Tiger P po raz drugi.

  1. beata 2022-04-26 21:29:32

    Witam wieczorową porą.

    Na matę wjechał kolejny Tygrys P. Wydawnictwo to samo, co poprzednik, jednak opracowanie świeżutkie, bo z roku 2021. Ponoć jest lepiej opracowany oraz wzbogacony o detale. Co prawda tych detali za dużo nie widzę, ale błędy te same, co w wydaniu poprzednim. Tutaj mamy lepiej rozrysowane wręgi kadłuba oraz wieży. Ramki kratek wentylacyjnych mają wcięcia na śruby, a tego poprzednik nie miał. Trochę inaczej wygląda pokrywa włazu dowódcy. Są inne zawiasy. W tym modelu miałam identyczny problem z oklejką wieży, jak w poprzednim opracowaniu. Musiałam ją dociąć, i rozciąć żeby się dobrze ułożyła.

    wyciełam poszycie, aby uwidocznić podział blach dorabiałam wręgę jarzma, wycinankowa jest za mała, to ta po prawej te wcięcia na śruby dają do wiwatu, ale wyglądają obłędnie wieża jest solidna, ale i tak ją wzmocniłam tu cięłam oklejkę, bo nie chciała się układać osłona jarzma, wzmacniam wszystko, co się da tutaj oryginalna wręga plus moje wzmocnienie sposób na odlew, klej wymieszany z sodą przetarte papierem, i pomalowane tej kropki oznaczonej na czerwono nie powinno tu być kosz siedzi na sucho lufa klejona na styk, dwukrotnie zaglutowana hamulec wylotowy też z papieru, ale przetworzonego :-) gotowe, czas na detale
  1. tulipan740i 2022-04-27 22:04:12

    To zapowiada się kolejne dzieło sztuki z kartonu.  Kibicuję. 

  1. beata 2022-05-07 12:35:06

    Najgorsza robota za mną. Układ jezdny zrobiony.

    Koła jezdne nie są zbyt skomplikowane, ale się nasiedziałam przy nich. Musiałam je zrobić po mojemu. Przednie, i tylne koła przerobiłam. Znalazłam w necie, jak powinny wyglądać, i tak je zrobiłam.

    Dodałam trochę elementów żywicznych. Kupiłam gaśnicę, przednie lampy, tylną lampę notek oraz mocowania lin. Szekle metalowe. Narzędzia wykonałam sama. Trzonki zrobiłam z wykałaczek, i pomalowałam bejcą. Łom na burcie wystrugałam z patyczka do szaszłyków.

    Teraz najprzyjemniejsza część budowy, czyli malowanko.

    wersja wycinankowa moja wersja koła zewnętrzne koła wewnętrzne wahacze są uproszczone, ale zrezygnowałam z przeróbek, bo zasłonią je koła                            z do zasobników dorobiłam uchwyty
  1. beata 2022-05-08 15:38:56

    Zmalowałam gościa.

    Farby AK panzer grey. Podstawa malowania zrobiona. Teraz lakierowanie, a potem reszta brudzenia.

    w świetle dziennym wygląda zdecydowanie lepiej
  1. AndDi 2022-05-08 15:59:36

    No i proszę, myk myk, i model następny prawie już gotowy.

    Chyba teraz już Ci praca pozwala na hobby , a nie tak jak przedtem.

  1. tulipan740i 2022-05-08 19:02:52

    Tempo idzie w parze z jakością. Co prawda wolę nowoczesną pancerke, ale ja Twoje wykonanie zawsze warto popatrzeć. 

  1. tulipan740i 2022-05-08 19:14:12

    Tak z ciekawości zapoznałem się z tym Tygryskiem Porsche i doznałem lekkiego szoku.  Według Wikipedii pojemność zbiorników paliwa to  520 litrów. Zasięg droga 80-110 km, a teren 48-50 km? To prawda, że w terenie spalał ponad pół tony paliwa przez 50 km, czy to jakiś błąd? 

  1. beata 2022-05-08 19:51:49

    Ja się doczytałam ciekawszych rzeczy.

    Ten czołg, to była pierwsza hybryda na świecie. Oprócz dwóch silników spalinowych o mocy 320 KM każdy, w czołgu wykorzystano dodatkowo dwa silniki elektryczne o tej samej mocy. Teoretycznie dawało to moc 1200-1300 KM. W praktyce, silniki spalinowe napędzały generatory silników elektrycznych. Ciekawostką jest również to, że silnik był umiejscowiony maksymalnie z tyłu czołgu, i nie posiadał skrzyni biegów, gdyż napędzał tylne koła.

    Prawdopodobnie stosunek masy do mocy silników, powodował wyjątkową paliwożerność tego projektu.

  1. Wojok 2022-05-08 20:13:29

    Ciekawostką jest również to, że silnik był umiejscowiony maksymalnie z tyłu czołgu, i nie posiadał skrzyni biegów, gdyż napędzał tylne koła.

    beata


    Hmm, z tego co napisałaś zrozumiałem, że to silniki elektryczne dawały napęd na koła. Jeżeli tak, to raczej to jest przyczyną braku skrzyni biegów ? Chyba, że napęd szedł normalnie na koła, a silniki elektryczne je wspomagały i to z tej przyczyny skrzynia była zbędna ? Bo samo położenie silnika nie powinno mieć na to wpływu

    Masz jakiegoś linka do tych wyjaśnień, bo mnie to zainteresowało ?

  1. tulipan740i 2022-05-08 20:14:14

    Że pierwsza hybryda to nie wiedziałem. Wiem, że też Maus miał mieć takie rozwiązanie. F. Porsche taki układ opracował i okazało się to kompletnym niewypałem i skończyło się pożarem podobno na oczach Hitlera.  Wtedy konkurs na napęd wygrał jak dobrze pamiętam Henschel czy jakoś tak z klasycznym układem napędowym. W wiki, jest że transmisja elektryczna to się domyśliłem bo ten układ jest mi znany z kolei. W lokomotywach spalinowych duży silnik spalinowy napędza generator, który zamienia energię mechaniczną na elektryczną i zasila silniki trakcyjne przu osiach lokomotywy. Jednak jak by nie patrzeć to rozwiązanie w lokomotywach nie powoduje aż takiego spalania. Przecież cysterna paliwa zamiast baku to za mało. On powinien za sobą ciągnąć cała rafinerię. 

  1. Jacek-KP 2022-05-09 00:28:14

    Będzie "bojowy tygrys". Już mi się podobają pierwsze wykonane przez Ciebie elementy.

  1. Wojok 2022-05-09 01:54:02

     

    Masz jakiegoś linka do tych wyjaśnień, bo mnie to zainteresowało ?

    Wojok


    Ok, nie  podawaj, dzięki. Już sobie poczytałem

    Kibicuję dalej. Ta wersja podoba mi się bardziej niż poprzednia

  1. beata 2022-05-17 21:20:09

    Prawie skończyłam. Pomęczę się jeszcze z gąsienicami, i będzie koniec. Model delikatnie zakurzyłam. Klamoty są na swoim miejscu.

    aparat prawdę Ci powie, gołym okiem tego nie widać
  1. tulipan740i 2022-05-17 22:40:48

    Ty to masz tempo. Nie dość, że szybko to jeszcze super. Liny chyba dałaś stalowe? To ustrojstwo ma cztery koła napędowe?  Ciekawe jak rozwiązane jest napinanie gąsienic. Może wcale go nie ma. 

Rezultaty 0 - 14 z 14 pozycji
Udostępnij temat: