V Ogólnopolski Mityng Modelarski - 28-29 września 2024

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 13:37:25

    Nakładają się terminy, ale to może i dobrze jest wybór i można się pojawić zawsze troszkę bliżej domu lub jak kto lubi...

  1. Papercraftiger 2024-10-01 02:32:45

    Zajrzałem pod koniec. Trudno mi odróżnić dobrze zwaloryzowane modele kartonowe od plastików, gdy wszystkie są wymieszane. 

  1. PAN-KARTON 2024-10-01 06:59:58

    Przynajmniej z podpisów pod tabliczkami wynikało z czego wykonany jest model. Ale taki miszmasz gubi sens.

    Można takie spotkania traktować jako typowy pokaz a nie konkurs...

    Dziwi fakt że to już V raz takie spotkanie. Jakiś zamysł w tym jest ? Trzeba by dopytać Organizatora.

    Karol napisz coś więcej od siebie

    Przynajmniej wiemy kiedy Babaryba 2025

  1. Papercraftiger 2024-10-01 21:12:35

    Coś od siebie...

    Na wejściu usłyszałem rozmowę o Vittorio Veneto i że "ale to jak ludzie przeżywają, to jest śmieszne". Pomyślałem sobie, że jednak fajnie, że ludzie przeżywają. Sam leciałem do kolportera. Prasa umiera i coś takiego się już nie zdarza. Powiew przeszłości.

    Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem jakąś wystawę modelarską, więc nie bardzo mam odniesienie. Ta wydała mi się raczej skromna i upchana. Z drugiej strony były bardzo różne modele, wielkie (ciekawy X-wing z bebechami na wierzchu) i maleńkie, z papieru, plastiku i drewna. Niektóre świeciły, jak startująca V-2. Widziałem modele, przy których nie mogłem dopatrzyć się wad wykonania (np. P-38. Lanz-Bulldog). Kilka koszmarnie pracochłonnych okrętów stało bezpiecznie w oszklonych gablotkach zsuniętych bok do boku. Ciężko było się przyjrzeć. A nie miałem też wiele czasu. Pomyślałem sobie, że w porównaniu moje poszycie nie wygląda najgorzej. 

    Zauważyłem też, że przy takiej wystawie dużo daje diorama. Odcina model od reszty. Własna przestrzeń, takie pole ochronne. 

  1. PAN-KARTON 2024-10-01 22:57:11

    Zauważyłem też, że przy takiej wystawie dużo daje diorama. Odcina model od reszty. Własna przestrzeń, takie pole ochronne. 

    Papercraftiger

    To raczej nie diorama a umiejętności organizacyjne takiej wystawy. Wygląda na to że sami jeszcze na wielu nie byli... Modele muszą być wyeksponowane a nie nawalone na kupę jak z koparki

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji
Udostępnij temat: