Lodołamacz Gardenga 1904 - pdf do pobrania

  1. arti01 2024-06-09 09:46:20

    Nie znalazłem bardziej odpowiedniego działu, to może tutaj.

    Chciałbym udostępnić moją wycinankę do pobrania za darmo. Parowy lodołamacz wiślany Gardenga 1904 w skali 1/400 do linii wodnej

    Wycinanka ma prostą instrukcję, rzuty, wersję kolorowania z cieniowaniem (nikt jej nie lubi ;)

    Model wstępnie skleiłem, ale, że słabo sobie radzę z modelarstwem to zapewne będą jakieś błędy - będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

    W planach mam jeszcze przeskalowanie go do 1/200, być może z częścią podwodną.

    Poniżej rendery i dwie przykładowe strony z pdf

    Link do pdf i rzutów w wyższej rozdzielczości: https://drive.google.com/drive/folders/1dwl5ibSQ09KsHscYT4ax0D0eWFjDd9Jq?usp=drive_link

    Link do innych moich modeli (w tym kuter B-12 prezentowany na tym Forum): https://drive.google.com/drive/folders/1CsDPvY4wQUMQqf86xre759vsRPcM8ct6?usp=drive_link
     

     

  1. PAN-KARTON 2024-06-09 11:20:13

    A czy instrukcja opowiada coś na temat pięknej tafli wody ?

    Napisz proszę jakich żywic użyłeś to tego wykonu ! i zdradź może jakieś techniczne tajniki zabawy z tym materiałem ? Efekt zajefajny !

    Thank you from the mountain

     

  1. arti01 2024-06-09 12:15:23

    Niestety, ale woda i obrazki tytułowe to rendery modelu 3D, moje umiejętności nie pozwalają dobrze kominu skleić a co dopiero zrobić model na wodzie :) Na razie czekam, aż ktoś, kto potrafi sklejać zrobi w tej wycinanki prawdziwy model, moje testy wstyd pokazać :)

  1. PAN-KARTON 2024-06-09 13:40:14

    Niestety, ale woda i obrazki tytułowe to rendery modelu 3D, moje umiejętności nie pozwalają dobrze kominu skleić a co dopiero zrobić model na wodzie :) Na razie czekam, aż ktoś, kto potrafi sklejać zrobi w tej wycinanki prawdziwy model, moje testy wstyd pokazać :)

    arti01


    Czekaj, to ja nie łapie ? Wrzucasz pdf. wycinanki w Twoim posiadaniu czy model jest opracowany przez Ciebie, ale go nie skleiłeś ?  Reklamujesz, publikujesz czy namawiasz ???

  1. arti01 2024-06-09 15:47:47

    Oki :) Pokazałem render modelu, na bazie którego przygotowałem wycinankę. Ponieważ moje umiejętności są w klejeniu modeli są jakie są, czyli są żadne, więc nie pokazuję tego, co testowo skleiłem. Jedyne co, to potrafię ocenić, że elementy powinny do siebie pasować. Nie reklamuję, bo nie chcę żadnej kasy za pobranie pdf, publikuję go i namawiam do użycia. W podobny sposób pokazywałem PDF z kutrem B-12 na sąsiednim forum i na FB, zresztą model tego kutra później był wykonany i prezentowany tutaj przez jednego z użytkowników Kartonówek

  1. PAN-KARTON 2024-06-09 22:29:20

    Jestem staroświecki ?

    Nie korzystam z innych forum, i nie ma mnie na FB... Całą wiedzę której potrzebuje do sklejania, czerpię z tego forum. Ludzie z ogromna wiedzą, wiedzą co wiedzą i wiedzą tą w miarę czasu i wiedzy dzielą się z nami. Wiedząc że zostawiają tu ogromną własną wiedzę o której dowiedzieli się pewnie, wiedząc gdzie pytać lub z własnej wiedzy !

    Wiedza = Doświadczenie

    A projekt taki jak Twój, jest pięknym przykładem dzielenia się wiedzą. Mam nadzieję że, ludzie się DOwiedzą co z tego można skleić, jak się dowiedzą !?

  1. Wojok 2024-06-10 02:04:19


    W planach mam jeszcze przeskalowanie go do 1/200, być może z częścią podwodną.

     
    arti01


    Hejka, liczę na to. Z częścią podwodną, gdyż jest nietypowa.

    Czterysetkę łyknąłem, dzięki

  1. arti01 2024-06-10 07:13:51


    Hejka, liczę na to. Z częścią podwodną, gdyż jest nietypowa.


    No to mnie właśnie przeraża :) Najpierw przeskaluję do 1/200 a w kolejnym etapie się będę drapał po głowie jak to dno dorobić :)

  1. arti01 2024-06-10 08:09:50

    Mam nadzieję że, ludzie się DOwiedzą co z tego można skleić, jak się dowiedzą !?

    Mam nadzieję, że ktoś z umiejętnościami go sklei i pokaże i że model zaprojektowałem tak, że da się skleić.
    Gdy go zobaczyłem na zdjęciach to od razu strasznie mi się spodobał. Ma też ciekawą historię, bo z lodołamacza
    na Wiśle skończył jako tramp w Afryce :)

     

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji
Udostępnij temat: