Konkurs Pabianice 5-6.10.2024

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 13:37:04

    Nakładają się terminy, ale to może i dobrze jest wybór i można się pojawić zawsze troszkę bliżej domu lub jak kto lubi...

  1. Manio89 2024-10-04 00:21:09

    Ktoś z forumowiczów wybiera się na Pabianice??.

  1. tulipan740i 2024-10-04 08:30:52

    Ja będę. Mam przysłowiowy rzut beretem, więc grzech nie zawitać.

    Konkurs bardzo dobrze się zapowiada tym bardziej jak na debiut. Już przez neta zarejestrowano blisko 700 modeli. 

    Paprykarz będzie uszczuplony o ekipę ze Szczecina bo także jedzie do Pabianic.

  1. Zbyszek001 2024-10-06 19:10:16

    Planowałem być zarejestrowałem modele. Ale śledzę relacje foto z łóżka. Witosa okazał swą moc.

    Gratuluję Grzesiek zapewne piękne dyplomy przywieziesz 

  1. Manio89 2024-10-06 20:49:35

    Parę fotek.

  1. Manio89 2024-10-06 21:01:46

    Kolejna partia.

  1. Manio89 2024-10-06 21:11:33

    I kolejna partia.

  1. Manio89 2024-10-06 21:19:33

    Kolejna partia.

  1. Wasia 2024-10-06 21:25:06

    Bogato i na wysokim poziomie. Widać, że nasze hobby ma się całkiem dobrze. Ciekawe czy ilość następców w postaci modelarskiej młodzieży dopisała choćby tak jak w Przysietnicy?

    Chyba wypatrzyłem na zdjęciach dobry motywator do szybszego zakończenia remontu mojej modelarni 

     

  1. Manio89 2024-10-06 21:34:20

    Raczej młodzież zawiedziona bo słyszałem dziewczynkę która się pyta taty czego ja nic nie dostałam trochę chamskie podejście do dzieci mój syn jest zadowolony bo z szafy mu wyciągnąłem stary model i dałem jako nagroda ale żal mi tych dzieciaków co nic nie dostali.

  1. tulipan740i 2024-10-06 22:57:57

    Raczej młodzież zawiedziona bo słyszałem dziewczynkę która się pyta taty czego ja nic nie dostałam trochę chamskie podejście do dzieci mój syn jest zadowolony bo z szafy mu wyciągnąłem stary model i dałem jako nagroda ale żal mi tych dzieciaków co nic nie dostali.

    Manio89

    Mariusz, nie oceniałbym tego jako chamskie podejście. Należy pamiętać, że to pierwsza edycja a chłopaki i tak pięknie ten konkurs ogarnęli od strony organizacyjnej. Rekordowa ilość modeli biorących udział w konkursie na skalę Polski bo 718. Na pewno nie było ich celem skrzywdzić tych maluchów. Takie nagrody pocieszenia to niewielki koszt mimo mocno ograniczonego budżetu podczas pierwszej edycji. Ze swojej strony obiecuje, że  poruszę ten temat. Jednak bywałem na wielu konkursach i to już organizowanych przez wiele lat gdzie również nie każdy maluch dostawał nagrodę pocieszenia. 

     

  1. tulipan740i 2024-10-06 23:47:28

    Mariusz, tak jak napisałem wyżej .Pewnie nie ma żadnego problemu nagrodzić każde dziecko, tylko po prostu mogło im to umknąć. Myślę, że brak nagrody dla każdego malucha nie wyniknął ze skompstwa, złośliwości czy chamstwa.  

  1. PAN-KARTON 2024-10-06 23:54:05

    Dzieci to Nasze skarby Narodowe i następcy pasji modelarstwa. Miejmy nadzieję że przejmą po Nas część wiedzy i pokitranych po strychach modeli.

    Ale dzieci mają dobrą pamięć i taki ruch od strony Organizatora nie był "chłytem matetindody" - pewnie odbije się to dopiero na 15 edycji, fakt pominięcia Młodzieży to inna bajka.

    Od dokładnie roku zjechałem wiele konkursów w całej Polsce w Pabianicach nie byłem. Byłby to pierwszy raz kiedy pominięto maluszki - trochę słabo i nieładnie

    Nie ma powodów zasłaniać się kosztami pamiątek, Ile tych dzieci było 100' ? Medal 3zł Dyplom drukowany 70gr... 

    Jednak co by nie mówić, wystrzelili z debiutem pod sufit. Odbiło się to echem

  1. tulipan740i 2024-10-07 00:26:37

    Nie ma powodów zasłaniać się kosztami pamiątek, Ile tych dzieci było 100' ? Medal

    KARTON

    A czy ktoś napisał, że organizator zasłania się kosztami pamiątek? 

  1. PAN-KARTON 2024-10-07 00:55:13

    A czy ktoś napisał, że organizator zasłania się kosztami pamiątek? 

    tulipan740i


    Takie nagrody pocieszenia to niewielki koszt mimo mocno ograniczonego budżetu podczas pierwszej edycji. Ze swojej strony obiecuje, że  poruszę ten temat.

    Tak to odebrałem, spoko ! Kolejna odsłona Pabianic będzie o kolejne +++ na okrzyk OK !
    A przy takim rozmachu znajdą się kolejni Sponsorzy, jak nie to sam ufunduje dla Dzieciaków zestaw "pamiątkowy" ( medal, dyplom sygnowany, wydruk darmowej wycinanki z netu... )

  1. tulipan740i 2024-10-07 01:03:26

    Tak właśnie napisałem w kontekście, że nikt się nie zasłania niskim budżetem. Podejrzewam, że nawet jakby zabrakło na to kasy to zrzutke z prywatnych środków byśmy zrobili, aby tych malców uszczęśliwić. Jak się organizuje taki konkurs to jest dużo spraw do ogarnięcia. Nie tylko kwestia nagród, ale również logistyka, kontakty ze sponsorami czy urzędem miasta. Łatwo coś przeoczyć jak się to organizuje pierwszy raz. Tak więc jest pole do popisu za rok. 

  1. PAN-KARTON 2024-10-07 01:48:21

     Tak więc jest pole do popisu za rok. 

    tulipan740i


    I na to liczymy, każdy z Nas kiedyś skleił pierwszy swój model. Jak sobie go przypomnimy to kąciki ust idą w górę !

    Za rok !

    Jest jeszcze jeden problem do przeanalizowania, znalezienie wolnego terminu, aby imprezy się nie nakładały.

    W ten weekend 5-6 X 2024 w Polsce były 4 imprezy modelarskie, ciasno ale to kwestia ustaleń...  i otwartego podejścia do sprawy.

  1. Wojok 2024-10-07 08:51:58

    Hmm, tyle się o tym mówi, i skoro tutaj się wywiązała taka dyskusja, to może ktoś mi wytłumaczy, po kiego grzyba namawiać dzieci do modelarstwa kartonowego ?

    Rozumiem - dziecko przychodzi: tata, chciałbym czegoś takiego spróbować. Jasne, nie ma problemu, jest tak, a tak, potrzebujesz tego i tego - próbuj, a ja Ci we wszystkim pomogę.

    Ale po co namawiać ? Po co o to zabiegać ? Czy jesteśmy pewni, że tego naprawdę chcemy ?

Rezultaty 0 - 19 z 19 pozycji
Udostępnij temat: