ZSU-57-2 Angraf 1:25

ZSU-57-2 Angraf 1:25
 • Pojazdy gąsienicowe
Wydanie: No183 ZSU-57-2 Seria: Angraf Wydawnictwo: Answer Skala: 1:25

Podwójne działo przeciwlotnicze 57mm konstrukcji radzieckiej wydanego przez Angraf w malowaniu będącego na wyposażeniu Ludowego Wojska Polskiego. Wybrałem ten model z uwagi na nietypową konstrukcję (spodobała mi się od pierwszego spojrzenia) oraz amunicja, którą można ładnie zaprezentować jak ja na tym właśnie modelu. Pierwsze odczucia – model robiony na masówkę, szybko wydać nie przykładając się do wykonania. Mamy przedstawioną dla mnie piękna okładkę oraz krótką historię oraz dane techniczne pojazdu. Instrukcja opisową całkiem nieźle zrobiona oraz przemyślana do pewnego stopnia, natomiast rysunki nie są według mnie dobre, mamy co prawda masę rysunków jednak bez połowy ich też dało by się model skleić, nie jest ona precyzyjnie zrobiona i zostawia wiele do życzenia. Biorąc pod uwagę trudność modelu robi się nieciekawie w niektórych momentach i trzeba sporo kombinować. Brakuje dla mnie brakuje renerów od frontu oraz tyłu pojazdu. W moim przypadku praktycznie na każdym arkuszu były przesunięcia kolorów i niestety w zepsuło to wygląd niektórych elementów. A co do kolorów modelu mamy tutaj całą paletę odcieni zieleni, prawie każdy element jest w innym odcieniu co bardzo zepsuło model. Czy tak powinno być? Nie wiem ale przez to model nie wygląda za fajnie, największą bolączka jest wieża już na pierwszy rzut oka widać jakby było drukowane na domowej plujce a nie w profesjonalnej drukarce, no ale pewnie się czepiam. Na kadłubie różne odcienie jako tako nawet wyglądają w niektórych miejscach i się fajnie komponują z resztą. Spasowanie modelu określił bym jako absurd, można odczuć wrażenie że każdy „segment” modelu projektował ktoś inny. Kadłub – dobre spasowanie, układ jezdny – jakiś żart, wieża- całkiem fajne, wyposażenie wieży – beznadzieja, tak w dużym skrócie no ale jak widać da się to skleić i jakoś to wygląda ale nie jest to przyjemne i trzeba już mieć trochę wprawy żeby jakoś to końcowo wyglądało. Rozwiązania projekcyjne są takie sobie, niektóre elementy są całkiem fajne zrobione inne są totalnie nie do zrobienia i trzeba samemu kombinować no ale się da. Podsumują model: Fajnie ale nigdy więcej takich modeli.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. warmiak662022-01-16 12:02:51

  Model dał ci "wycisk?" no ale oceniam go w standardzie,,,jest Ok.Wspominam orginał gdy w latach 60-poczatek 70 takie pojazdy OPL sanowiły obronę wokół lotniska w Szymanach /dziś Lotnisko cywilne Olsztyn Mazury/,,ale wtedy gdy tam bywałem takie działka widywałem /dotykałem/ odnosnie pocisków w twoim wykonaniu,,,czepce powinny być koloru czarnego,,nie koloru miedzi.lub żóltego..Co do belki Zbyszek 001 ma racje słuzyła do samo wyciagania się z bagnistego terenu.I ja miałem takie przygody.,w minionym "wieku" Jako standard ocenię odpowiednio,,Pozdrawiam

 1. chilar2022-01-15 15:05:24

  Dochowana staranność. Ogrom włożonej pracy. Co się podoba a co nie byłoby tylko powtórzeniem tego co sam napisałeś. Odnośnie techniki wojskowej jak dla mnie pouczający model. Magazyn amunicji normalnie. Zabłąkany pocis kumulacyjny a nawet zwykły lub lekkomyślność załoganta i bum.

 1. marszalek242022-01-15 10:08:21

  Przywykłem już do wysokiego poziomu Twoich prac. Tym modelem też go pokazujesz. Piękny profil wieży, to mnie się najbardziej podoba. Zwinięta plandeka też podkręca wygląd. Technikę pracy z kartonem opanowałeś na poziomie expert. Trochę mniej podoba mnie się sam model, jakby z "Małego Modelarza" z lat '90. Siatki z tyłu kadłuba i wieży kiepsko opracowane. Gąsienice, a szczególnie ich kolor zupełnie nie przystają do reszty pojazdu. Rażąco niebieskie szybki wzierników kierowcy. Dodatkowy podziw za amunicję, to test na cierpliwość, który zdałeś celująco. Dałeś ciała na linie holowniczej. Szmaciana?????

 1. Zbyszek0012022-01-14 15:16:09

  Ogrom pracy mega ilość elementów powala. Wieża perfekcujna, ne wyszło zawieszenie na lewej burcie. Koła wewnetrzna 2 i 3 sa bliżej kadluba niz kola 1 i 4. Do tego pierwsze jest zwichrowane. Dokladnie widać to na 23 zdjęciu. Czepianie sie siatek czy gasek nie ma wiekszego sensu. Tak bylo ups. Jest w standardzie a kolega esport zaprezentował kapitalnie zbudowany standard. Choć gaski fakt wygladaja malo pancernie to tylko kewstia opracowania. A co do kolorow. Daj sobie z tym spokój. Nikt na to nie zwtaca uwagi. A po roku na polce sam tego nie zobaczysz. Model naprawde bardzo udany. Fakt takie sterylne standardy jak dla mnie wyglądają trochę nienaturalnie ale to tylko kwestia podejscia. A co do osławionej belki. Tak służy dosamo wyciagania. Jak najdzie mnie wena coś opiszę na ten temat w o Innymmiejscu. O ile bedzie takie zapotrzrbowanie, bo akurat o tumwiem chyna eszystko. Sam wtciagalem belka dwa razy muła z bagna.

 1. Wojok2022-01-14 12:05:23

  Hmm, elegancki model, bardzo ładnie wykonany. Pociski nie mogą nie zrobić wrażenia. Podoba mi się, że odpowiednio je poobracałeś - często ludzie o tym nie myślą. Do pełni szczęścia brakuje lepszych gąsienic i siatek nad silnikiem i z tyłu wieży. Jacek, ten drąg służy do wykopywaniu pojazdu z błota. Zbyszek gdzieś, kiedyś opisywał jak to robili.

 1. wings2022-01-14 10:34:52

  Ale masakra z tym modelem. Mam na myśli Twoje problemy i liczbę części. Same pociski to pewnie ponad tysiąc (1000) części do wycięcia, uformowania i sklejenia. Już to mnie odrzuca, ale model wykonany BARDZO dobrze. Moje wielkie gratulacje za wykonanie i ogromną cierpliwość.

 1. jagdtiger22022-01-14 09:24:23

  Super wykonany standard, mi by się nie chciało tych pocisków robić za to wielki szacun.

 1. szaman2022-01-14 07:15:51

  Bardzo starannie wykonany model. Nigdy bym się nie zabrał za coś takiego widząc tyle pocisków. Gratuluję cierpliwości i precyzji. Nie mój to temat, więc nie wypowiadam się na temat gąsek czy kolorystyki, ale wielki szacun za wykonanie czegoś takiego.

 1. frozenKAI2022-01-14 06:45:01

  Noooo to żeś się chłopie nadłubał!!! Szacun. Mnie by się nie chciało :) A na poważnie to bardzo mi się podoba twój model. Baza też ciekawa. Chciałbym zwrócić uwagę wszystkich na rewelacyjnie wykonane obłośći wierzyczki! Bardzo dobrze to wygląda. Gratuluję!!!

 1. tulipan740i2022-01-13 23:32:03

  Często modele Angraf są projektowane po łepkach. Dużo też zależy od tego kto opracował dany model. Wracając do modelu to bardzo starannie wykonany. Natomiast trochę mi nie podchodzą gąsienice. Emanuje z nich taka sztuczność. Może mają za jasną szatę graficzną. Podobne odczucia mam odnośnie tych wszystkich siatek, kratek. Niemniej jednak brawo za upór w budowie.

 1. Jacek-KP2022-01-13 20:20:39

  Ciekawy model z nieciekawymi problemami. Podoba mi się ten standard, dobry retusz i ogólnie dobre spasowanie (twoja zasługa). Osobiście bym go trochę pobrudził i przemalował pociski. Ale to tylko taka moja refleksja. Mam pytanie - po co w takim pojeździe ten drąg zaczepiony z tyłu?

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie