Cyklon-2 /Циклон-2/ (YG-model nr 104)

Cyklon-2 /Циклон-2/ (YG-model nr 104)
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety

Dla odmiany zmontowałem rurę z jednej strony zamkniętą. Model zaprojektowany w skali 1:33 mierzy około 120cm. Jest dobrze spasowany, zbyt małe były jedynie wręgi dostarczone w zestawie (raptem kilka krążków). Problemem dla mnie było sklejanie walców z części wielkości kartki formatu A3 - wcale nie jest łatwe, tym bardziej jeśli się ja podklei kartonem. Tak więc okolice szwów nie wyglądają najlepiej. Niektóre drobne części ciężko znaleźć w instrukcji, anteny telemetryczne zmontowałem wg własnej wizji, bo nie mogłem odszyfrować autora. Model pokryłem dwiema warstwami błyszczącej fiksatywy, której połysk zniknął parę chwil po przyniesieniu rakiety z malarni. Podstawkę zrobiłem z kawałka deski oklejonej imitacją płyt betonowych. Dla zobrazowania wielkości do rakiety podjechał Żuk w zbliżonej skali 1:32 ;) Aby na zdjęciu głównym zmieścić w pionie całą rakietę, dorobiłem po bokach trochę tła (domyślne proporcje w galerii to 16:9)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. haydee2024-04-02 11:16:05

  Przeglądając oferty wydawnictw kartonowych raz na jakiś czas pojawia się coś związanego z techniką kosmiczną i przyznam, że nigdy nawet tam nie wchodziłem. Jakoś mnie do tego nie ciągnie. Jak pojawiła się twoja galeria to postanowiłem ją dokładnie oglądać, żeby się przekonać co i jak. I model jest jak najbardziej w porządku, czystość, detale, zachowana geometria o co pewnie było nie łatwo. Wielkość robi też wrażenie. Ale dalej nie ma tej chemii. To u nas jest właśnie fajne, że jedni sklejają tematy dla innych zupełnie nie wciągające ale zawsze potrafimy docenić dobre wykonanie.

 1. PAN-KARTON2024-03-30 15:35:23

  Piękny, intrygujący, zachęcający i napędzający model, Tylko te zdjęcia jakieś takie strasznie długie w pionie !? :) Widzę startowisko dorobiłeś, a z żuczkiem dopiero widać jaki to kawał rakieciska.

 1. AndDi2024-03-30 08:33:14

  Bardzo ładnie i czyściutko wykonany model. Chyba robiłeś go w białych rękawiczkach :)

 1. jagdtiger22024-03-29 22:44:40

  No jest to kawał modelu. Robi wrażenie

Rezultaty 0 - 4 z 4 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie