Przysietnica 2024

  1. PAN-KARTON 2024-08-26 16:21:25

    Prawdopodobnie tydzień po Przeciszowie jest spotkanie w Przysietnicy koło Rzeszowa.

    Nie ma jeszcze konkretnych informacji. Jak tylko dostanę odpowiedź lub namiary to uzupełnię wpis.

    Foto z poprzedniego roku.

  1. Manio89 2024-09-05 21:03:37

    Też się wybieram na przysietnice ale na tą chwilę jeszcze nic nie wiadomo.

  1. PAN-KARTON 2024-09-05 21:49:08

    Też się wybieram na przysietnice ale na tą chwilę jeszcze nic nie wiadomo.

    Manio89


    Manio89 stwierdziłeś... a tu proszę !:

    Informacje od samego Organizatora, świeżynki  info z piątku - pewniak 

    Przysietnica 28 i 29 - 09 -2024

    no to, do zobaczenia

  1. PAN-KARTON 2024-09-09 21:27:57

    Organizator wydarzenia przysłał mi adres - to ważna informacja dla wybierających się do Przysietnicy

    Przysietnica 198, 36-200 ;  Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy.

  1. PAN-KARTON 2024-09-09 21:33:38

    A oto szczegóły:

    W imieniu wszystkich organizatorów mamy zaszczyt zaprosić na:

     

    „IX PODKARPACKI KONKURS
    MODELI REDUKCYJNYCH
    PRZYSIETNICA 2024”.

     

    Organizatorzy:

    STOWARZYSZENIE

    HISTORYCZNO-MODELARSKIE

    „PATRIOT

    Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Przysietnicy.

    Wspierają nas:

    BURMISTRZ BRZOZOWA

    STAROSTA BRZOZOWSKI

    KLUCZ PAWEŁ BIURO RACHUNKOWE

    ELAN SP. ZOO

    Liga Obrony Kraju Wydawca czasopism Mały Modelarz oraz Modelarz

    Wydawnictwo ANSWER

    Wydawnictwo WAK

    Wydawnictwo WEKTOR

    Wydawnictwo MiniArt

    Sklep modelarski MojeHobby.pl

    Pograjnik.pl

     

    Szczegóły Imprezy / Regulamin Konkursu:

    1)      Cele imprezy:

    • Promocja modelarstwa, jako sposobu spędzania czasu wolnego.
    • Popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.
    • Rozwój zdolności manualnych i artystycznych.
    • Poszerzenie wiedzy z zakresu techniki, konstrukcji oraz historii.
    • Wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku.
    • Aktywizacja społeczności lokalnej na promocję swojego regionu.

     

    2)      Termin oraz miejsce:

     

    • 28 – 29 września 2024r.
    • Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy, Przysietnica 198, 36-200 Brzozów

     

    3)      Program

     

    • 28.09.2024 (sobota):

    10.00 –14.00 – przyjmowanie modeli, giełda modelarska, warsztaty modelarskie, imprezy towarzyszące.

    15.00 – 17.00 – ocena modeli

     

    • 29.09.2024 (niedziela)

    9.00 – 13.30 – wystawa pokonkursowa, giełda modelarska, warsztaty modelarskie, imprezy towarzyszące.

    13.30 – 15.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, uroczyste zakończenie

    15.00 – wydawanie modeli

     

    Uwaga: giełda modelarska odbędzie się, jeżeli zgłoszą się chętni do utworzenia swoich stoisk. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt w celu zapewnienia odpowiedniego miejsca tel. 693-350-705. Serdecznie zapraszamy!!!

     

    4)      Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim startować modelarze indywidualni
    i zrzeszeni z modelami kartonowymi i plastikowymi (i nie tylko) z całego znanego wszechświata.

     

    5)      Kategorie wiekowe:

    Młodzik – do lat 13 włącznie (rok urodzenia 2011)

    Junior – od 14 do 18 lat włącznie (rok urodzenia 2006)

    Senior – od 19 lat

     

    6)      Klasy konkursowe

     

    • Modele kartonowe wszystkie skale:
    1. KS1 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe
    2. KS2 - Samoloty śmigłowe wielosilnikowe
    3. KS3 - Samoloty odrzutowe
    4. KS4 – Śmigłowce
    5. KS5 – Szybowce
    6. KSW – Samoloty wielopłaty
    7. KPW1 – Pojazdy wojskowe
    8. KPC - Pojazdy cywilne
    9. KB – Budowle, dioramy
    10. KF – Figurki, pojazdy kosmiczne i inne
    11. KO – Statki, okręty, żaglowce i okręty podwodne

     

    • Modele plastikowe:
    1. PS11 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe 1:72 i mniejsze
    2. PS12 - Samoloty śmigłowe jednosilnikowe 1:48 i większe
    3. PS21 - Samoloty śmigłowe wielosilnikowe 1:72 i mniejsze
    4. PS22 - Samoloty śmigłowe wielosilnikowe 1:48 i większe
    5. PS31 - Samoloty odrzutowe 1:72 i mniejsze
    6. PS32 - Samoloty odrzutowe 1:48 i większe
    7. PS4 – Szybowce wszystkie skale
    8. PH – Śmigłowce wszystkie skale
    9. PSW – Samoloty wielopłaty wszystkie skale
    10. PPW1 - Pojazdy wojskowe 1:72 i mniejsze
    11. PPW2 - Pojazdy wojskowe 1:48 i większe
    12. PPC - Pojazdy cywilne wszystkie skale
    13. PA – Artyleria wszystkie skale
    14. PF – Figurki i inne wszystkie skale
    15. PO – Statki, okręty, okręty podwodne, żaglowce wszystkie skale
    16. PB – Budowle, dioramy
    • Kategoria NAJ…..

     

    Kategoria rozwojowa, czyli co organizatorom i sędziom do głowy przyjdzie, a już dziś wiemy, że będą nagrodzone osoby za:

     

    a)      Kategoria specjalna wśród modeli upamiętniających Powstanie Warszawskie i z okresu Powstania w związku z 80 rocznicą wybuchu.

    b)      Kategoria specjalna Polacy na frontach II Wojny Światowej w związku z 85 rocznicą wybuchu – dioramy.

    c)       NAJ…..

     

    7)      Zasady oceny:

    • Każdy modelarz do konkursu może wystawić dowolny model wykonany
      w swojej karierze z wyłączeniem modelu nagrodzonego w poprzednich edycjach konkursu – te będą stanowiły wystawę.
    • Uczestnik konkursu może wystawić maksymalnie 2 modele w danej klasie.
      W klasyfikacji będzie uwzględniony najlepszy model jednego uczestnika w danej klasie. Pozostałe modele danego modelarza będą stanowiły wystawę. Kolejne miejsce zajmie najwyżej oceniony model następnego modelarza.
    • Ocena modeli w każdej klasie konkursowej będzie przeprowadzona przez Komisję Sędziowską wybraną przez organizatorów.
    • W poszczególnych kategoriach zostaną przyznane miejsca 1, 2, 3.
    • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo przyznania nagród dodatkowych.
    • Ocena modeli odbywać się będzie na zasadzie „podoba się – nie podoba się”.
    • Ocena komisji sędziowskiej jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu.
    • Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (łączenia, rozdzielania) klas modeli.
    • Dokumentacja modelarska nie jest wymagana.

    8)      Organizatorzy nie ubezpieczają modeli, uczestników, ani zwiedzających.

    9)      Modele na konkurs i wystawę dostarczane i odbierane są na koszt właściciela.

    10)   Wszystkich uczestników obowiązuje przestrzeganie poleceń organizatorów, sędziów oraz wyznaczonych służb porządkowych.

    11)   Zgłoszenie się do konkursu, wystawy jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie podanych danych osobowych oraz wizerunku na potrzeby niniejszego konkursu jak i wszelkich publikacji z nim związanych.

    12)   Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać pod adresem:

    chudzma@op.pl
    nr telefonu: Marcin 693-350-705

     

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

  1. Rumak 2024-09-10 08:30:53

    Jedna rzecz mnie zaciekawia w tym regulaminie: Jak w miarę dobrze wycenić modele w klasie KO, w której wszystkie "pływadła" są wrzucone do jednego kotła? Jak dobrze np. ocenić żaglowiec ze swoją pajęczyna ożaglowania, a prostą rurą okrętu podwodnego, chociażby nawet pięknie wykonanego? Jak ocenić dużego pancernika a małą dioramą z niedużym niszczycielem? Komisja sędziowska będzie miała niezłą zagrychę! Wiem, wiem, wcinam się więc już sobie idę i nie zawracam głowy. 

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 13:38:24

    Jedna rzecz mnie zaciekawia w tym regulaminie: Jak w miarę dobrze wycenić modele w klasie KO, w której wszystkie "pływadła" są wrzucone do jednego kotła? [...]

    Rumak

    To już IX edycja konkursu. Widocznie doświadczenie Organizatorów podpowiada że, w tej kategorii jest mało Wystawców. To trudny temat, pewnie sprowadza się do zasobności w nagrody, nie każdy ma możliwości pozyskania odpowiedniej ilości sponsorów. Ale to też w naszych rękach. Im więcej wystaw będziemy odwiedzać ... ble, ble, ble. ble, ble, ble...

    A jeśli chodzi o to jak ocenić niewątpliwie zróżnicowaną grupę modeli... To trochę tak jak z wyborami Miss Świata. Do wyborów zgłaszają się kobiety różnej karnacji, postury, figury i z różnych kultur. Śledząc żenujące wydarzenia z ostatnich miesięcy a nawet lat, jak widać wielkie "komisje" tego świata potrafią dopuścić "kobiety" z masztem do niby uczciwej rywalizacji [...]

    edit:

    Rumak, a pochwal się na ilu wystawach byłeś w tym roku ? Jeśli nie udało się Ci być na żadnej to trochę sam sobie odpowiadasz na wątpliwości.

    I tak na koniec bąknę. Wcinaj się, po to jest forum i jego idea do prowadzenia dyskusji. Z mojej strony mała prośba! Jak stawiasz zapytanie z lekką nutą krytyki, to podaj swoje rozwiązanie takiej sytuacji. Myślę że, jak byś spróbował wymyślić jakieś lekarstwo, to natkniesz się na te same problemy w swoich przemyśleniach co Organizatorzy Pasjonaci.

  1. Wojok 2024-09-10 16:38:46

     

    Rumak, a pochwal się na ilu wystawach byłeś w tym roku ? Jeśli nie udało się Ci być na żadnej to trochę sam sobie odpowiadasz na wątpliwości.

     

    PAN-KARTON


    Był, i to nie bez sukcesu

    Nie krytykował, tylko rzucił pytania.

    A Jego rozterki, według mnie, są jak najbardziej słuszne. Ale moim zdaniem się nie przejmuj - w tym roku nie byłem na żadnym konkursie

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 17:06:29

    1.Był, i to nie bez sukcesu

    2.Nie krytykował, tylko rzucił pytania.

    3.A Jego rozterki, według mnie, są jak najbardziej słuszne. Ale moim zdaniem się nie przejmuj - w tym roku nie byłem na żadnym konkursie

    Wojok


    1. No to się chwali, super + gratulacje !

    2. A ja nie twierdziłem że krytykuje tylko prosiłem o konstruktywizm. : "Jak stawiasz zapytanie z lekką nutą krytyki, to podaj swoje rozwiązanie takiej sytuacji."

    3. I ja to rozumiem, ale będę się starał stawać raczej w obronie Tych co próbują coś zorganizować dla Nas. Udało mi się zorganizować na Naszym forum parę akcji i sam wiem jakie to trudne. A żeby zadowolić wszystkich to już 100% utopii.

    Szkoda Wojok, że masz tak daleko wszędzie Nie doczytuj się tu niczego złego, szczerze piszę.

  1. Wojok 2024-09-10 17:38:50

    Lekka nuta krytyki, to nie krytyka ?

    I po co bronić kogoś, kto nie jest atakowany ?

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 17:41:50

    Lekka nuta krytyki, to nie krytyka ?

    I po co bronić kogoś, kto nie jest atakowany ?

    Wojok


    Sam siebie bronię

  1. Wojok 2024-09-10 17:55:01

    Przed kim ?

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 18:13:44

    Przed kim ?

    Wojok


    przed zmianą sposobu myślenia i podejścia do sprawy

    Ja te informacje wrzucam o konkursach bo to dla mnie nowość. Pewnie dla "starych stażem" to wiadome wiadomości. Ale łatwiej potem jest zebrać do kupy z jednego miejsca i powstawiać takie daty np.do kalendarza tak jak chciałeś. Przynajmniej jako wydarzenia z zeszłego roku... Po zainteresowaniu K25 to raczej tylko mgliste plany.

  1. Rumak 2024-09-10 19:48:04

    Koledzy, ja nikogo nie krytykuję ani się nie czepiam. Zadałem tylko pytania będąc ciekaw jak to będzie.  I to wszystko. Ponosicie trud organizowania konkursu i chwała wam. Każdy organizator konkursów sam sobie ustala regulamin, a my się do niego przystosowujemy.  Teraz odpowiadam na zadane pytanie. W tym roku byłem tylko na dwóch konkursach. Przywiozłem z nich dwa złote medale i  dwa puchary w tym jeden Grand Prix. Nie jeżdżę często, gdyż czasami po prostu nie chce mi się no i jestem już mocno w latach a poza tym, wiosną i latem siedzę na wsi na działce i ryję w ziemi jak stary kret. Życzę wszystkiego dobrego

    Ryszard

  1. PAN-KARTON 2024-09-10 20:09:14

    Koledzy, ja nikogo nie krytykuję ani się nie czepiam. Zadałem tylko pytania będąc ciekaw jak to będzie. 

    Ryszard

    Rumak


    Cytując klasyka, wiedziałem że, "Wszystkie Ryśki to porządne chłopy" cyt: Miś

  1. Wasia 2024-09-21 16:58:47

     

    Rejestracja online. 

  1. PAN-KARTON 2024-09-23 13:04:32

     Rejestracja online. 

    Wasia


    Mam nadzieję że przyjmą mi model zgłaszając go osobiście na miejscu ? Rejestracja i logowanie nie powiodło się (?)

  1. Manio89 2024-09-23 21:20:01

    Ja będę rejestrował na miejscu.

    Panie karton to widzimy się pewnie w przysietnicy.

  1. PAN-KARTON 2024-09-23 21:41:03

    Ja będę rejestrował na miejscu.

    Panie karton to widzimy się pewnie w przysietnicy.

    Manio89

    Miło słyszeć Pozdrów Tatę, mimo kilku zdań zamienionych w Przeciszowie wielki SZACUN !

  1. Wasia 2024-09-23 22:21:31

    Próbna rejestracja modelu przebiegła bez problemów. Na miejscu zawsze była możliwość rejestracji. 

Rezultaty 0 - 20 z 25 pozycji
Udostępnij temat: