Aukcja charytatywna!!!!

  1. Petrov 2024-09-18 22:09:55

    Ogłoszenie dodaję tylko tutaj, bo chyba na tym forum panuje najprzyjemniejsza i najżyczliwsza atmosfera.

     

    Wystawiam na aukcję poniższy komplet modeli, cena wywoławcza to 100 zł. Modele są praktycznie nowe. Chciałbym, aby aukcja potrwała do niedzieli do północy. Dochód w całości mam zamiar przelać na konto Polskiego Czerwonego Krzyża, celem dalszego przekazania środków na pomoc dla powodzian. Szczerze mówiąc, liczę, że włączycie się w akcję i kwota choć troszkę przekroczy tą stówkę. Forumowicze znają mnie, może w większości tylko przez internety, niemniej wierzę że ufacie mi na tyle, że kwoty nie zatrzymam dla siebie. 

    Z góry dziękuję za włączenie się w akcję!

     

     

  1. Sebastian01 2024-09-19 09:25:48

    Nie da się przejść obojętnie wobec Twojego apelu. Jeszcze tą kartonówkową życzliwością tak podebrałeś :) Pozwól jednak, że dołączę się do Twojej akcji na swój sposób, nie dlatego, że miałbym Ci nie ufać, bo ja ogólnie mam dużą wiarę w ludzi, tylko z innego, prostszego powodu... ja nie kleję samolotów :) Przelałem kwotę równą cenie wywoławczej (100zł) na wskazane przez Ciebie PCK poprzez serwis Zrzutka.pl. I niech to się w połowie liczy na Twoje "sumienie" jako autora akcji :)

  1. Petrov 2024-09-19 10:40:47

    Jasne, rozumiem, dzięki! :) Zaliczam jako włączenie się w akcję :P

  1. PAN-KARTON 2024-09-19 18:35:17

    Z góry dziękuję za włączenie się w akcję!

     Petrov


    Petrov jesteś WIELKI !


    Mam nadzieję, że jak jeden mąż jesteśmy wzruszeni sytuacją Naszych Rodaków na terenach ogromnej tragedii, jaką jest tego roczna powódź. Coś niewyobrażalnego - po za skalą świadomości...

    Podaj nr konta konkretnej rodziny z numerem telefonu do tych ludzi a przeleje ile dam rady, albo zawiozę i zatargam na plecach "pomoc" !
    Nie wpłacę ani złotówki na żadne konto fundacji, bo te wszystkie fundacje to jeden wielki szwindel.

    Poczytajcie sobie, jakimi prawami dysponują fundacje. Każda fundacja ma prawo do pobrania 80% wpłat na koszt prowadzenia działalności. A UNICEF i PCK to wiodące firmy sprzedające naiwność.


    Wpłacasz 100zł a do "powodzian" dociera 20zł bez gwarancji. Z tych 20zł można odpisać koszty transportu lub przesyłki ( np. InPost). Czyli za 100zł wpłaconych osoba potrzebująca otrzymuje około 3zł pomocy = butelka wody...

    W przypadku wysyłki do Afryki, ( jako przykład) „mały bambo”, aby dostał paczkę o wartości 35zł musimy wpłacić 1000zł dla fundacji. - to są fakty, o których się nie mówi.

    Sorki, współczuje, ubolewam, jeśli bym miał możliwość tam być to zdrowia i pomocy bym nie szczędził, ale nie po przez pośredników. I drogi Petrov nie mam na myśli Twojej pięknej inicjatywy.

    Po opanowaniu sytuacji i jej stabilizacji, w powiatach i gminach ruszą przetargi na odbudowy wszelakiej maści.

    W tym wątku, jak zdobędę informację, zamieszczę informację ile kosztowało położenie z odbudową np. 100mb chodnika w Nysie z kostki brukowej. Kwoty będą szły w milionach, a ludziom się proponuje ochłap i liczy na serca rodaków. Pewnie z TV się dowiecie ile kosztowała odbudowa kraju !!!

    Pomoc dla powodzian za pieniądze składkowe życzliwych rodaków, a prąd bez podatku za wschodnią granicę z Naszego węgla i Naszych podatków... A 20-30tysi pensji poselskiej na konto, co miesiąc, są granice naiwności !

    A Rudy obiecał po 200.000 zł na odbudowę domu zabranego przez wodę, trzeba mieć tupet...

     W Austrii na odbudowę domu zniszczonego w 95% w skutek powodzi pomoc = 300.000€ , Za stary jestem - przepraszam

     

  1. AndDi 2024-09-19 21:18:17

    No i oczywiście musiała być w to wepchnięta polityka, a zamiast pisać takie elaboraty, to lepiej napisać, żeby pomagać jak możecie na różne sposoby i wpłacać na pomoc różne kwoty. Jeśli nie ma się zaufania do jakiejś fundacji, to znaleźć inną lub poszukać kogoś komu można pomóc bezpośrednio.

  1. primo 2024-09-19 21:35:13

    Z góry dziękuję za włączenie się w akcję!

     Petrov


    Petrov jesteś WIELKI !


    Mam nadzieję, że jak jeden mąż jesteśmy wzruszeni sytuacją Naszych Rodaków na terenach ogromnej tragedii, jaką jest tego roczna powódź. Coś niewyobrażalnego - po za skalą świadomości...

    Podaj nr konta konkretnej rodziny z numerem telefonu do tych ludzi a przeleje ile dam rady, albo zawiozę i zatargam na plecach "pomoc" !
    Nie wpłacę ani złotówki na żadne konto fundacji, bo te wszystkie fundacje to jeden wielki szwindel.

    Poczytajcie sobie, jakimi prawami dysponują fundacje. Każda fundacja ma prawo do pobrania 80% wpłat na koszt prowadzenia działalności. A UNICEF i PCK to wiodące firmy sprzedające naiwność.


    Wpłacasz 100zł a do "powodzian" dociera 20zł bez gwarancji. Z tych 20zł można odpisać koszty transportu lub przesyłki ( np. InPost). Czyli za 100zł wpłaconych osoba potrzebująca otrzymuje około 3zł pomocy = butelka wody...

    W przypadku wysyłki do Afryki, ( jako przykład) „mały bambo”, aby dostał paczkę o wartości 35zł musimy wpłacić 1000zł dla fundacji. - to są fakty, o których się nie mówi.

    Sorki, współczuje, ubolewam, jeśli bym miał możliwość tam być to zdrowia i pomocy bym nie szczędził, ale nie po przez pośredników. I drogi Petrov nie mam na myśli Twojej pięknej inicjatywy.

    Po opanowaniu sytuacji i jej stabilizacji, w powiatach i gminach ruszą przetargi na odbudowy wszelakiej maści.

    W tym wątku, jak zdobędę informację, zamieszczę informację ile kosztowało położenie z odbudową np. 100mb chodnika w Nysie z kostki brukowej. Kwoty będą szły w milionach, a ludziom się proponuje ochłap i liczy na serca rodaków. Pewnie z TV się dowiecie ile kosztowała odbudowa kraju !!!

    Pomoc dla powodzian za pieniądze składkowe życzliwych rodaków, a prąd bez podatku za wschodnią granicę z Naszego węgla i Naszych podatków... A 20-30tysi pensji poselskiej na konto, co miesiąc, są granice naiwności !

    A Rudy obiecał po 200.000 zł na odbudowę domu zabranego przez wodę, trzeba mieć tupet...

     W Austrii na odbudowę domu zniszczonego w 95% w skutek powodzi pomoc = 300.000€ , Za stary jestem - przepraszam

     

    PAN-KARTON


    Panie PanKarton zamiast pisać tego tupu GŁUPOTY może warto pierw sprawdzić sprawozdanie finansowe takiej organizacji? Mógłbym to co napisałeś nazwać inaczej ale czytają to także nieletni.

    Z politowaniem czytam te "pieczołowite wypociny" naskrobane w wątku o KONKRETNEJ POMOCY dla ludzi którzy stracili często wszystko. Naprawdę patrzę na to "coś" a tu między postami ludzkie pojęcie przeszło.

    ...

    a pisanie daj konkretny namiar to przeleję pieniądze komu trzeba... Naprawdę wszystko na tacy musi być podane? Problem ruszyć cztery litery i samemu coś zdziałać? PO RAŻ KA. 

     

    Petrov, działaj dalej! Dobra robota!

  1. primo 2024-09-19 21:40:08

    A... i każda głupota nie w temacie pomocy będzie z automatu leciała do kosza.

  1. Petrov 2024-09-19 21:48:35

    Panowie, dajcież spokój... Jak we wszystkim, na pewno każdy ma część racji. Osobiście rozumiem podejście Pana-Kartona i nie dziwię się poniekąd, bo mamy naokoło tyle syfu o którym nie wiemy, bo się o nim nie mówi, że czasem odechciewa się wszystkiego. Sam mam wiele wątpliwości w wielu kwestiach naokoło nas. Ale my tu nie o tym. Polityka jest najdurniejszym tematem na który można się poróżnić, dlatego staram się go nie poruszać. Po co... Mniejsza o to.

    Osobiście wychodzę z założenia, że zrobię co do mnie "należy" w sposób w jaki jestem w stanie, a co zrobi kolejna osoba na dalszym etapie - to jest sprawa jegoż sumienia. Może to naiwne podejście, może i mało ambitne, nie wiem. O to też mniejsza.

    Póki co kilka postów jest, fajnie, znaczy się temat nie umarł :) ALE propozycji konkretnych na razie nie ma (prócz zgromionego Pana-Kartona :P) Jednakowoż o to tak samo mniejsza jak i o poprzednie :)

    To w takim razie, aby wszyscy najedli się schabowym a jednocześnie świnia przeżyła, proponuję, że zrobimy tak:

    Szczęśliwiec, który wylicytuje te wspaniałe modele, sam wpłaci na WSPÓLNIE UZGODNIONE konto konkretnej fundacji/organizacji wylicytowaną kwotę, po czym ja wyślę modele. Może tak być?

     

    I nie kłóćmy się w tym temacie.

     

    A. I wcale nie jestem wielki. Są więksi - dosłownie i w przenośni ;) 

  1. PAN-KARTON 2024-09-19 23:27:21

    No i oczywiście musiała być w to wepchnięta polityka, a zamiast pisać takie elaboraty, to lepiej napisać, żeby pomagać jak możecie na różne sposoby i wpłacać na pomoc różne kwotyi. Jeśli nie ma się zaufania do jakiejś fundacji, to znaleźć inną lub poszukać kogoś komu można pomóc bezpośrednio.

    AndDi


    Cieszę się że się zgadzamy.

  1. PAN-KARTON 2024-09-19 23:45:59

    A... i każda głupota nie w temacie pomocy będzie z automatu leciała do kosza.

    primo

    Wydawało mi się że moje "GŁUPOTY" były napisane właśnie w sprawie pomocy (?) ale ok, rozpędziłem się i uszczknąłem tematu nie kartonowego.  Mea culpa



    Nie napisałem że nie warto pomagać, nie napisałem że sam bym tego nie zrobił i nie napisałem że Petrov źle robi ! Chciałem napisać że nie do końca mam zaufanie do pośredników, a wyszło jak zwykle

    Tak jest - forum kartonowe musi być prowadzone w temacie - ale od tego trochę jest forum żeby wypisać swoje zdanie, jakie ono by nie było. Nikt w historii świata nie napisał nawet jednego zdania żeby wszyscy się z nim zgodzili. Szanuje to, bo każdy ma prawo do własnego poglądu.

    Nie obraziłem, nie skrytykowałem i nie wyśmiałem czyjegoś działania w tym poście ani nigdy wcześniej.

    Skoro moja postawa jest niepoprawna, proszę o wymierzenie w miarę możliwie niskiej kary. Ktoś musi być pierwszy, bo już dawno chyba nie było jakiegokolwiek skarcenia od jak się domyślam Sz.Moderatora. Przyjmuje uwagę jak zwykle z dużą pokorą.

    Przynajmniej wiemy ze ktoś nad nami czuwa, nie wiem czy mam ostatni werset skasować, bo może być potraktowany jako odezwa religijna

     

  1. Zbyszek001 2024-09-22 19:24:52

    Podbijamy stawkę moja oferta 150 zł.

     

    Pomijam cała politykę już zygam.kaczynskim tuskiem Hołownia  i cała tą bandą nienawidząca Polski. Ale jak to jest.

    Kiedy przyszło przez granicę 3 miliony ukraińcow dostali wszystko dach nad głową kasę zapomogi . Teraz dostają kupę kasy . A zniszczeni psychicznie, fizycznie, moralnie i finansowo Polacy poszkodowani w powodzi koczują na salach gimnastycznych na gołej ziemi.

    Tamtym dawano hotele a Tym odmawia się czlowieczeństwa.

    Tamtym rząd i zwykli Polacy dawali wszystko w tym swój dom i pieniądze. A tym obiecuję się ochłap od Owsiaka.

    Czy tylko ja czuję że coś tu jest nie tak.

  1. Petrov 2024-09-23 22:43:24

    Temat zamknięty. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję...

  1. Petrov 2024-09-26 11:35:04

    Proponuję przekazać kwotę tu:

     

    https://zrzutka.pl/naratunekpowodz

     

  1. Petrov 2024-10-10 12:11:53

    Datek przekazany, przesyłka wysłana. Temat do zamknięcia. Dziękuję.

  1. AndDi 2024-10-10 20:57:11

    Pięknie

Rezultaty 0 - 15 z 15 pozycji
Udostępnij temat: