościenna z ABS. Kupiłem kiedyś na Aliexpres w różnych średnicach i są dosyć przydatne. Mają też plus, że nie są śliskie i dają się dobrze malować akrylami.

  1. haydee 2024-04-12 14:22:16

    Dziś dochodzi dysza silnika oraz jej zabudowa w kadłubie. Czy już pisałem jak ten model jest spasowany? 

    W projekcie jest to razem z ogonem doklejone do centralnej części kadłuba metodą na dwie wręgi, przerobiłem na jedną z paskiem.

  1. haydee 2024-04-16 13:06:25

    Dodany został ogon oraz wykonane stery kierunku i wysokości. Ster wysokości dokleję jak już będzie stał na kołach. Raz, że będzie z modelem jeszcze trochę obracania i nie chcę go urwać. Dwa, że na kołach będzie już można ustawić dobrze geometrię i zgrać ze skrzydłami.  

    No właśnie skrzydła, dosyć nietypowa konstrukcja oparta coś jakby o ramę. Miałem wątpliwości czy to się ładnie złoży i czy będzie stabilne ale okazuje się, że tak. Trochę je tylko wzmocniłem dodatkowymi paskami tektury. Dźwigary są jednak za długie i trzeba je było dobrze podszlifować. W projekcie końcówki skrzydeł są doklejane metodą na dwie wręgi do skrzydła. W ten sposób to nie wyjdzie bo jak pisałem dźwigar jest za długi o kilka mm. Ja je dokleiłem od razu do skrzydła na pasku łączącym i wydaje się być ok. 

  1. PAN-KARTON 2024-04-16 13:56:43

    Solidna porcja zdjęć Jak bym tu zajrzał jako niesklejający, to bym sobie pomyślał ale łatwe, fajnie sobie tak posklejać te części, nic trudnego

    Ale jak to naprawdę jest wie tylko ten co pociął trochę kartonu i próbował je połączyć tak, aby przypominało cokolwiek.

    W momencie kiedy model wychodzi tak poprawnie jak Tu, tajemnica nadal nie zostaje odkryta.

    A tak w skrócie : Piękne rzeczy tu się dzieją A M8 w nogach pilota dobrze wpasowana. Będzie mógł nogi wymoczyć

  1. haydee 2024-04-16 14:15:43

    Solidna porcja zdjęć ........ A M8 w nogach pilota dobrze wpasowana. Będzie mógł nogi wymoczyć

    PAN-KARTON

    No dla nas oglądanie budowy jest chyba ciekawsze niż sam gotowy model. Zawsze się możesz powtrącać co jest nie tak i podenerwować sklejającego .

    A z tą nakrętką to i tak fuks, że tam jest miejsce. Cały czas sobie powtarzałem wklej nakrętkę, wklej nakrętkę. I co? Okleiłem poszycie a nakrętka leży na macie .

  1. PAN-KARTON 2024-04-16 15:21:45

    No nie wiem, czy w tym "niebieskim" członie przednim upchnął byś nakrętkę ? Może ew. kulki z łożyska. W ostatniej chwili, ale lepiej tak niż miał by zachwycać w pozycji startowej, dziobem do góry.

    A nakrętkę to juz widziałem 2024-04-07 22:41:57 na zdjęciu 15.

  1. mirkuch 2024-04-16 17:08:41

    Dziękuję za odpowiedź z tymi rureczkami, bo mi umknęło. Widziałem w JSC mają ale pełne w środku więc nie wiem czy to to samo? 

    A sam model sobie z przyjemnością oglądam, bo dużo można popatrze: ten ma sam w sobie ciekawe rozwiązania + jak np w skrzydłach Twoje pomysły dodatkowo

  1. haydee 2024-04-19 09:51:33

    Wizualnie nie wiele ale zawsze coś tam do przodu. 

    Z dobrych rzeczy to gotowa kabinka jest dobrze spasowana i ładnie siada na kadłubie. Chciałem aby ramki jak najlepiej przylegały do poszycia. Trochę było z tym, podcinania i szlifowania i z tego jestem zadowolony. 

    Gorzej jeżeli chodzi o wnętrze. Z korekt to maskowanie tablicy trzeba było podciąć i tablica jest przedrukowana z białymi zegarami. Fabryczna była trochę za ciemna. Jednego mega turbo babola nie będę opisywać sami go znajdziecie. I tak, jestem gotowy na szyderę. Drugi to celownik. Do tej pory w projekcie wszystko ładnie się składało, nie miałem więc większych wątpliwości i leciałem z nim tak jak projekt pokazuje. Teraz jak na niego patrzę to myślę, że trzeba go było jednak zmodyfikować. GK, jak patrzę na twój to tylko się w tym przekonuję. 

    Jestem na to trochę na siebie zły i postanowiłem się jakoś ukarać . Padło na kolumny podwozia. W projekcie są szare bez polotu. Chcę je wykonać w jakimś błyskotliwym kolorze oraz zgrabnie złożyć. Nie będzie zwijania części z wycinanki ale formowanie z taśmy malarskiej. Na razie wychodzi fajnie. 

  1. PAN-KARTON 2024-04-19 10:07:38

    Wizualnie nie wiele ale zawsze coś tam do przodu.

    haydee

    Jak to nie wiele ? Piękny orzeł na złotych nogach !

  1. Piotr D. 2024-04-19 11:04:18

    Jednego mega turbo babola nie będę opisywać sami go znajdziecie. I tak, jestem gotowy na szyderę. Drugi to celownik.


    Zgaduję, że mega babol to wklejony złą stroną drążek sterowy. Nie przejmuj się, to praktycznie niewidoczne, poza tym dostrzegasz to głównie Ty sam. Też tak mam, jak coś spartaczę, to przysłania mi to cały model, mimo że jest praktycznie niedostrzegalne dla oglądającego.
    Za to nie wiem o co chodzi z celownikiem, wygląda ok.

    Ogólnie bardzo fajnie Ci wychodzi, kabinka czysta i przejrzysta. Będzie co podziwiać na koniec.

  1. haydee 2024-04-19 11:27:09

    Zgaduję, że mega babol to wklejony złą stroną drążek sterowy. ...
    Za to nie wiem o co chodzi z celownikiem, wygląda ok.

    ...

    Piotr D.


    Tak ten babol to drążek, nie wiem jakieś zaćmienie. A celownik mógłby być delikatniejszy i niżej połozony. Wyszedł taki trochę dziwaczny ale taki był w projekcie i nie pomyślałem przed wklejeniem. 

Rezultaty 20 - 40 z 79 pozycji
Udostępnij temat: