Witam

  1. MCode 2024-08-11 22:21:11

    Mój NIK-MCode co czytać można jako Nikodem.

    Chciałem się przywitać ze wszystkimi. Jestem tu nowy i nie skleiłem jeszcze żadnego modelu papierowego.

    Obserwuje i podglądam co robią użytkownicy tego forum od jakiegoś czasu. Postanowiłem się zarejestrować i być tu już oficjalnie.

    Czy zacznę sklejać? Póki co jestem przerażony ile trzeba posiąść umiejętności żeby kupić model, a co dopiero go skleić, może kiedyś?

  1. Kikol77 2024-08-12 09:12:13

    Witamy na forum :D

    Nie ma co się bać, napisz jakie modele cię kręca najbardziej a koledzy z forum podpowiedza co wziąc na mate jako pierwsze. 

    Jak załorzysz relacje to jestem pewien ze dostaniesz solidne wsparcie :D

    Pozdrawiam

  1. tulipan740i 2024-08-12 09:47:31

    Powitać. 

    Życzę mega frajdy z hobby i samych udanych modeli. 

  1. PAN-KARTON 2024-08-13 10:05:13

    Część i ode mnie  Namawiam do podjęcia wyzwania i sklejenia czegoś. Fan-tastyczna przygoda, a jak Cie wciągnie to po deskę i to w obu przypadkach. (*)

    W wolny weekend spróbuj przeczytać całe forum, warto ! A czytając wynotuj sobie porady i techniki. Potem nie musisz szukać. W swoich notatkach prościej cos znaleźć.

    I pytaj, pytaj tu naprawdę są wspaniali i pomocni ludzie ! 

    (*) albo po deskę grobową, albo jak szambo wylejesz to po deskę kiblowa. Reszta zależy od Ciebie. 

  1. Jacek-KP 2024-08-13 14:02:54

    Cześć Nikodem.
    Jestem ciekaw, jakie modele preferujesz? Jest tu na forum sporo modelarzy "sklejaczy" i kolekcjonerów. Ja należę do obydwu kategorii. Są dostępne modele łatwe, trudne i bardzo trudne. Napisz, co chciałbyś wziąć najpierw na matę, a my Ci podpowiemy od czego warto zacząć. Prawie każde szanujące się wydawnictwo ma ofertę na niższym i na wyższym poziomie.
    Nie zastanawiaj się długo, tylko bierz się za cokolwiek. Jak chcesz zacząć od prostych, darmowych modeli, to mogę coś Ci podesłać do wydrukowania. Są oficjalne strony z modelami do pobrania za free. I nie chodzi i pirackie kopie, tylko legalne projekty do samodzielnego druku. Napisz na priv.
    Zatem - witaj w "Klubie Maniaków Kartonu" - pozdrawiam, Jacek P.

  1. SlawekH 2024-08-23 17:25:42

    Witaj na forum. Fajnie, ze dolaczyles do Nas. Biez smialo model pod noz, zakladaj temat w relacjach, a reszte Ci juz pomozemy .

  1. Zbyszek001 2024-08-26 22:03:32

    Część Nikodem. Bardzo fajnie że podoba Ci się to co robimy. Ja Ci proponuję nie idź tą drogą. Uciekaj puki możesz jak się wyciągniesz to już jesteś stracony. To fantastyczna zabawa. Nie ma nic wspanialszego niż stworzyć coś z niczego. Płaski papier parę kresek a dzięki Twojej eyobraźni talentowi chęci umiejętnościom . Budujesz rzeczy na które inni reagują opadem szczelny.

    Ale w sumie to nie o to chodzi. Chodzi o frajdę.

    Na koniec zacytuję mojego mistrza.

    Wszystko jest trudne zanim nie stanie się łatwe.

    Tu każdy kiedyś zaczynał. Każdy wywalił do kosza i to nie jeden model. Zatem już na starcie jesteś lepszy Ty nie masz tego doświadczenia.

    A co do pierwszego modelu.

    Najpierw pomysł co lubisz. Auta czołgi figurki samoloty okręty a może żaglowce. Czy jakieś scence fiktion. A kartonu można wszystko. Motory ciągniki lokomotywy. Jak już wiesz co chciałbyś zbudować zacznij od czegoś łatwego prostego dobrze zaprojektowanego.

    Może spytaj jaki model z określonego rodzaju. Są tu tacy co skleili kilkadziesiąt modeli i wiedza od czego zacząć.

    Zbiez kilka podstawowych narzędzi i do dzieła.

    Niech skalpel będzie z Tobą.

Rezultaty 0 - 7 z 7 pozycji
Udostępnij temat: