KALENDARZ 2024 - Informacje - WAŻNE - zasady ZGŁOSZENIA >>>> WYNIKI <<<<

  1. PAN-KARTON 2023-09-01 11:50:51

    !!! UWAGA !!! PROSZĘ !!!

    Proszę przeczytajcie ten wpis dokładnie. Tu powinny być odpowiedzi na każde pytanie. Jeśli o czym zapomniałem to piszcie i pytajcie w poście p.t. : „Ogłoszenie 2024 – plebiscyt – ruszenie pospolite 2024” Jak się pojawi coś ważnego do ogłoszenia będę ten post edytował.

    Ten post niech zostanie z jednym wpisem co ułatwi zapoznanie się z tematem ! dziękuję !

    Zdjęcia przesyłać będzie można pod specjalnie w tym celu aktywowany email :

    r4s1@wp.pl

    Przysyłacie jedno zdjęcie MODELU. Można zgłosić kilka swoich MODELI po jednym zdjęciu. Nie zgłaszamy MODELI innych Autorów jedynie własne.

    Zdjęcia przesyłamy do 30 września 2023 i tylko do tej daty. Zdjęcia przysłane po 30 09 23 nie biorą udziału w plebiscycie i nie znajdą się w kalendarzu.

    WAŻNE !

    ( * ) - Errata poniżej

    Modle muszą być z 2023 roku. Znaczy zakończenie ich budowy w 2023r. Modele muszą być z naszego forum. Poparte na forum własna galerią lub relacją z budowy. Jest jeszcze czas aby taka galerię utworzyć jak ktoś ma modele sklejone w 2023 a z jakiś powodów nie pokazywał ich do tej pory.

    Jury może zgłosić swoje prace. Jest ich 5-ciu członków więc się będą pilnować żeby nie było dziadostwa.
    Mój pomysł i sposób wyboru Jury skazał by ich na brak szansy w "zawodach" to by było bardziej niesprawiedliwe niż ich modele w plebiscycie. Jak by się sami zgłosili o to co innego !

     

    01 10 23 zdjęcia nadesłane wszystkie wrzucone będą w kolejnej odsłonie ( poście ).

    Jury w składzie :

    Adam (aragorn001 ), Karol ( Karol1985 ), Kamil ( Limaks ), Krystian ( Kikol77 ), Jacek ( JacekKP )

    zacznie obradować nie jawnie między sobą i wybierze 13 zdjęć – „Okładka + 12 miesięcy”. Do końca września również Jury musi zdeklarować chęć bycia Jury. Widziałem że ktoś tam się wykruszył od razu więc informacja. Kolejną osobą która odpowiedziała w ruszeniu był Jacek-KP który wskakuje na miejsce Sebastiana.

    Jury będzie miało na to 14 dni czyli do 14 października 2023. Kryteria i osąd jest sprawą Jury nie wiem jak oni to zrobią ale dadzą radę. Zgodzimy się ich postanowieniem !!!

    Każdy z nas pod specjalną galerią będzie mógł zagłosować jako forumowicz, wyrazić swoje odczucia do danej propozycji. Może mieć to wpływ na ostateczne decyzje Jury ale nie będzie miało wpływu na tak zwaną ilość głosów.

    Postanowienie Jury jest ostateczne. Zażalenia nie będą uwzględniane bo nie dojdziemy do połowy roku do ładu.

    Od 15 11 2023 będą zdjęcia przygotowywane do druku. Czyli formatowane, kadrowane, składane do kupy. Jeżeli wybrane zdjęcie będzie wymagało mocniejszych ingerencji będziemy konsultować to z Autorem. Ja osobiście do decyzji Jury się nie dotykam. Za młody jestem na tym forum.

    WAŻNE !: Każde nadesłane zdjęcie musi być podpisane NIK fotografa ( NIK z Naszego Forum ) Nazwa Modelu + około 10 słów od Autora. Może to być Twoje motto albo coś na temat Twojej pracy. NIK i nazwa modelu będą umieszczone z lewej strony pod zdjęciem. Opis dodatkowy z prawej strony pod zdjęciem. Tekst nie może być w formie:

    „Mój piękny model nad którym siedziałem cztery miesiące – Sprzedam Opla” - 10 słów.

    W zależności o samego zdjęcia po środku będzie umieszczone LOGO Kartonowki.pl Jeżeli w jakiś sposób LOGO będzie zasłaniało istotny szczegół zdjęcia będzie przesunięte.

    Zdjęcia muszą być wykonane i zapisane w formacie *.jpg w rozdzielczości minimum 150 dpi max 300 dpi. Waga zdjęcia będzie musiała być ograniczona do 20MB ( wymóg drukarni ) Na pocztę wejdzie pewnie i większe ale i tak będzie zmniejszane do wartości jak powyżej.

    Zdjęcia starajcie się robić lub wybrać takie aby dało się je skadrować. Czyli trochę powietrza zostawiajcie na około. W kalendarzu zdjęcia będą miały wymiar 210mm x około 160mm ( wysokość )

    Dlatego prośba o trochę powietrza na około ( Chcę maksymalnie wykorzystać powierzchnię która należy się w kalendarzu pod Nasze zdjęcia. )

    Przejrzałem tysiące zdjęć na naszym forum. Moje oczy podpowiadają mi że szata graficzna wybrana do naszego pierwszego kalendarza będzie pasowała do większości. Opcji do wyboru szat graficznych jest mnóstwo. W większości to są jednak pstre grafiki, kwiatki, muszelki, serduszka, misie, laleczki, bąbelki i tysiące nie pasujących do powagi zadania pierdoletów. Dodatkowo ta szata pozwala umieścić duże zdjęcie a nie jak w 99% są dodatkowe ramki, rameczki, opaski i inne.

    W kalendarzu nie będą zaznaczone żadne święta jedynie soboty i niedziele. Na świecie są rożne daty Świąt żeby innym nie było przykro.

    Dystrybucja Kalendarzy będzie ode mnie. Udało mi się dogadać że pierwsza partia to będzie 25 sztuk ( chyba że deklaracji zamówień będzie od razu więcej. Jak zabraknie to będzie można dodrukować w ciągu 7 dni.

    Na ten sam adres r4s1@wp.pl będzie można przysyłać adresy do wysyłki. Koszt wysyłki zależy od Zamawiającego ( jak będzie chciał otrzymać paczkę i jaką drogą ) Ja proponuje paczkomaty InPost to chyba największa sieć w PL i szybko działają. 1 kalendarz + 1 wysyłka. 5 kalendarzy + 1 wysyłka. Jeżeli będzie to adres zagranicami PL wiadomo że wysyłki są z innej półki. Koszt pakowania jednej wysyłki to 5 zł. Jak się to wszystko uda to kalendarze zacznę wysyłać pod koniec listopada aż do wyczerpania zamówień. Zamawiać będzie można do Końca roku. Ale pamiętajmy że w okresie Świąt B.N. i N.R. z przesyłkami jest różnie. Pakowanie to Karton z obu stron i koperta bąbelkowa A4-plus żeby było trochę luzu a jak ktoś zamówi 10 szt to też wejdą. Strecz + wydruk naklejki adresowej lub etykiety od InPost

    Nie ma opcji faktury ani paragonu. Nie prowadzę sklepu i nie mam takiej możliwości. Faktura będzie za całość: cytat z postu :

    Ale jeżeli chcieli by wystawić Fakturę VAT ? PYTANIE Jak ktoś by potrzebował takiej faktury to niech pisze ( namiary na PRIV ) !!!!!!!!!!! Kto pierwszy ten lepszy , liczy się data i godzina w poście !!!!!!!!!!!!

    W odpowiednim czasie będzie podany nr konta PeKaO S.A. na który będziemy przelewać należności.

    Podaję nazwę banku bo z doświadczenia wiem że z niektórych ( innych ) banków płatności idą do 4 dni roboczych.

    Zostaje sprawa okładki, pierwszej strony kalendarza. Jury zadecyduje które zdjęcie tam się znajdzie. Oprócz tego będzie duże logo kartonowki.pl namiary na stronę i może jakaś informacja o stronie ( tu jeszcze nie wiem ) będę i jestem w kontakcie z Szefem Krzysztofem .

    Jako załącznik dwie szaty do wyboru. Szaty stonowane kolorystycznie każdy miesiąc taki sam. No bo chyba nie chcemy kolorowych papierków na których nasze modele poznikają ? W szacie a taką jakby plakietką gdzie pojawi się tekst od Autora logo widzę z prawej strony nad niedzielami.

    Macie dokładny pogląd i podgląd na grafikę kalendarza. Zdjęcia zróbcie tak lub takie wybierzcie żeby pasowało. Ale to zostawiam Autorom. Jeżeli zgłoszeń było by za mało Jury Wybierze zdjęcia z galerii Model Tygodnia z roku 2023. Jury nie powinno sugerować Autorowi zrób coś inaczej to będzie ładniej…

    I na koniec jeszcze raz proszę:

    Jeśli o czym zapomniałem to piszcie i pytajcie w poście p.t. : „Ogłoszenie 2024 – plebiscyt – ruszenie pospolite 2024” Jak się pojawi coś ważnego do ogłoszenia będę ten post edytował.

    Myślę że mogę ogłosić iż na podstawie wiadomości z różnych stron i formie, wybór pada na szatę graficzną Kuba i Ola i tak przyjmuję na podstawie Waszych opinii. Dziękuję za wybór.

     

    Szata kalendarza na 2024 rok.
  1. PAN-KARTON 2023-09-06 05:13:21

    WAŻNE ! ERRATA  ( * ) :

    Modle NIE muszą być z 2023 roku.  Modele muszą być z naszego forum. Poparte na forum własna galerią lub relacją z budowy. Jest jeszcze czas aby taka galerię utworzyć jak ktoś ma modele sklejone a z jakiś powodów nie pokazywał ich do tej pory.

    Jury może zgłosić swoje prace. Jest ich 5-ciu członków więc się będą pilnować żeby nie było dziadostwa.
    Mój pomysł i sposób wyboru Jury skazał by ich na brak szansy w "zawodach" to by było bardziej niesprawiedliwe niż ich modele w plebiscycie. Jak by się sami zgłosili o to co innego !

  1. PAN-KARTON 2023-09-07 11:36:29

    Przepraszam że się wepchłem w kolejkę, ale ważne jest żeby te dwa ( K24 ) wątki się nie rozjechały. Wybacz Intruder.

  1. PAN-KARTON 2023-09-12 03:38:29

    Jury w składzie :

    Adam (aragorn001 ), Karol ( Karol1985 ), Kamil ( Limaks ), Krystian ( Kikol77 ), Jacek ( JacekKP )

    Panowie są ze sobą skontaktowani i zaczynają ustalać coś między sobą. Sam nie wiem co ?

  1. PAN-KARTON 2023-09-24 01:09:01

    INFORMATION !

    Namawiam na zgłaszanie zdjęć do Kalendarza kartonowki.pl 2024. Szczegóły tu:

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4482,kalendarz-2024-informacje-wazne-zasady-zgloszenia

    Został jeszcze tydzień = 7 dni.

    Przypominam że 30 09 2023 do godziny 00:00 można takie foty przysłać na adres r4s1@wp.pl

  1. PAN-KARTON 2023-10-04 06:27:14

    Z powodu Awarii Naszego Forum zgłaszanie modeli decyzją Jury przesunięto o tydzień jak i całą późniejszą procedurę.

  1. PAN-KARTON 2023-10-04 18:01:25

    Coming soon !!!

    Zapraszam do SUBa w poście :

    http://www.kartonowki.pl/forum/temat/4498

     

  1. PAN-KARTON 2023-10-09 00:41:46

    Zakończono przyjmowanie zdjęć do plebiscytu na kalendarz 2024 dla kartonówki.pl

    Teraz pracę rozpoczyna JURY nad wyborem zdjęć. za dwa tygodnie wyniki !!!

  1. PAN-KARTON 2023-10-15 00:54:08

    Brak mi słów to po pierwsze !

    Łza zakręciła się w oku to po drugie !

    A na sam początek należą się ogromne GRATULACJE ! PODZIĘKOWANIA ! UZNANIE! dla pracy JURY.

    Skład:

    Aragorn001 – Adam 

    Jacek-KP - Jacek 

    Karol1985 – Karol – przewodniczący

    Kikol77 – Krystian

    Limaks – Kamil

    Wykonali tak profesjonalna pracę że niech nikt nie mówi że spodziewał się że to tak właśnie będzie wyglądało. Szacun !!!

    Dodam jeszcze że z informacji dodatkowych, wiem że to co wklejam na forum to jedynie wycinek całego śladu obrad. Panowie

    BRAWO, BRAWO, BRAWO !!!

    Oczywiście nie mogło by zabraknąć GRATULACJI dla Zwycięzców „plebiscytu – pospolite ruszenie 2024”. Dziękuję za wyróżnienie mojego zdjęcia. Jestem szczerze wzruszony i zakłopotany tym wyborem. Mam nadzieję że JURY potwierdzi że nie mieszałem w ich pracy paluchów, bo aż głupio. Zdaję sobie sprawę że dostaje to wyróżnienie za grafikę a nie za model. Dziękuję !

    Do oceny przyjęto 86 zdjęć modeli naszych Kolegów. Niestety rok ma 12 miesięcy i nic nie zrobimy w tym roku żeby 2024 miał tych miesięcy 86. A chciało by się taki właśnie rok mieć !

    Nie podpisałem w poście zwycięskich zdjęć NIKiem bo muszę to na spokojnie wyłuskać z @. A przez ten prawie miesiąc zrobił się tam niezły kociokwik.

    Czekamy na odczucia i wrażenia z wyników w postaci komentarzy…

    edit:

    Nie udaje się wstawić zdjęć po kolei mimo ułożonej numeracji i opisu zdjęcia. Miesiące w podpisie. Dokumentacja z obrad na szczęście wkleiła się poprawnie.

    Ale oglądając lecą po kolei, nie wiem jak to dział ?

    CDN…

    1 2 3 4 6 5 7 8 01 Styczeń 02 Luty 03 Marzec 04 Kwiecień 05 Maj 06 Czerwiec 07 Lipiec 08 Sierpień 09 Wrzesień 10 Październik 11 Listopad 12 Grudzień Okładka
  1. PAN-KARTON 2023-10-15 02:12:40

    Kolejną atrakcją na forum jaką miałem w planie, to ufundować jako organizator tego zamieszania jakąś nagrodę po obradach Jury dla zdjęcia z okładki . Chciałem aby ktoś z Was zdobył wyróżnienie w postaci „zdjęcie roku”. Tym bardziej szkoda, bo sam sobie na pewno kupie dobre piwo z tej okazji i tyle.( radość i uciecha zostaje w moim sercu )

    Kolejne pomysły związane z ogromna pracą zespołu plebiscytowego, Kolegów biorących w nim udział i nie tylko wkrótce. Ogłoszenie nastąpi po wydaniu kalendarza K24 zainteresowanym. Deklaracje chęci zamówienia można zgłaszać na forum w komentarzach i

    obowiązkowo na :  r4s1@wp.pl

    tylko tak będę w stanie ogarnąć sprzedaż i wysyłki.

    Proszę podawajcie ilość zamawianych sztuk.

    Cena za sztukę 20zł + 5zł pakowanie + 17zł wysyłka InPost paczkomaty. Zamawiając 1 K24 płacisz 42zł. Zamawiając 2, 3, 4 i więcej sztuk płacisz 20 x Ilość + 5zł + 17zł wysyłka. Cena wysyłki na terenie kraju PL. Nie wysyłam Pocztą Polską - Nigdy więcej !!!

    WAŻNE !!!

    W @ z zamówieniem musi się pojawić : Imię Nazwisko, NIK, nr telefonu, nr Paczkomatu InPost. można go znaleźć tu :

    https://inpost.pl/znajdz-paczkomat

    Kalendarz oprócz własnej pamiątki na cały rok może być prezentem dla bliskich, rodziny, Kolegów z innych branż, giftem w różnych sytuacjach życiowych, warto zamówić kilka sztuk bo cena przesyłki robi swoje a tak rozkłada się.

    Wiem że jeszcze nie widać ostatecznej wersji kalendarza ale grafiki przygotuję po konsultacji za około 2 tygodnie. I DRUKUJEMY !!!

    CDN…

  1. PAN-KARTON 2023-10-15 02:55:07

    WAŻNE !!!

    Do Zwycięzców wysłałem @ z zapytaniem ! Proszę o odpowiedź.

    Zestawienie wydłubywane z nadesłanych @  Zapomniałem dopisać _ Jak Wasz model był MT to zaznaczcie proszę ten fakt w odpowiedzi.

    Zestawienie
  1. Zbyszek001 2023-10-15 06:02:07

    Piotrze.

    Szczery szacunek. Za tak ogromne zaangażowanie i wkład pracy nad kalendarzem. To Twoje dziecko i dobre piwo to minimum. Nie wiem gdzie mieszkasz ale jeśli daleko to napijemy się drogą internetową. 

    Masz mój szacunek.

  1. PAN-KARTON 2023-10-15 06:20:45

    Piotrze.

    Szczery szacunek. Za tak ogromne zaangażowanie i wkład pracy nad kalendarzem. To Twoje dziecko i dobre piwo to minimum. Nie wiem gdzie mieszkasz ale jeśli daleko to napijemy się drogą internetową. 

    Masz mój szacunek.

    Zbyszek001


    Zbyszku a wiesz jaką mi to sprawia frajdę. Robię to z przyjemnością od samego początku. A tym bardziej jak widzę że moje "ogromne zaangażowanie" znajduje uznanie !

    Dziękuję !!! hop szklankę piwa...

    Warszawa

  1. Zbyszek001 2023-10-15 14:17:01

    ...

    Dziękuję !!! hop szklankę piwa...

    Warszawa

    PAN-KARTON

    O Panie to raptem 120 km. Będzie piwko w realu. Tylko kierowcę muszę namówić na zakupy w stolicy. Znowu mnie to pokosztuje sukienka buty torebka i dodatki. A ja piwo. Czysty biznes.

  1. PAN-KARTON 2023-10-15 16:53:35

     A ja piwo. Czysty biznes.

     

    Zbyszek001


    Bedziesz u mnie gosciem wiec piwo biore na siebie. Jak biznes to biznes  juz stoje na rogatkach...

  1. PAN-KARTON 2023-10-15 23:09:41

    Do Zwycięzców wysłałem @ z zapytaniem ! Proszę o odpowiedź.

    Zestawienie wydłubywane z nadesłanych @  Zapomniałem dopisać _ Jak Wasz model był MT to zaznaczcie proszę ten fakt w odpowiedzi.

    PAN-KARTON

     

    Na trzynastostopniowe podium w plebiscycie K24 weszli :

    Styczeń – LIMAKS – Kamil za model - BOEING AH-64A APACHE - skala 1:33 - MT

    Luty – ZBYSZEK001 – Zbyszek za model - Merkava MK.1 - skala 1:25 - MT

    Marzec – INTRUDER – Tomek za model – Eurofighter EF-2000 - skala 1:33

    Kwiecień – SZAMAN – Henryk za model – Ford Falcon XB V8 Interceptor  MFP # 508 - skala 1:24

    Maj – PAWELELKA77 – Paweł za model – KONSTAL 2N i KONSTAL 5ND - Skala 1:25 – MT

    Czerwiec – SLAWEKH – Sławek za model – Santa Leocadia - skala 1:96 - MT

    Lipiec – SZAMAN – Henryk za model – Komatsu LAV - Japoński lekki pojazd opancerzony - skala 1:24 - MT

    Sierpień – MORIS – Marcin za model – USS Kidd (DD-661) - skala 1:200 - MT

    Wrzesień – ZYGFRYD – Adam za model – Dentz Fahr Topliner 4075 HTS - skala 1:35 - MT

    Październik – BARTOSZ7580 – Bartosz za model – HSW Ł-34 skala 1:25 - MT

    Listopad – PAWELELKA77 – Paweł za model – JELCZ 014 LUX - skala 1:25 - MT

    Grudzień – JACEK-KR – Jacek za model – Nieuport 11c.1 „Bebe” - skala 1:33

    no i ja mały żuczek - PAN KARTON - Piotr za zdjęcie - PZL P.55a - na pasie startowym.

     

    Nazwy modeli są podane dla orientacji. Czekam na oficjalne NAZWY od Zwycięzców na @ r4s1. Mam już 60%. Na dziś nie to jest ważne… ( edit ) - przyszły wszystkie odpowiedzi !

    Jak tylko zgromadzę wszystkie informację od Was i co do możliwości DRUKU w takiej czy innej formie. Pozwolę sobie poprosić o pomoc ( jak zwykle ) AndDiego i Szamana i zaprezentujemy projekt K24 !!! Myślę że do końca października, a może wcześniej ?

    Nic dla Was bez Was…

  1. PAN-KARTON 2023-10-16 13:59:21

    Jak by co już po zawodach, więc ten wątek można komentować. Chciałem utrzymać tu ciszę przed wyborczą ( używając języka na czasie ) aby wątek był czytany bez przerw dla tych którzy chcieli by się za jednym zamachem zapoznać z całością zasad do K24.

  1. AndDi 2023-10-17 13:29:03

    W czerwcu jest błąd, powinno być: Komatsu LAV

    W grudniu też jest błąd, zresztą u Jacka na stronie on jest również, powinno być: Nieuport 11c.1 Bebe

  1. PAN-KARTON 2023-10-17 14:12:38

    W czerwcu jest błąd, powinno być: Komatsu LAV

    W grudniu też jest błąd, zresztą u Jacka na stronie on jest również, powinno być: Nieuport 11c.1 Bebe

    AndDi


    Kilka postów wyżej jest informacja ze wysyłam @ do Wygranych z prośba o korektę nazw modeli. 

    U siebie mam poprawione. z odpowiedzi @

    Dla Ciebie poprawie i w tym poście 

    Może i dobrze się stanie niech każdy widzi. Więcej par oczu to lepiej.

    edit:

    Poprawione nazwy modeli tak jak otrzymałem je od Właścicieli - wszyscy odpowiedzieli - czas reakcji do 3 dni jest dobrze !

    Jak coś piszcie

  1. PAN-KARTON 2023-10-18 19:37:49

    Kolejnym krokiem do celu jest przygotowanie grafik do druku.

    Wszystkie informacje zgody i opinie są zatwierdzone.

    Za dziesiątą próbą udało się doprowadzić okładkę do formy która się podobała zwartej grupie "Graficy" w składzie AndDi + Szaman + Ja. Dzięuję Wam Panowie za pomoc.

    Z przyczyn czysto graficznych zamieniliśmy trzy modele miesiącami. Zgoda Jury jest !

    Dlaczego: Jak ją AndDi nazywa blaszka w dolnej części lekko przysłania zdjęcie modelu, na dół trafiły te którym nie przeszkadza uszczerbek dolnego pola. Problem był z Grudniem no bo musiał zostać w grudniu... Więc bombka wyszła sobie przed szereg

    Pozwoliłem sobie dodać podpis , subtelny na swoim zdjęciu. pozostałe będą miały podpisy w miesiącach. A mój by taki anonimowy został

    Możecie sprawdzić działanie kodu QR który powinien Was zaprowadzić na stronę www.kartonówki.pl

    Ważne ! - kodów QR nie będzie na każdym miesiącu... Za dużo szczęścia ( logo, nazwa, MT i jeszcze QR - kto będzie chciał trafi po przez QR strony )

    Jak poskładam miesiące do kupy... w całość to efekty pokażę w tym wątku i zaczynamy zamówienia !!! Będzie oddzielny wątek do ZAMÓWIEŃ !

    Jak się podoba ? Nasz pierwszy kalendarz z Kartonu !

    Oczywiście linia przerywana jest wytyczną drukarni ( jej nie będzie ) Kolory zależy kto jaki ma monitor,

    Uzupełniono listę zwycięzców o tytuł MT

    Draft 10
Rezultaty 0 - 20 z 29 pozycji
Udostępnij temat: