Jak za starych dobrych czasów... czyli kilka sentymentalnych fotek:)

  1. Limaks 2023-11-23 12:20:05

    Witajcie. Czytając ostatnie wpisy w relacji Piotrka (PAN KARTON) zobaczyłem, że Krystian (Kikol77) dodał
    sentymentalne zdjęcie sprzed 28 lat. Kurcze co to były za czasy:)
    Miałem wtedy 8 lat i dopiero zaczynała się moja przygoda z modelarstwem. niestety nie mam zdjęć z tego okresu, ale pamiętam że pierwszym modelem za który się zabrałem był RWD 5 z MM.

    Pomyślałem, że może wzajemnie stworzymy mały wehikuł czasu i pokażemy co to się kiedyś kleiło.
    Dlatego zapraszam Was do wspólnego wspominania - tak w ramach integracji:)
    Fajnie będzie zobaczyć co kleiliście kiedyś i jak Wam to wtedy szło, a może mieliście jakieś inne fajne hobby?

    Ja oprócz sklejania modeli grałem jeszcze na bębnach;) dziś już nie uprawiam tej pięknej pasji, ale kto wie co mnie jeszcze w życiu czeka?

    Pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję, że również i ja zobaczę jak za młodu wyglądali nasi kartonówkowi modelarze:D

  1. PAN-KARTON 2023-11-23 12:41:57

    No to dales temat 

    Gdzie ja teraz mam zaczac szukac zdjec z przed 100 lat ? Gdzies sa ale ??? 

    Poszukam !!! i wstawie co znajde, ale duzo tego nie bedzie i raczej bez modeli 

  1. Karol1985 2023-11-25 22:41:23

    To wrzucę i tutaj. 

    Jest to zdjęcie z konkursu regionalnego, jaki wtedy był organizowany w Trzciance ( ówczesne woj. Pilskie ). 

    Zdjęć wystawianych modeli nie mam bo chyba wtedy rzadko się je robiło.... 

    Pamiętam że pierwszym modelem jaki sklejałem z kartonu był MI-2 z MM, którego wtedy jeszcze robiłem po kryjomu. 

    Następny był 7-TP i wspominam go bardzo dobrze. Również MM. 

    Była też Latarnia morska w Kołobrzegu z GPM-u. Miałem też dwa samoloty z jednego wydania FLY-MODELU. 

    Wtedy robiłem to co wpadło mi na burko. W szkole, na zajęciach z techniki robiliśmy w trzech Jaskółkę z MM. 

    Było jeszcze parę samolotów. Stare dobre czasy. 

  1. Szwagier 2023-11-26 15:24:53

    Jedyny ulepek z dawnych lat którego szkoda mi wyrzucić do kosza. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-26 15:28:42

    Jedyny ulepek z dawnych lat którego szkoda mi wyrzucić do kosza. 

    Szwagier


    OOO ! Blacharka do roboty ale rdzy nie widać ! Który to rocznik, jaki przebieg i podaj cenę ! ? Ładna kostka brukowa po autem !!!

  1. AndDi 2023-11-27 07:56:06

    Fiacik wygląda jak prawdziwy, ale troszkę po przejściach

  1. tulipan740i 2023-11-27 08:52:42

    Perkusista pełną gębą. 

    A ten B-52 to chyba jakiś GPM przedrukowany bo w oryginale miał bardziej żywe kolory. 

  1. Limaks 2023-11-27 11:03:50

    Perkusista pełną gębą. 

    A ten B-52 to chyba jakiś GPM przedrukowany bo w oryginale miał bardziej żywe kolory. 

    tulipan740i


    He he.. grało się w kilku zespołach.

    B-52 ksero.. taki powiedzmy próbny ulep. Wielki ten model. Już go dawno nie ma. 

  1. tulipan740i 2023-11-27 13:26:23

    Do Apache to widzę, że masz słabość. Prawie tak samo fajny jak ostatni. 

  1. Limaks 2023-11-27 13:50:17

    Do Apache to widzę, że masz słabość. Prawie tak samo fajny jak ostatni. 

    tulipan740i


    Na pewno większy

    Jakoś od początku nie lubię małych modeli i sobie niektóre powiększam z formatu A4 do A3...

    Tak prosto obliczając model wędrował ze skali 1:33 do 1:24.

    I tak ten Apache miał jakieś 85cm długości z tego co pamietam

  1. tulipan740i 2023-11-27 13:58:03

    Na pewno większy

    Jakoś od początku nie lubię małych modeli i sobie niektóre powiększam z formatu A4 do A3...

    Tak prosto obliczając model wędrował ze skali 1:33 do 1:24.

    I tak ten Apache miał jakieś 85cm długości z tego co pamietam

    Limaks


    Myślałem, że szafeczka jest taka mini a tu Apache jest maxi jak te odrzuty.  

  1. PAN-KARTON 2023-11-27 20:26:08

    Podobno jak człowiek odchodzi na tamten świat to mu całe życie przelatuje przed oczami. Kamil, zafundowałeś mi śmierć kliniczną

    Zdjęcia z dzieciństwa, jedno z jakimiś modelami, zdjęcia z czasów studiów, jednego konkursu modeli architektonicznych ( II miejsce ), zdjęcia z pracy przy makietach i grafikach, i cała reszta pokazująca całego mnie ! Pasją lat młodości to góry na pieszo i rowerem. Długi okres to pół zawodowe kolarstwo MTB z wieloma sukcesami w kraju i za granicami PL.

    Długo mi zajęło zebranie tego do kupy... ale warto było przeżyć to jeszcze raz !!!

    1972 1978 1998
  1. Limaks 2023-11-27 20:44:09

    Nieee nooo.. Piotrek ! Beż brody to Ty taki figo fago jesteś..  

    Normalnie nie poznaje kolegi

    Fotki zarypiaste! Szczególnie tą z kiepem i browarami.. sztos!!!

    Ale widać od najmłodszych lat smykalke do modelarstwa. I to jest to!

    Dziękuję Ci za te zdjęcia. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-27 20:49:23

    Nieee nooo.. Piotrek ! Beż brody to Ty taki figo fago jesteś..  

    Normalnie nie poznaje kolegi

    Fotki zarypiaste! Szczególnie tą z kiepem i browarami.. sztos!!!

    Ale widać od najmłodszych lat smykalke do modelarstwa. I to jest to!

    Dziękuję Ci za te zdjęcia. 

    Limaks

    A to z pukawką... Byliśmy pod namiotami, kolegi ojciec był wysokim rangą wojskowym, i dał mu prawdziwego gnata żeby się miał jak obronić  na ostrą i to ona właśnie. Takie czasy teraz nie do pomyślenia...

  1. Wojok 2023-11-27 21:02:07

    ... ale troszkę po przejściach

    AndDi


    Czyli, jak prawdziwy. Bo większość z nich miało przejścia

    Ty, Piotrek, ale magazynek do tego kałacha napierwszej fotce, to Ci na odwrót założyli. Działało Ci to ?

  1. PAN-KARTON 2023-11-27 21:18:29

    Czyli, jak prawdziwy. Bo większość z nich miało przejścia

    Ty, Piotrek, ale magazynek do tego kałacha napierwszej fotce, to Ci na odwrót założyli. Działało Ci to ?

    Wojok

    Historia lubi się powtarzać !!! Pamiętasz akcję z uchwytem do karabinu w Tachikawie - to samo

    Nie pamiętam tej zabawki ale wątpię żeby był wyjmowany magazynek, producent tak odlał...

  1. Kikol77 2023-11-28 09:11:42

    Widzę że się zrobił fajny wątek jak będę na święta u rodziców to też coś poszukam :)

    Piotrek zgadzam się z Kamilem bez brody nie do poznania :) 

  1. PAN-KARTON 2023-11-28 12:38:01

    Widzę że się zrobił fajny wątek jak będę na święta u rodziców to też coś poszukam :)

    Piotrek zgadzam się z Kamilem bez brody nie do poznania :) 

    Kikol77


    Ja z Warszawy, to gdzie mi do Poznania

  1. Limaks 2023-11-28 22:27:32

     

    Piotrek zgadzam się z Kamilem bez brody nie do poznania :) 

    Kikol77


    Co nie? Kurde przeszedł by obok, i nawet by nie wiedział że to on.  

  1. pawelelka77 2023-11-30 11:12:52

    Skoro pojawił się wątek sentymentalny, to i ja wrzucę kilka ujęć sprzed lat.... Ujęć pamiątkowych, moich modeli. Zdjęcia zrobiłem przed 2000 rokiem. Modele zaś....,no cóż... Privateer powstał w 1993r....Do dziś zachował się tylko lancaster i tornado, które gniją w garażu....

Rezultaty 0 - 20 z 62 pozycji
Udostępnij temat: