Cyrkiel R3D od RUFIO

  1. Zbyszek001 2024-07-19 21:41:52

    Się nie będę rozpisywał. Pewnie niektórym produkt znany. Mnie bardzo usatysfakcionował zakup, poza jednym aspektem.

    Może na początek powody. Odmówił współpracy już kolejny cyrkiel olfy. Nie trzyma średnicy. Się wypracowały prowadnice a nawet minimalny luz uniemożliwia pracę. Zacz

    ąłem grzebać i wygrzebałem jak w temacie.

    Polski produkt.

    Zalety. Średnica okręgu od 7 mm do 15 cm. Po prostu ogromne kółka można wycinać. Regulowana wysokość ostrza. Regulowana wysokość igły. Bardzo precyzyjna możliwość ustawienia średnicy. Przesuwa się ostrze po średnicy na śrubie. Co pozwala przy lekkim dokręceniu ostrza na bardzo naprawdę bardzo precyzyjne ustawienia.

    Ostrza stosowane popularne ostrza 30° są z dwu firm Olga jest jedną z nich . Można używać  o pojedynczych lub odlamywac z segmentowych. Stosunkowo ścieżki cyrkiel w porównaniu do olfoskiego karton nacina bez żadnego nawet najmniejszego nacisku. Igła jest bardzo dokładna można ją wyjąć i napunktowav miejsca wbicia. Stosować niezależnie od cyrkla

    No i mega opcja. Za jednym razem.mozna wycinać pierścienie o grubości do 3 mm. Po prostu wkładamy 2 ostrza a pomiędzy nie przekładkę grubosci pierścienia. Ja wycinałem.pietsvirn nawet w tekturze 1,5mm.

    Teraz jedna z niewielu wad. Cena. W zamian za ten cyrkiel można kupić kilka olfoskich.

    Zatem.jak.komus Olga cyrkiel wystarcza to nie przeglądać dalej. A jak czujecie jak ja niedosyt to zdjęcia są dla was.

    Maksymalny tozstaw Minimalny Pokrętło regulacji. Bardzo precyzyjne Śruba tegulacyjns Oddzielnie wyjęta igła do nakłuwania Stosowane ostrza Skalpel przygotowany do cięcia pierscieni Pierścień 3 mm x tektury Cienki pierścień 2 mm Może nie jest idealnie ale to moja wina nie utwardzilem Ca miejsca wbicia igły
  1. PAN-KARTON 2024-07-20 00:08:06

    Widziałem to cudo w akcji.

    Możliwość cięcia dwóch ścieżek na raz zajefajna, ale sprawdza się tylko do kartonów ok-80g/m2. Do gramatur 190-250 czyli Naszych zaczynają się lekkie schodki, o tekturach nie wspomnę. Nie szukam daleko ( fota8 ), na godz. 16-17.

    Rufio, ma też cyrkiel solo w swojej ofercie. Jest inny od Olfy. Pisanie opinii że jest lepszy to marketing.

    Jak prawie 30 lat trenowałem kolarstwo MTB.  Zawsze gasiłem gości którzy twierdzili że marka rowerów "X" to najlepsze rowery świata. - Nie w rowerze siła !

    Żeby nie było pustego gadania, widzę plus w produktach Rufio - MATERIAŁ - wydruki 3D są sztywniejsze niż produkcyjne wydmuszki. A ta cecha wpływa na precyzję cięcia.

    Osobiście jestem zwolennikiem ułatwiania sobie życia, ale nie pośpieszysz. Co za problem stworzyć maszynę/sztancę co nam wytnie całą wycinankę za jednym naciśnięciem guzika

    Jest jeszcze takie coś jak PIETYZM !!!

  1. Zbyszek001 2024-07-21 07:15:35

    .....

    Możliwość cięcia dwóch ścieżek na raz zajefajna, ale sprawdza się tylko do kartonów ok-80g/m2...

    ..

    Pisanie opinii że jest lepszy to marketing.

    ...

    Nie w rowerze siła !

    ...

    Ale...

    Co za problem stworzyć maszynę/sztancę co nam wytnie całą wycinankę za jednym naciśnięciem guzika

    Jest jeszcze takie coś jak PIETYZM !!!

    PAN-KARTON


    Możliwość cięcia dwu ścieżek sprawdza się także w kartonie modelarskim i tekturze. Wycinałem już kilkanaście takich pierścieni. 

    Pisz jak wiesz a nie jak Ci się wydaje.

    Mam w głębokim.poważaniu co sądzisz o moim poście. Zapewniam jednak, że nikt nie płaci mi za chwalenie. Ponieważ akurat w modelarstwie pancernym wycina się setki kółek. To bardzo ważny jest rodzaj narzędzia. Jasne można od ręki bez cyrkla. I to będzie pietyzm. Budująca opinia.

    Jasne. Daj takim dwu .kolarzom o zbliżonych możliwościach, dwa różne rowery. Jednemu topową wyścigówkę a drugiemu rower miejski z koszem na zakupy. I niech jadą na 100 kilometrów asfaltem. Pomijam czas przejazdu. Liczy się radość z jazdy , zmęczenie na końcu. Przyjemność. Ok rozumiem rower nie gra roli. Albo ta jazda z koszykowym sprzętem to pietyzm. Coraz więcej rozumiem.

    Nic co jest przed ALE nie ma znaczenia.. stara zasada osób nadciągających rzeczywistość. Choć czasem.podszewka pęknie.

    Są takie maszyny lesery do cięcia kartonu. Są laserowe wręgi. Ok Ty nie będziesz ich używał. Bo chodzi o pietyzmem. Szanuję.

    Są też już całe modele wycinane laserem. Drogie jak oletcia a mają spory zbyt. Ok Twoim zdaniem.kupija je ludzie nie warci spojrzenia w ich stronę. Ważny jest pietyzm.

    To powiedz mi czemu używasz ksero drukarki. Winienes rysować ręcznie, robić model z pietyzmem. A ty kurde kierujesz drukujesz nawet na kolorowo. Gdzie tu pietyzm?

     

    Odnoszę niprzeparte wrażenie że Twój post ma z rzetelnością tyle wspólnego co TVN z prawdą. Albo nie lubisz RUFIO, albo mnie. Albo obydwu razem wziętych.

    W sumie to mnie grzeje. Ja z RUFIO nie znam się . Miałem jedynie przyjemność podać mu dłoń chwilę dosłownie pogadać o modelarstwie. Popatrzeć na cudowne modele jakie buduję z pietyzmem godnym szacunku. Liczę że może jeszcze kiedyś go dpotkam na jakimś konkursie. Lub w innych okolicznosciach

    A co do cyrkla. Nie wiem czy go używałeś. Jeśli tak to mamy różne opinie a jeśli nie. To Twój tekst jest jak większość ideologicznych bredni. Nie wiem  - ALE powiem wam co sądzę, a że zawsze mam rację to mam rację.

    Używałem cyrkla i w piątek dość sporo i wczoraj i zapewniam. Że nie masz pojęcia o tym.jak nim.pracować. nie będę jednak wchodził w polemikę.

    Niestety jedynym.na razie stwierdzonym dużym minusem jest jego cena.

    Pozdrawiam.

  1. PAN-KARTON 2024-07-21 21:03:17

    Oj, Zbychu, Zbychu Mam nadzieję że, koledzy wyczytają intencje płynącą z Naszych wpisów. Z mojej strony na pewno intencje były inne niż w Twojej odpowiedzi.

  1. AndDi 2024-07-22 17:43:03

    Temat raczej powinien się znaleźć w Narzędzia i akcesoria.

    P.S. Kupa żalu i agresji, nie wiadomo dlaczego i po co .

  1. PAN-KARTON 2024-07-22 18:44:12

    Temat raczej powinien się znaleźć w Narzędzia i akcesoria.

    P.S. Kupa żalu i agresji, nie wiadomo dlaczego i po co .

    AndDi

    Wypadek przy pracy Tyle @ co napisaliśmy do siebie ze Zbyszkiem, zakładam to co napisałem na wstępie. Zmiany o 180st rzadko się zdarzają.

  1. Zbyszek001 2024-07-22 20:50:11

    W czasach kiedy nie wiesz czy za ścianą nie czai się wróg z siekierą. Masz tylko jedno wyjście, być szczerym,uczciwym mówić prawdę. Mieć własne zdanie i go bronić.

    @Piotrze osobiście do Ciebie nic nie mam. Wręcz przeciwnie bardzo Cię cenie za inicjatywę, chęci, zaangażowanie. Nie znam Cię osobiście, czego szczerze żałuję, jednak jak mamy nawet odmienne opinie co do pewnych kwestii ( w tym.przypadku czysto technicznych) oraz kiedy jestem pewien swoich racji staram się bronić swoich poglądów.  Czasem.nawet bardzo mocno się wypowiadając.

    Wybacz, ale skończyły się czasy mówienie półgębkiem, owijania w bawełnę, zmydlania rzeczywistości. Mój Bóg powiedział ... Mów tak lub nie, niech tak znaczy tak, a nie znaczy nie.

    I tego się trzymam

    W naszej sytuacji. Ok bezsensem jest kupować narzędzie specjalistyczne dla zrobienia kilku kółek w miesiącu.  W moim przypadku jednak, to bardzo przyjazne narzędzie. I wkurza mnie taka ocena no fajne ale wiem lepiej bo mi się wydaje, że te pierścienie to tylko w kartce papieru. 

    To tak jak w bardzo wielu kwestiach. Nie wiem jak działa, nie widziałem, ale inni mówią to znaczy że to prawda. I to jest moja opinia i się nie nadruk. No wiem lepiej.

    Tu Piotrze nie o Tobie. To o mentalności bardzo dużej części naszego społeczeństwa.

    @Andrzej. W mojej wypowiedzi nie było agresji. Tylko szczera prawda. A jeśli dla Ciebie mówienie prawdy to agresja. No to bardzo Ci współczuję. Nie dopatruj się też agresji u Piotra, bo za diabła nawet grama w niej nie znajdziesz.

    Temat znowu za Twoją przyczyną zbacza na zgoła poboczne ścieżki.

    Sory pozwolę sobie.

    Podsumowując. Podejme dyskusje na temat tego narzędzia z kimś kto je posiada i używał.

    W innym przypadku proszę przyjąć mój punkt widzenia, bo ja to narzędzie przetestowałem. I piszę tu tylko o nim dla tego, że je polecam. Choć z twórcą nic mnie poza znajomościom modelarską nie łączy. Nie płaci mi za teklamę.

    A jak ktoś uważa, że nie mam racji. No to ma problem. Lub niech stara się mnie przekonać

  1. PAN-KARTON 2024-07-22 22:11:20

    No i się wyjaśniło. Jak na mnie przystało pozwolę sobie na rozluźnienie atmosfery:

    Ja osobiście mam w d..ie cyrkiel, nawet praca młotkiem wymaga pewnej wprawy i opanowania sztuki machania kostką metalu na trzonku.

    Dla mnie ważni są ludzie, koledzy, ich każde zdanie, dyskusja, konstruktywizm i płynąca chęć pomocy drugiemu ect.

    Jeśli ktoś narysuje globus Warszawy, to proszę bardzo abym tylko mógł na nim zobaczyć gdzie mieszkam , jeśli zobaczę to nie powiem że to głupie tylko dlatego że, takiego globusu nie powinno być.

    Rozmawiałem z jednym z naszych kolegów, na temat przedmiotowego cyrkla. Doszliśmy do wniosku że mogłem nie mieć racji, bo widzieć coś w akcji nie znaczy umieć to okiełznać samemu. Nie zdążyłem zapytać Zbyszka bo poczułem się skreślony z listy Uff, jak dobrze jest się czasem pomylić.

  1. tulipan740i 2024-07-23 07:35:06

    A ja tego cyrkla nie kupiłem, ale się wypowiem bo go miałem okazję używać. Cyrkiel ten ma dosłownie wszystko co taki cyrkiel powinien lub nie powinien posiadać. Jest sztywny, ma precyzyjną regulację średnicy i regulacje wysunięcia igły. Ma również wysoką cenę. Bardzo jest też przydatne wycinanie obręczy na dwa ostrza. Za to Rafał powinien dostać Nobla.

    Jak ktoś faktycznie wycina dużo kółek to nie ma sensu się Olfą męczyć, która zmienia swoje ustawienia średnicy w trakcie wycinania i ma źle dopasowane wysunięcie igły względem ostrza.

  1. AndDi 2024-07-23 07:37:13

    Zbyszku nie dopatrywałem się agresywności u Piotra tylko u Ciebie, gdyż cały Twój post po wypowiedzi Piotra był napastliwy.

    Z tym mówieniem prawdy u Ciebie to też jest różnie. Ostatnio napisałeś, że nic nie skleilem przez 4 lata, a to nie była prawda.

  1. PAN-KARTON 2024-07-23 11:03:48

    Dobra dajcie już spokój Jak trzech "kinkongów" uczestniczy w dyskusji, to albo wybuchnie IIIWŚ albo się pogodzą na końcu

    Ode mnie info:

    Rozmawiałem z RUFIO na Syrence 24, wypytywałem go o jego produkty, uczestniczyłem w prezentacji, dotykałem i nie ukrywam podziwiałem pomysłowość większości produktów.

    I to co zgodnie stwierdzamy - cena odstrasza - moim zdaniem zły zamysł finansowy, tak myślę

    Ma fajne zabawki i akcesoria dla modelarzy, tu mówię nie tylko o "cyrklu duo" RUFIO. Nawet znalazłem u niego coś podobnego do mojego patentu. Usztywnienie do ostrza skalpela (foto)

  1. Zbyszek001 2024-07-23 21:56:26

    Cena . Pisałem że to mankament wyrobu bo kupią go ci co wiedzą i znają zalety. Policz jednak cenę materiału i cenę energii która ponoć jest wcale niebagatelną. Pisałem o tym z RUFIO i pytałem o.powody takiej ceny. Teraz rozumiem.

    Sam mam firmę. Od zysku odlicz podatek dolicz VAT. Trz na zapłacić ZUS wcale nie mały. Kurde koszty jak zwykle ponosi ostatni w przewodzie pokarmowym. Czyli klient nabywca.

    A spytam gdzie zysk?

    Teraz po analizie uznaję cenę za wysoką, ale nie wygorowaną.

  1. PAN-KARTON 2024-07-24 09:29:00

    A spytam gdzie zysk?

    Teraz po analizie uznaję cenę za wysoką, ale nie wygorowaną.

    Zbyszek001


    I to jest przerażające !!! Nawet jak się zes...sz to za to zapłacisz, pożegnać się z tym światem też tanio nie wychodzi. Co robić ? ceny są jakie są trza płacić lub obejść się smakiem.

    Straszne, ale to temat z innej półki, lepiej żeby go tu nie zapodawać

  1. Zbyszek001 2024-07-25 14:07:38

    Już tak poza tematem

     Niestety każde hobby kosztuje. Każde. Czy to sporty walki. Sprzęt treningi wyjazdy obozy zawody. Czasem lekarz.

    Wędkarstwo. Ło matko. Mam kolegę wędkarza pozwólcie że nie opowiem ile on na to wydaje. Rzucanie gwoździem w dziurkę od kontaktu. Po 500 razach trzeba ścianę naprawić i pomalować. Każde hobby kosztuje. Kwestia ile chce i mogę wydać i jakie mam priorytety.

    Przykład nowy model czołgu 120 lasery 60 gąski 80  klej tektura drobne dodatki 40 jakiś lakier werniks podstAwka ze sklepu 50

    Mi tu wychodzi powyżej 300.ok można bez laserów będzie około 200

    Wniosek. Nasze chobby wcale tanie nie jest. Dobra można na starych mm. Ale jak długo i one po 30 zatem tydzień klejenia i w sumie 50 złoty w plecy. Po miesiącu 200.

    I tym optymistycznym akcentem trza skończyć narzekać lub przerzucić się na oglądanie zachodów słońca z okna salonu. 

  1. Szwagier 2024-08-09 10:50:11

    Mam pytanie.

    Czy pokrętło od regulacji ma jakąś blokadę? Istnieje możliwość przez przypadek zmienić średnice okregu podczas cięcia? 

  1. Zbyszek001 2024-10-06 19:15:13

    Mam pytanie.

    Czy pokrętło od regulacji ma jakąś blokadę? Istnieje możliwość przez przypadek zmienić średnice okregu podczas cięcia? 

    Szwagier

    W cyrklu masz bardzo precyzyjny system regulacji średnicy śrubą. Po spaleniu średnicy możesz dokręcić do korpusu zarówno igłę jak i ostrze. Po dokręceniu ostrza nie ma możliwości aby sama średnica się przestawiła oraz żeby przypadkiem dokonać nawet minimalnej zmiany ustawienia

  1. Egon41 2024-10-08 20:04:13

    A gdzie nabyć takie cudo, bo moja Olfa zaczyna mnie wk..., znaczy denerwować bardzo. 

    Pozdrawiam Egon

  1. Egon41 2024-10-09 21:37:40

    Bardzo dziękuję za link do producenta.

    Pozdrawiam Egon

Rezultaty 0 - 19 z 19 pozycji
Udostępnij temat: